Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek volt olyan babája aki...

Bogus20 kérdése:

Akinek volt olyan babája aki többségében csak sírva tudott elaludni, mennyi idős koráig volt ez így?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanokat kérdeznék, akik tudják milyen az hogy SEMMI nem működik. Mire számítsak, meddig lesz ez így? Esetek felében amikor elfárad magától elalszik, másik felében vigasztalhatatlan ordítás megy átlag negyed órán keresztül, úgy hogy a végén alig kap levegőt, majd mély álomba zuhan, ez van naponta 3-4x. Most 2 hónapos. Nem csinálok magamból emiatt idegbeteget, de érdekelne, hogy ez meddig lesz így?

2019. júl. 4. 08:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%

Nem mindegy?


Átviszed a szobájába, és becsukod az ajtót.

2019. júl. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Olyan nincs, hogy semmi sem működik. A nagylánxom ilyen volt, de nem hagytuk sírni, ha kellett, órákig mászkáltunk vele a nappaliban körbe-körbe, vagy huszadjára is megszoptattam.
2019. júl. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

Első, őszintén remélem, hogy nincs gyereked. És nem is lesz egy darabig, ilyen hozzáállással.


Olyan minden, hogy nem működik semmi. Egy ekkora gyerek nem sír ok nélkül. Nekem is 7 hetes a lányom. Ritkán van, hogy nem nyugszik meg szoptatás, peluscsere után. Ilyenkor általában túl sok volt az infó, egyszerűen túl van fáradva. Ilyenkor beülök egy töksötét, csendes helységbe (nálunk ez a gardróbszoba), óvatosan magamhoz szorítom és ütemesen, lassan ringatom, vagy csak a hátát simogatom. Ezzel szuperül ki tudja zárni a külvilágot és nagyon szépen megnyugszik. Rengeteg oka lehet amúgy, hogy sír elalváskor. Lehet, hogy kényelmetlen ahogy lerakod, túl világos/sötét van, vékony/vastag a ruhája, túl sok/kevés a zaj. Az én lányom napközben nem szeret tök csendben aludni, mindig megébred. Ha beszélgetünk mellette vagy hallja a rádiót/TV-t, akár egy kis madárcsicsergés is elég, 3-4 órákat is alszik. A másik trükk, hogy fel kell tenni egészen a babakocsiban vagy kiságyban, hogy a feje hozzáérjen a tetejéhez. Mi egy nagy plédet tekertünk össze és ahhoz nyomja oda a feje búbját, így azonnal elalszik. Biztonságot ad neki, ha hozzáér valami. Lehet, hogy egyszer megijedt a kiságyban, vagy valamiért nem érzi ott biztonságban magát, ezt is figyelembe kell venni. Lehet, hogy a pocija is fáj. Rá kell jönni. Ok nélkül nem sír a baba.

2019. júl. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
*olyan nincsen
2019. júl. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nálunk 3hónapos koráig ment ez. Este volt hogy 1órát ringattuk mire elaludt, énekeltünk neki. Ahogy elmúlt a hasfájása, az alvás is rendeződött. Most 10 hónapos, ha álmos le kell rakni, utálja ha kézben van olyankor. Totálisan megjavult a helyzet. (kivéve ha van vmi baja, fogfájás stb. akkor ringatom)
2019. júl. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Tudom, ok nélkül nem sír, ő akkor csinálja ezt amikor elfárad, az elég ok. Ha berakom a kiságyába hason és otthagyom akkor alszik el a leggyorsabban, ráfoghatjuk, hogy ez működik, így negyed óra alatt elalszik. Tényleg mindent kipróbáltam és minden egyéb okot kizártam, eddig senki sem írt újat nekem ezzel kapcsolatban, de nem is ez volt a kérdésem. Gyereknevelésben meg ne mondjátok hogy "olyan nem létezik", legfeljebb, hogy olyan nektek nem volt. Az első babámat nekem is egész könnyű volt megnyugtatni. Mindkét gyerek amúgy tündéri, összességében jól elvagyunk így 4esben, de még mindig várom a válaszokat a KÉRDÉSEMRE!
2019. júl. 4. 10:21
 7/15 anonim ***** válasza:

Talán lehet vmi olyasmi, ami miatt nem szeret háton felüdni (írtad, hason elalszik). Sok problemank volt, nem sorolom, de az egyik az opistotonus, a gerince menti izmok feszültek, emiatt hátrafeszült és kényelmetlen volt neki háton feküdni. Emiatt a ringatás sem vált be - mai napig. Szóval lehet ilyesmi is a háttérben.

Mostanában hiába simogatjuk, nyugtatjuk alváshoz, inkább játéknak veszi vagy ellenkezik. Ugye el van fáradva. Így mi is magára hagyjuk, elköszönünk, ott van a kedvenc alvós plüss. Nyöszörög, forgolódik, de aztàn elalszik. Valami nyakatekert pózban😀 és akkor be lehet takarni, “megigazítani”. Szóval ezt szokta meg. Ritka, amikor magára hagyjuk es kéri h menjünk vissza. Persze olyankor megnyugtatjuk. De inkabb önállóan alszik el. Szep lassan alakult ez. Most 14 hónapos.

2019. júl. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nalunk eleg sokaig, amennyiben nem fuggoleges pozicioban akartam altatni, igy aztan hordoztam, beultem vele a szoptatos fotelbe, vagy ra a gimnasztikai labdara, es hatarozott, eros ringatassal tudtam elaltatni siras nelkul, amugy sirt. Kb. 1 evesen kezdett ez el kicsit javulni, es igazan 2 evesen lett jobb a helyzet. Mondjuk nalunk oka is volt, szulesi trauma, csendes refluux, tejfeherjeerzekenyseg, megnagyobbodott orrmandula.
2019. júl. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
4-5hós koráig voltak kemény csaták. Nálunk a fehér zaj +cumi+összecsomagolás hozta meg a megnyugvást. Kitartás. Sajnos van ilyen. Én is bevetettem mindent. Hordozás ringatás éneklés hinta csak a sötét halk szoba semmi nem segített. Úgyhogy valóban van ilyen baba.
2019. júl. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7-es vagyok: csak épp a kérdésre nem válaszoltam. Szóval kb. egy évet mondanék.
2019. júl. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!