Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek volt olyan babája aki...

Bogus20 kérdése:

Akinek volt olyan babája aki többségében csak sírva tudott elaludni, mennyi idős koráig volt ez így?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanokat kérdeznék, akik tudják milyen az hogy SEMMI nem működik. Mire számítsak, meddig lesz ez így? Esetek felében amikor elfárad magától elalszik, másik felében vigasztalhatatlan ordítás megy átlag negyed órán keresztül, úgy hogy a végén alig kap levegőt, majd mély álomba zuhan, ez van naponta 3-4x. Most 2 hónapos. Nem csinálok magamból emiatt idegbeteget, de érdekelne, hogy ez meddig lesz így?

2019. júl. 4. 08:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem x és x módazer után végül a kisujj segített. Azzal 5 perc alatt elalszik és kihúzom a szájából.

Nen ezt akartam, de ez vált be.

2019. júl. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A gyerek nem ok nélkül sír. Valami diszkomfortja van, amit vagy meg tudsz szüntetni mert rájössz, hogy mit akar elérni/mi a baja, vagy nem. Innentől kezdve kijelenthetjük, hogy olyan nem létezik, hogy nem működik semmi, maximum a masszív hasfájásnál, miután kilőtted a hasfájás elleni cselek eszköztárát. Azt meg ne vedd már személyes sértésnek, ha valaki nem úgy válaszol a kérdésedre, ahogy te azt elképzelted. Öt gyereket neveltem föl, mindegyiknek más volt a heppje. Van, amelyiknek könnyebb volt rájönni, van, amelyiknek egy évig tartott. Az egyik még nyáron sem volt el zokni nélkül éjszaka, ahogy ráhúztam, úgy aludt el, hogy szó szerint leesett a feje és kész, pedig nem volt hideg a lába és volt vagy 28 fok a házban. A másiknak kellett valamit adni a kezébe, tökmindegy, valamit, a pelus csücskét, ujjadat, rongyit. A harmadiknak halvány lámpa kellett, sötétben sikítva riadt fel. A negyediknek nem szabadott textilpelenkát tenni a feje alá, állandóan lehúzta, kirángatta és összegyűrte és erre felriadt. Az egyiket nem zavarta ha bukott éjjel, simán megfordította a fejét és aludt tovább a dzsuvában, a másik egy kis nyálcsorgásra is fintorgott. Volt, amelyiket körbe kellett bástyázni összeekert plédekkel és úgy maradt el, valamelyiket meg az ágy közepére kellett tenni, hogy semmi ne érjen hozzá. Az egyik megnyugodott a hálózsákban, a másikat takarni kellett. Volt aki szerette a pólyát, a másik lila fejjel üvöltött bepólyálva. Az egyiket brutál módon zavarta egy pici pisi is a pelusban, a másik bekakilva is édesen aludt tovább.


Szóval ez olyan dolog, hogy VALAMI mindig működik, csak rá kell jönni. 2 hónap nem sok idő, próbálkozni kell. Értem hogy ideges vagy, de ne a jószándékú válaszolókra támadj rá. Amúgy meg ha ennyire pontos választ vársz, akkor akkor fog elmúlni ez a dolog, ha rájössz, hogy miért sír. Mert oka mindig van. Egy két hónapos gyerek még nem "kitolni" akar veled, hanem segítséget kér a sírásával.

2019. júl. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Amúgy meg ha látszólag valóban ok nélkül sír, az legtöbbször a túlfáradás miatt van, egy idő után az idegrendszerük nem bír el a sok ingerrel. Ilyenkor a lehető legingerszegényebb közeget kell neki biztosítani, sötétet, csendet, mozdulatlanságot/finom, monoton mozgást. Az első gyermekeddel szerencséd volt, ő egy kicsit nehezebb eset, ennyi.
2019. júl. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem akartam senkit megsérteni. Lám izgalmas dolog a gyereknevelés kedves utolsó.. köszönöm mindenki válaszát. Még annyit, hogy eszembe sem jutott arra gondolni, hogy a babám ki szeretne velem tolni, és én sem büntetésből rakom az ágyába, hanem mert ott nyugszik meg a leggyorsabban. Egyébként egy bizonyos fokú alkalmazkodó képesség is van bennük, és az is előfordulhat hogy nem jövök rá valamire ami zavarja, de ő meg megszokja szép lassan azt a valamit, ami biztosan nem egy létfontosságú dolog, mert akkor hosszabb ideig sírna - meg azokat ki is zártam - hanem valami hasonló mint az utolsó válaszolónál. Na és így is elmúlhat az egész anélkül hogy rájönnék, úgyhogy nem gondolom, hogy felnőtt koráig tart majd, ha esetleg nem veszem észre pl. hogy nem tetszik neki a tapéta.. Viszont továbbra is meggyőződésem, hogy egy baba egyszerűen attól hogy túlfárad tud így sírni, nem kell ahhoz még feltétlenül valami egyéb speciális zavaró dolog.
2019. júl. 4. 16:38
 15/15 anonim ***** válasza:

3 hónapos korig tart általában a hasfájás. Vannak különböző enyhítő cseppek, amiket kipróbálhatsz. Az esti sírás ennyi idősen gyakran ezért van. Az sem jó, ha túl sok inger érte vagy nap közben nem aludt eleget.


A mienk hasfájós volt, utána is rengeteget bukott plusz 3 hósan jöttek a tejérzékenység bőr- és széklet tünetei.


Onnantól aludt el könnyebben, hogy elkezdtem igény szerint szoptatni, cumit eldobta és megnyugodott.


3 éves koráig ébredt sokszor, és addig minden alkalommal sírva ébredt, ha nem voltam ott.

2019. júl. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!