Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnénk a szomszédok...

Mit tehetnénk a szomszédok ellen? Őszintén, itt van megoldás?

Figyelt kérdés

3 emeletes újépítésű társasházban élünk, az alattunk lakó néni nemrég költözött be (az előtte itt lakókkal semmi konfliktusunk nem volt). Na mármost, konkrétan mindennel baja van... Pár példa:

-nagyon lehallatszódik hozzá, ha járkálunk fent, és ő már 9-kor aludna. Ez tök jó, csak amikor éjjel sír a pici (3 hónapos a kislányunk, eddig gyönyörűen aludt éjjel is, most elkezdett hajnal 4-5 között ébredezni sírva), általában csak úgy alszik vissza, hogy 1. vagy járkálunk vele, 2. vagy autózunk. Most hajnalban nem szívesen állnánk ki- be a garázsból, és köröznénk a városban...

-van 3-4 kisbabás, kisgyerekes barátnőm, és most, hogy voltak a nagy melegek, nem volt kedvünk igazán kimozdulni, egymáshoz járkáltunk. A babák még nem, de a nagyobb gyerekek már szaladgáltak, játszottak napközben, erre panaszkodva jegyezte meg múltkor, hogy "ez csendes környéknek volt hirdetve, nem úgy, hogy a felettem lévő lakásban heti többször óvoda üzemel"

-bármikor meglát minket a folyosón/utcán/udvaron, már emeli fel a kezét, hogy várjunk, és jön panaszkodni. Hogy sokáig engedjük a fürdéshez a vizet, későn fürdünk, ha vendégek vannak nálunk, mennyire lehallatszódik minden, miért sír ennyit ez a gyerek, stb.


Tényleg szerintem az lenne neki az egyetlen elfogadható megoldás, ha a kanapén ülnénk és csend királyoznánk egész nap... Az előző lakók sosem panaszkodtak, tehát kétlem, hogy annyira elviselhetetlen hangzavart okoznánk. Főleg, hogy az oldalsó szomszédoktól mi semmit nem hallunk át, pedig egy egyetemista pár lakik mellettünk.

Nem kis pénzt fizettünk ezért a lakásért, és "ezt" leszámítva tökéletes... Jó helyen van, szép a környék, biztonságos is, a lakás is gyönyörű. De már úgy lépünk ki az ajtón, hogy előtte megnézzük, nincs-e az emeleten az öreglány, vagy hallgatózunk, nem-e ugyanakkor indul-e ő is valahová.


2019. júl. 5. 22:13
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

49 kg vagyok, még ha akarnék, sem tudnék hangosan járkálni. Meg nyilván ha annyira elviselhetetlen lenne, már az előző lakók is jelezték volna...


Valaki felhozta a hangos tv-zést, vagy fúrást, faragást. Szerintem az teljesen más téma. Most egy kisbabával mit tudok csinálni?! Fogjuk be a száját, ha sír? Vagy mégis mit kéne tennünk? Nekünk sem jó felkelni hajnalban, elhihetitek.


Hogy honnan tudta, hogy gyerekek vannak néha nálunk? Őszintén, passz. A mellette lakó lány mondta, hogy leselkedik, amikor hallja, hogy nyitja az ajtót, akkor hirtelen a néni is azonnal ott van, és őt is zaklatja. De igazából ha le is hallatszott, hogy vendégek vannak nálunk... Akkor sem lehet kibírni havi pár alkalmat? Kisgyerekek, napközben voltak itt, nem éjszaka.

2019. júl. 5. 22:49
 12/37 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos nem sokat tehetsz, őt minden zavarni fogja. Gyermektelen vagyok, a lakásom az első emeleten van, előttünk egy nagy játszótér van. A normál gyerekzsivaj együtt jár a lakóteleppel, ez ilyen, el kell fogadni. Én csak akkor borulok ki, amikor az anyukák és apukák hagyják a gyerekeket kis gorillaként üvölteni naphosszat a játszón, az tényleg őríjtő, nem lehet pihenni tőlük.

Az, amit te leírtál, szerintem bőven az elviselhető/elfogadható kategória, a babád nem lesz mindig ilyen kicsi, beáll majd az "alvókája", és akkor nem kell sétálni meg autózni vele. A hőség se tart örökké, és akkor nem lesz "óvoda" nálatok, 1-2 ilyen napot nem igaz, hogy nem bír ki az öreglány.

Hangsúlyozom újra: gyerekmentes vagyok, és nagyon, nagyon zavar, a neveletlen, állat módjára szabadon engedett és üvöltő gyerekhad. De nálad én nem ezt érzem, hát könyörgöm, némaságban nem lehet élni. Pláne egy ilyen picivel, aki egyféleképp tud jelezni, ha baja van: sírdogál. A fürdővíz engedése meg a wc lehúzás tényleg nem lehet probléma, ez együtt jár azzal, ha valaki társasházban él. Ha ez nagyon nem tetszik a szomszéd néninek, akkor valóban, legjobb lesz visszatérni a tanyára.

2019. júl. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
63%

Hát, én nagyon gyorsan rövidre zárnám, a következő panaszkodásakor félbeszakítanám, hogy "Bocsánat, de nem vagyok hajlandó az életünket Önhöz igazítani, ha nem tetszik tessék füldugót venni vagy elköltözni. Legyen szíves ne zaklasson soha többé, ha akarja nyugodtan próbáljon meg csendháborításért bejelenteni."


És pont. Én nem állnék szóba a nyanyával, egyáltalán. És élném boldogan az életem. Semmi közötök az ő rigolyáihoz. Költözzön tanyára.

2019. júl. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
97%

3 emeletes társasházban van más lakó is, ill. van falszomszédotok is nyilván.

Ha senki mást nem zavartok, akkor nyugodj meg, nem a te készülékedben van a hiba.

Az öregasszonynak ezek után kerek-perec megmondanám, hogyha legközelebb zavarja a tőlünk jövő zaj, azon nyomban hívja ki csendháborítás miatt a rendőrséget. Nyugodtan nézek elébe bármilyen vizsgálatnak, ellenőrzésnek, feljelentésnek.

2019. júl. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán nem akarom védeni az alattad lakót, de 49 kg-al is úgy lehet dübörögni, hogy a szomszédok hallják. Élő példa rá a mi közvetlen szomszédunk. Veled van egy súlycsoportban, de mindig halljuk, mikor közlekedik, olyan erősen vágja oda a sarkát a padlóhoz. Ha nagyon figyelek azt is meg tudom mondani, hogy a lakás melyik részében jár éppen.


Egyébként az ilyen típusú panaszkodókkal sajnos nem sok mindent tudtok csinálni (hangos vízfolyatásra panasz, állandó leskelődés...). Próbáljátok ki, hogy amikor jelzi, hogy beszélni akar veletek, akkor elsiettek mellette, mondván, hogy nem értek rá. Ha nem kap tőletek figyelmet talán abbahagyja.

2019. júl. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
94%

Figyelj valahol ot is megertem. Elvesztette a ferjet, a gyerekei gondolon nem latogatjak, ez lett a hobbija.... vagyis ti. Hiaba csinalja "direkt" a bszogatast, megse tehet rola, megkeseredett lett es ebben lel csak oromot.

Hozzad szol? Tegyel ugy mintha nem hallanad. Engedd el a dolgot ne allj le vele vitatkozni.

Volt zajos felso szomszedom (fiu banda) en 8-6 dolgoztam, hulla faradtan haza estem este 10 kor minden vagyam volt alomba zuhanni, ok persze akkor hallgattak uvoltve a zenet, fociztak a szobaban, tologattak a butorokat. Kedvesen szoltam nekik, 10 ig nem erdekel mit csinalnak utana alljanak le mert szeretnek aludni. Csak azert is toltak ejfelig.... na en akkor tul zajongtam oket hatha eszbe kapnak. Sikerult, elhallgattak. Igaz csak par hetre de addig nyugodtan aludtam.

En azt mondom furdest meg a hangos dolgokat ha letudjatok este 10 ig akkor minden rendben van. Babaval nem tudtok mit csinalni ez ilyen, de ha valaki faradt es tobb oraja alszik mar nem fog felkelni a setalasra a feje folott ejjel 3 kor...

2019. júl. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Most erre mit mondjon az ember.. Szar lehet na. Neki is neked is, de azert nem kell agysebesznek lenni a mamanak se, hogy ez azert benne van a pakliban ha tarsashazban elunk. Lehet egy tanyan /mganahazban nincs zaj a szomszedtol, azert tarsasban meg panelban van.


Majd megszokja. Jo azt nem mondom, hogy legyetek vele genyák, de en azert egyertelmuen az ertesere hoznam hogy egy ilyen helyzetben alkalmazkodnia kell.


Anyukam maga is idos asszony, felette fiatal par lakik a hazban. Engem zavar ha vendegsegben vagyunk nala, mert nekem full extrem a 23orai gyerekfurdetes (kb amugy 2,5 eves a gyereke) de nem mennek fel soha csak emiatt mert bizonyára okkal elnek így. Masreszt az elotte ott lakó partyzo srachoz aki hétköznap siman meg hajnal 3kor is bulizott, felmentem anno... Anyu alatt egy meg idosebb no lakik aki anyamnak azt mondta ejjel ne huzza le a wct mert őt zavarja... (mivaaan???) mondta is neki anyu hogy ne vicceljen mar ez nem pottyantos.

2019. júl. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Mi kertes házban lakunk, az utcára nyílik 2 ablak ott a hálószobánk. Néhány hete megállított a szomszéd mama(2 házzal arrébb lakik) hogy miért eheztetem a gyereket hogy ennyit sír. Mondtam hogy fogzik azért sír. Másnap a mellettünk lévő néni szólt, hogy hagyjam rá mert az a szokása hogy hallgatózik a szomszédoknál hogy vitatkozzon. Azóta mindenféle zenét engedek direkt az ablaknál mi meg másik szobába pakoltunk 🤣 van aki alapból ilyen..
2019. júl. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
20%

Megoldás: nem ilyen helyen élni gyerekkel.

Lehet lepontozni, előre is köszi, de komolyan, ha nem tudtunk volna kertes nagy házba költözni akkor nem vállaltunk volna gyereket.

7 évig éltem társasházban ahol kb csak öregek voltak.. Ha oda született volna a lányom szerintem megöngyilkolom magam. Előrelátás.ü

2019. júl. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Utolsó, milyen helyre? Újépítésű társasház, nem valami lepukkant panel.

Az árából két kertes házat is vehettünk volna Budapesten kívül, de köszi, inkább nem. Nem vagyunk azok a típusok, akik hétvégén füvet nyírnak és kertészkednek, telente meg hányják a havat reggel 7-kor, és 2 órákat ingáznak naponta. Nekünk tökéletesen megfelel ez, az autók is biztonságban vannak a mélygarázsban, van lift, a lakáshoz tartozik egy nagyobb erkély is. Nem is egy szobába vagyunk bezsúfolva, 3 hálós + nappalis a lakás.


Szép és jó ez a "csak kertes házba szülök" felfogás, de

1. baromi sok embernek még saját lakásra sem telik, és örülnek, ha ketten kibírnak fizetni egy másfél szobás kis lakás minden hónapban,

2. valaki nem akar kertes házban élni, folyamatosan lépcsőzni, vesződni a kerttel, erre még nem gondoltál?


Érdekes a felfogásod, reméljük a gyerekednek kicsit normálisabb nézeteket adsz át!

2019. júl. 6. 00:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!