Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnénk a szomszédok...

Mit tehetnénk a szomszédok ellen? Őszintén, itt van megoldás?

Figyelt kérdés

3 emeletes újépítésű társasházban élünk, az alattunk lakó néni nemrég költözött be (az előtte itt lakókkal semmi konfliktusunk nem volt). Na mármost, konkrétan mindennel baja van... Pár példa:

-nagyon lehallatszódik hozzá, ha járkálunk fent, és ő már 9-kor aludna. Ez tök jó, csak amikor éjjel sír a pici (3 hónapos a kislányunk, eddig gyönyörűen aludt éjjel is, most elkezdett hajnal 4-5 között ébredezni sírva), általában csak úgy alszik vissza, hogy 1. vagy járkálunk vele, 2. vagy autózunk. Most hajnalban nem szívesen állnánk ki- be a garázsból, és köröznénk a városban...

-van 3-4 kisbabás, kisgyerekes barátnőm, és most, hogy voltak a nagy melegek, nem volt kedvünk igazán kimozdulni, egymáshoz járkáltunk. A babák még nem, de a nagyobb gyerekek már szaladgáltak, játszottak napközben, erre panaszkodva jegyezte meg múltkor, hogy "ez csendes környéknek volt hirdetve, nem úgy, hogy a felettem lévő lakásban heti többször óvoda üzemel"

-bármikor meglát minket a folyosón/utcán/udvaron, már emeli fel a kezét, hogy várjunk, és jön panaszkodni. Hogy sokáig engedjük a fürdéshez a vizet, későn fürdünk, ha vendégek vannak nálunk, mennyire lehallatszódik minden, miért sír ennyit ez a gyerek, stb.


Tényleg szerintem az lenne neki az egyetlen elfogadható megoldás, ha a kanapén ülnénk és csend királyoznánk egész nap... Az előző lakók sosem panaszkodtak, tehát kétlem, hogy annyira elviselhetetlen hangzavart okoznánk. Főleg, hogy az oldalsó szomszédoktól mi semmit nem hallunk át, pedig egy egyetemista pár lakik mellettünk.

Nem kis pénzt fizettünk ezért a lakásért, és "ezt" leszámítva tökéletes... Jó helyen van, szép a környék, biztonságos is, a lakás is gyönyörű. De már úgy lépünk ki az ajtón, hogy előtte megnézzük, nincs-e az emeleten az öreglány, vagy hallgatózunk, nem-e ugyanakkor indul-e ő is valahová.


2019. júl. 5. 22:13
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
54%
kérdező, nem nem vagyok messze. Viszont azt se hiszem hogy azért mert szültem mindenkinek le kell borulnia szent személyem és az isteni gyermek előtt. Társasházban alkalmazkodni kell MINDENKINEK igen nektek is. Igyekezni kell megoldani a dolgokat nem elvárni hogy mindenki örömmel fogadja hogy egy csordányi gyerek rohangászik meg visítozik felettük. És igen balesetveszélyes a házban rohangálás. Én kiskoromban úgy elcsúsztam hogy az ajtófélfa csapta szét a fejem, egy hét kórház... Unokabátyám a karját törte el így, nővérem két fogát törte ki...
2019. júl. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
55%

29-re (és néhány másikra is):

És amikor már a sírás környékezett, akkor nem jutott eszedbe, hogy beszerezz egy pár füldugót?

Nekem olyan bizarr, hogy emberek szenvednek, kínlódnak, haragszanak a másikra, ahelyett hogy keresnének olyan megoldást, ami saját maguk számára biztosítja a kívánt nyugalmat. Nyilván a füldugó nem megoldás, ha a szomszéd úgy bömbölteti a hangfalakat, hogy remegnek a házfalak, vagy ha éjjel-nappal kamionok dübörögnek az ablakod alatt. De ezeket a mindennapi zajokat ki lehet velük küszöbölni.


Emellett tegyünk éles különbséget aközött, hogy valamit meghallok, és valami zavar!

Elhiszem, hogy áthallatszik még a felső szomszéd pisilése is, de azt nem hiszem el, hogy valakit ez zavar. Ha egész délután a tűsarkújában szaladgálna fölötted, elhiszem, hogy zavarna, de ha a bejárati ajtótól visszaszalad valami miatt, majd újra odamegy és kimegy - nos, ha minden nap megcsinálná ezt, akkor sem hiszem, hogy ez normális gondolkodású embert zavarhat.


Sok függ a saját hozzáállásunktól, ezt kollégiumi szobában lakva magam is tapasztaltam. Úgy is mondhatnám, hogy sok esetben fejünkben dől el, hogy zavar-e minket az adott zaj. Aki azt lesi, min akadhat fönn a másik viselkedésében, mi zavarhatja pl. a másik reggeli készülődésekor, az a legkisebb zajra is felébred, ideges lesz, és persze akkor már vissza sem fog aludni. Aki meg nem arra van kihegyezve, hogy ki és mi zavarhatja, hanem tényleg aludni akar, az meg legföljebb félálomban hallja a kis zajokat, aztán átfordul a másik oldalára és alszik tovább.

2019. júl. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
28%
Na ezt én se értem, emberek képesek idegronccsá válni, veszekedni, költözni - na de hogy beszerezzenek 500 forintért egy füldugót, na azt aztán neeeeeem 🙄
2019. júl. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
26%

Kedves Kérdező!

Furák ezek a hozzászólások néha.A hiba egyértelműen a néni készülékében van! Nem, nem a zaj zavarja őt, hanem a figyelem hiánya. Én "tősgyökeres pestiként" azt tapasztaltam, hogy minden lépcsőházra jut legalább egy ilyen. Nem értem, hogy a válaszolók nagy része, hogy nem találkozott még a jelenséggel? Ha a babátok néma lenne, ti pedig repülve járnátok, akkor találna más okot, hogy belétek köthessen. Pl. túl sápadt/kövér/sovány a gyerek stb. Rögtön az okát is mondaná. Persze hiszen soha nem viszitek levegőre/túl sokat van napon, túl fiatalok /öregek vagytok a gyerekneveléshez stb. Szerencséjére azonban a babátok nem néma, ti pedig nem tudtok repülni, így nem kell álokokat találnia, hogy mehessen kötözködni, hogy végre szólhasson valakihez. (Nem tisztán korfüggő, nekem pl. a 40 körüli ex-szomszédasszonyomé volt ez a szerep, de jelentősen gyakoribb az egyedül élő, idős özvegyasszonyok körében.)

Megoldás: Személyiség- és vérmérsékletfüggő. Én szó nélkül haladnék tovább a dolgomra, miközben ontja a panaszáradatot, de biztos vannak kedvesebb módszerek is. Esetleg a férjed egyszer! elmagyarázhatná neki, hogy az említett zajok veletek járnak, nem áll módotokban változtatni rajta, megértitek, ha ez őt zavarja, de legyen kedves megszokni, és többször nem felhozni, mert változás nem várható a közeli jövőben. Igazán humánus módszer, csak profiknak: Már a panasz előtt kapcsolatot kezdeményezni vele, akár átmenni hozzá valami kis apróságot adni és meghallgatni, mi volt az orvosi rendelőben stb. Vagyis teret adni, hogy a valós problémájáról beszéljen, meghallgatni.

+ Bízzatok az időben! A hallásromlás mindenki életében bekövetkezik, ha elég sokáig él, bár a fentiek ismeretében ez nektek nem jó hír, biztos lesz újabb meglepetése a néninek felétek:)

2019. júl. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

Ami tőletek telik, azt tegyétek meg a nyugi érdekében. A rohangáló gyerekeket nyilván lehet csendesebb játékra csábítani, festeni, gyurmázni, diafilmet vetíteni, de mindig nem lesznek csendben. A síró kiscsecsemőt meg lehet próbálni megnyugtatni, aztán vagy sikerül, vagy nem. Nyilván ti is azt szeretnétek, hogy éjjel aludjon a baba. De NE autókázzatok emiatt!

Ha a néni panaszkodik, és van egy kis időd, hallgasd meg együttérzően, esetleg panaszkodj egy kicsit te is, mert már nagyon fáradt vagy, de hát a kicsi hasfájós... A naygobbnak meg olyan nagy a mozgásigénye, de ennyit képtelenség a játszótéren tölteni vele. Ha a néni ad néhány jótanácsot, már nyert ügyed van. Csak bólogatni kell, és megigérni, hogy feltétlenül kipróbálod. Legközelebb aztán már mondhatod, hogy a meleg fedőtől hogy megnyugodott a baba (vagy nem).

Ha a zajszint egy decibellel se változik, de a szomszéd elkezdi érezni, hogy ti törődtök az ő problémájával, jó eséllyel pozitívabban áll majd a helyzethez.

2019. júl. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

:) nem mindet olvasgam végig de par szösszenet..


- Nekem begyullad a fulem ha be van dugva. Igen a qvadraga es a parszazftos fuldugotol is. Van ilyen. Nekem alapbol is gyakran enelkul is.


- van akihez teljesen felesleges alkalmazkodni, mivel o nem fog hozzád, csak eloall egy ujabb marhasaggal... Mert paraszt es leszarja, hogy mindenkinek alkalmazkodnia kell. Mindnekinek, rajtuk kivul. Hja es ez nem anyasag meg gyerekvallas kerdese. En se kivanom h hasraessenek mar elottem amiért szultem x utodot de mondjuk nehez ugy nevelni oket, hogy "kisfiam ne futkarozzal mert a Jolika nenit zavarja, erre Jolika néni alvasidoben maxon nezi a Jockey tevet vagy eppen nekiall orditani a bnojevel az erkelyen es a gyerekem felkel ra... Na akkor kb Jolikaneninek a kanyjat

:)

2019. júl. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Miért van mindenki lepontozva, bármit is ír?

34 voltam egyébként, hátha erre is kapok egy piros kezet:)

2019. júl. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!