Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnénk a szomszédok...

Mit tehetnénk a szomszédok ellen? Őszintén, itt van megoldás?

Figyelt kérdés

3 emeletes újépítésű társasházban élünk, az alattunk lakó néni nemrég költözött be (az előtte itt lakókkal semmi konfliktusunk nem volt). Na mármost, konkrétan mindennel baja van... Pár példa:

-nagyon lehallatszódik hozzá, ha járkálunk fent, és ő már 9-kor aludna. Ez tök jó, csak amikor éjjel sír a pici (3 hónapos a kislányunk, eddig gyönyörűen aludt éjjel is, most elkezdett hajnal 4-5 között ébredezni sírva), általában csak úgy alszik vissza, hogy 1. vagy járkálunk vele, 2. vagy autózunk. Most hajnalban nem szívesen állnánk ki- be a garázsból, és köröznénk a városban...

-van 3-4 kisbabás, kisgyerekes barátnőm, és most, hogy voltak a nagy melegek, nem volt kedvünk igazán kimozdulni, egymáshoz járkáltunk. A babák még nem, de a nagyobb gyerekek már szaladgáltak, játszottak napközben, erre panaszkodva jegyezte meg múltkor, hogy "ez csendes környéknek volt hirdetve, nem úgy, hogy a felettem lévő lakásban heti többször óvoda üzemel"

-bármikor meglát minket a folyosón/utcán/udvaron, már emeli fel a kezét, hogy várjunk, és jön panaszkodni. Hogy sokáig engedjük a fürdéshez a vizet, későn fürdünk, ha vendégek vannak nálunk, mennyire lehallatszódik minden, miért sír ennyit ez a gyerek, stb.


Tényleg szerintem az lenne neki az egyetlen elfogadható megoldás, ha a kanapén ülnénk és csend királyoznánk egész nap... Az előző lakók sosem panaszkodtak, tehát kétlem, hogy annyira elviselhetetlen hangzavart okoznánk. Főleg, hogy az oldalsó szomszédoktól mi semmit nem hallunk át, pedig egy egyetemista pár lakik mellettünk.

Nem kis pénzt fizettünk ezért a lakásért, és "ezt" leszámítva tökéletes... Jó helyen van, szép a környék, biztonságos is, a lakás is gyönyörű. De már úgy lépünk ki az ajtón, hogy előtte megnézzük, nincs-e az emeleten az öreglány, vagy hallgatózunk, nem-e ugyanakkor indul-e ő is valahová.


2019. júl. 5. 22:13
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
46%

Jó most lehet lepontozgatni..

De nekem is van olyan ismerősöm, aki vett egy drága társasházi lakást, aminek az árából igen pl Vecsésen már kerteset is vehetett volna, 5 km Pest. Aztán konkrétan a beköltözés napján már összevesztek a házinyanyával, aki 2 percenként bekulcsolta a kaput, nem hagyta hogy pakoljunk be.. Pedig mondtuk neki kedvesen hogy költözünk, de csak szemmel vert minket kb. Aztán azóta kutyát akartak de persze nem lehet, gyerek van de hangos a gyerek, útban van a babakocsi stb minden nap van valami csatájuk.

Ki keresi ezt önként ennyi pénzért?

Én mondtam nekik mielőtt ilyet vettek hogy jól gondolják meg. 2 év se kellett már fogják a fejük..De hát a csok 10 év elidegenítési és terhelési tilalom az 10 év.. :D Szagolhatják a virágot amit szakítottak.

2019. júl. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
17%

Aha nagyon különlegesnek :D Ja nem csak előrelátónak. Ez van.

Hogy hasznosat is írjak: majd meghal.

És nyugtotok lesz.

A társasházban nálunk 2 hetente haltak..Mire elköltöztünk már egyik pofázós se élt.

2019. júl. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
34%

Mindenkinek alkalmazkodni kell, igen nektek is. Tehát nem odacsődíteni a gyereksereget ha nincs kedvetek kimozdulni, főleg nem hagyni hogy rohangásszanak a lakásban, ez nem csak zavaró hanem balesetveszélyes is. És éjszaka ha sír a baba akkor menjetek vele autózni.


Neki viszont nem kéne az élő fába is belekötnie. Mindketten hibásak vagytok a kialakult helyzetért.

2019. júl. 6. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
52%

nem tudom, hogy itt az átlag milyen lakásban lakik, hogy nem hallja a szomszédokat. felettünk egy 50es pár lakik és hallom a lépteiket (pedig nyilván nem verik a sarkukat), hallom ha folyik a víz, rezeg a telefon vagy beszélgetnek ( a pontos szavakat azért nem). persze csak ha aránylag csend van.


Én nem foglalkoznék a szomszéddal, nem tud mit csinálni. mondd, hogy a gyerek ezzel jár. ahhoz meg semmi köze, hogy ki hánykor fürdik. nem is értem, hogy a kényes emberek miért nem nézik meg, hogy kik lesznek a szomszédaik, mielőtt megvesznek egy lakást.

2019. júl. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
79%

Balesetveszélyes? Mi van? Az, hogy szaladgálva játszanak a gyerekek egy lakásban? Hát mi a jóeget csináljanak? Üljenek le rejtvénytfejteni a kétévesek?

Na meg egy baba ébredésénél autózni? Még ha a kérdenőbek néha be is válik, elvárni ezt elég szemétség. Ha nincs kocsija a családnak, akkor meg menjenek babakocsizni hajnal 3-4-kor? Mert a síró babával nem tartózkodhatnak a saját otthonukban?

Nem, nem tapintatlanság gyerekkel társasházi lakásba költözni, nem a kérdezőék rúgják fel a társadalmi együttélés szabályait. Gyereket nevelni, éjjel pisilni, későn fürödni, sétálgatni, akármit csinálni nagyon is szabad az ember otthonában. Ezekért bszogatni a szomszédot viszont nem.

Magam is társashában élek, Budapest, belváros, több, mint 100 nm, az árából gyönyörű házakat lehet venni, de én itt élek a 3 gyerekemmel, akik 1-4-10 évesek, szeretnek szaladgálni, visongani, néha átjönnek a barátaik, éjjel pedig felsírnak, átmászkálnak, wc-re mennek. Öregek laknak alattunk, de sose nyaggattak, sőt, segítenek ahol tudnak. Én is hallom a felettem lakót, néha éjjel mászál, na és? Mellettünk is egy család lakik, onnan meg az ordibálás hallatszott át egy időben folyton, másik oldalról fiatal gyermektelenek laknak, néha iszogatnak esténként és hangjuk is van ilyenkor, de nem vészes, engem nem zavar egyik sem annyira, hogy bárkit zaklassak. Volt már olyan dínomdánom, ami zavart, de ilyen kb. évente egyszer van, azt kibírom. A körülöttemélőknek is ez az otthona, nekem is, mindenki éljen benne ahogy szeretne. Társasházban kell némi tolerancia és zajtűrés.

2019. júl. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
67%
Én csak az autózás miatt szólok hozzá. Azért mert a nénit zavarja az éjszakai sírás,még az ő kedvéért sem kényeztetném el a gyereket azzal,hogy éjjel hulla fáradtan kicipeljem a kocsiba. Utána meg majd nem bírnám visszarázni a gyereket a normális mederbe,mert hozzászokva ahhoz,hogy olyan dolgokat teszünk,ami nem akkor és odavaló. Sír egy kicsit,járkálok vele,megnyugtatóan,aztán aludhat. A kicsinek is meg kell tanulnia,hogy éjjel nem autókázunk,hanem alszunk. A nénit még csak egyszer kellene elküldeni oda ahonnan kibújt.
2019. júl. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
59%-os, a kommentedhez csak annyit fűznék hozzá, hogy remélem az anyaságtól még nagyon messze vagy.
2019. júl. 6. 10:11
 28/37 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk is van 2 gyerek, sokat szaladgálnak, ugrálnak, de alattunk egy süket öreg néni lakik szerencsénkre. Na most fölénk költözött egy család, pici babájuk van. Velük kelünk 3 óránként!!! Tényleg rossz baba sírásra kelni, éjjel 2-3x kel, olyan mintha mellettünk sírna, nagyon lehallatszik. Hallani a parketta nyikorgását ahogy sétál vele fel alá az Anyuka. Zavaró! Nappal is halljuk, de éjjel amikor csend van, borzasztó! Nem szóltunk nekik, de 3 hónapja velük kelünk!!!! Átérzem a szomszédod helyzetét!!!
2019. júl. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam albérletben újépítésű lakásban főiskolásként...néha már sírtam, amikor másnap vizsgáztam, szetettem volna aludni, de a szomszédok járkáltak felettem. Sosem szóltam nekik, de alig vártam, hogy páromhoz költözhessek...a mellettem lévő szomszédoktól nem jött sosem hang át, csak a fejem felől, és ahogy írta is valaki rendesen hallottam a laminált parketta nyikorgását, ahogy ledobta a szandálját a csajszi, vagy azt amikor indulas elött magassarkúban visszarohant a folyosóról pisilni és igen magát a pisilest is tisztán hallottam....panelban ilyet én sosem tapasztaltam. Szóval megértem, hogy nem tudtok mit csinálni, de a nénit is megértem..
2019. júl. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkét oldalt megértem. Nyilván neked se kellemes felkelni a babához, meg hallgatni a néni panaszkodását. A babával nem sok mindent lehet tenni, de ahogy írja itt valaki fentebb, a nagyobb vendég gyerekekkel azért lehetne beszélni, hogy halkabban legyenek, mert itt mások is laknak és esetleg zavarják őket. Szóval ebből a szempontból nektek is tenni kell valamit az ügyért.


Mert a néninek sem lehet könnyű. Csak gondolj bele. Egy elszigetelt tanyán ált ahol csend volt. Most bekerült egy nagyvárosba. A hallása nyilván elég kiélezett a csend után. Új környezet, új emberek, ráadásul a férjét is nemrég veszítette el. Nyilván neki is meg kell még tanulnia, hogyan tud alkalmazkodni másokhoz, és hogy mi az amit úgymond nem szabad szóvátenni pl gyereksírás.

2019. júl. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!