Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák mennyit segít a...

Anyukák mennyit segít a laktoherb tea?

Figyelt kérdés

Lehet hogy hülye kérdés, de anyósom nagyon rá van állva erre hogy igyak mert az segít a tej termelésbe! Na! Van nekem egy kisfiam aki pár nap múlva lesz 4 hónapos! És úgy érzem hogy 1-2 óra múlva is üresnek érzem a mellem! Anyós tegnap mondta nekem hogy vegyek, vettem is , és azt mondták a gyógyszertárban hogy segít valamennyit! Na most anyukák akik fogyasszák vagy fogyasztották azoknak segít ( segített) .

Milyen vélemények vannak?

Kérlek titeket hogy ne szóljatok le mert ebben tanácstalan vagyok! És először vagyok anya!

Anyosom nagyon okos!!



Na meg a másik!

A védőnő annyit mondott hogy meg kezdheten a hozzá táplálást, de így is a fiam 7 kg!

Én úgy vagyok vele ha elég neki az anyatej akkor felesleges!

De erőlteti,

És félek hogy ha adok neki akkor nagyon sokat fog hízni!

Így is elég tartani a súlyát!

De védőnőm is okos!

A párom is mondja hogy nem kell neki!

Mert egyszr adtam neki és nagyon meg fogta a székletét ami nem volt jó mert nehezen kakilt!



Volt még egy probléma! Megint anyós!

Én bízok a fiamba

Ugye a hason fekvést nem nagyon szereti , de "erőltesük" én nem akarom ami nem megy azt nem kell erőltetni!

Mert állítólag az ő elmondása alapján a 4 hónapos babámnak már kéne oldalra forgolodni meg stb....


Na meg a fogzás adjak neki pálinkát! 😱😱 Őrült ez a nő!!!


TI HOGY VAGYTOK EZEKKEL??


2019. júl. 8. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Jézus... anyós nem normális, rá ne hallgass. Hozzátáplálni nem kell 6 hónapos korig, egyáltalán nem baj, hogy nagy. Hasra tenni viszont jó lenne néha, erőltetni nem kell, csak míg bírja.

A laktoherb tea sztem valamennyit használ, de amúgy azért iszom, mert baromi finom :D

Egyébként ha ekkora a súlya a fiadnak, erősen kétlem, hogy üresek a melleid, max csak azt érzed. Beállt a kereslet-kínálat, már nem feszül, nem telik túl. Én is néha úgy érzem, hogy alig van benne, a fiam meg simán jóllakik rajta.

2019. júl. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A "szidjuk már együtt kicsit anyósomat" dologhoz nem szólnék hozzá, de a Laktoherb nekem szuper volt. Megittam 1-2 bögrével és következő szopira tele lettem. Ha nem ittam egy-két napig, mint az üres tejeszacskó, olyan lettem....szóval bevált.


4 hónapost én nem táplálék hozzá, a tejet próbálnám szaporítani, ha nagyon nem megy, akkor kiegészítő tápszer. Első gyerekeknél kellett. (Nála nem ittam Laktoherbet amúgy, lehet hiba volt)

2019. júl. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Hát sajnálom hogy én ilyen buta vagyok de még ugyeskednem kell!!

Hát én is úgy vagyok vele hogy nem erőltetem neki a hozzá táplálást!

2019. júl. 8. 09:10
 4/9 anonim ***** válasza:

"Így is elég tartani a súlyát!"

Ez alatt nem tudom mit értesz, de remélem nem azt, hogy nagykönyv szerinti hizast veszed alapul és esetlegesen dietáztatod.

Anyósod sem normális, de te sem. A hasratetel erősíti a hátizmokat, és hidd el, jot tesz a mozgásfejlődésnek, nem baj, ha többet van hason.

A hozzátápláláshoz annyit, hogy az sem halálos 4 hónapig elkezdeni, mind2 fiamnál igy kezdtem, egyiknek sincs semmi hátránya belőle, sőt az én fiaimnál be is lassult a hízás, miután elkezdtük.

2019. júl. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hülye! Ezt tisztázom!

Úgy értem azt hogy "elég tartani a súlyát"

Hogy ha a kezembe van!

A hasra tételét is úgy értettem hogy hason van néha! De anyós szerint ha sír akkor is hagyjam majd csak abba hagyja a sírást!

2019. júl. 8. 09:28
 6/9 A kérdező kommentje:

Isten ments hogy én diétázni akarom a gyermekem!

Csak nem tudom hogy most adjak neki bébiételt vagy nem! Ezen filoztam

2019. júl. 8. 09:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem vagy hülye, de okos se, az tuti. De ez most mindegy.


A hozzátáplálás ráér 6 hós koráig, de akkor se történik semmi, ha elkezded most. Vagy egy hónap múlva. Vagy 3 hónap múlva. Mindegy. Túl sokáig nem érdemes várni szerintem.


Hasra fektetni kell a babát, mert onnan indul a mozgásfejlődés. Ezen nem érdemes vitatkozni.


Fogzásra Dentinox, rágóka hűtve, ilyenek.


A Laktoherb sokak szerint jó, az én fiamnak fájt tőle a hasa, nekem a Karamalz jött be.

2019. júl. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szerintem is mindegy....

De azért köszönöm a válaszokat

2019. júl. 8. 09:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól még hogy nem tudod mit tegyél Nem vagy hülye, hasra fektetéstől én nagyon féltem de Inkább az alvás részénél.. nyugodtan fektesd hasra ha kicsit nyüszög nem baj de ha már sír vedd fel nyugtasd meg , utána megint tedd vissza próbáld úgy is nyugtatni simogatni beszélni hozza.. fontos az izmok fejlődésében a hason fekvés.A többihez nem tudok hozzászólni mert a teát ma kezdtem el inni, és fel bögre után engem meghajtott. De majd meglátjuk mi lesz, mert a picim vasárnap óta hasfájos (szerintünk a front miatt) és elvileg ez segít neki is. A hozza táplálását meg szerintem ha igényli és ajánlja a védőnő meg az orvos akko kezd el, attól nem kell felni h elhizik mert ahogy elkezd mászni, mozogni, nyúlni ahogy nő alakulni fog, arra kell figyelni h annyira Ne hizzon el hogy nehezen vegye a levegőt.

Kereszt lányom annyira duci volt hogy ő nehezen vette a levegőt már.. mondtuk is hogy nagyon nagyon dagi, de ő már hozza táplált és előtte is tapszeres volt.. amint elkezdett nőni és járni szépen alakult És utána nagyon jó súlyba volt.

2019. okt. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!