Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ennyire anyás?

Miért ennyire anyás?

Figyelt kérdés

Ne értsétek félre, nem nyűg nekem csak furcsa. Mindenhol azt hallom, olvasom hogy ha apa hazaér a munkából Ő a sztár, csak vele akar lenni stb. Az anyja pedig onnantól nem érdekli.

Nálunk nagyon más a helyzet. Egész nap együtt vagyunk, apja haza ér délután 5-6kor, kicsit oda megy hozzá én pedig azt gondolom kicsit lazíthatok. Hát nem. Amint lépnék ki a szobából már ordít és mászik utánam. Semmi házimunkát nem tudok elvégezni csak ha a kezemben van Ő is. Elmegyünk a családdal valahova -ismeri őket és szereti- de már nagyon nehéz és átadnám anyunak, Ő is hívja hogy menjen oda de nem akar inkább sír. Nagyon megterhelő ilyenkor ezért már kedvem sincs elmenni sehova. Egyszerűen egy perc nyugalmam sincs sehol. Ha nálunk vannak, eljátszik de csak ha lát hogy ott vagyok. Ha el kell mennem valamit intézni és vigyáz rá férjem vagy anyu akkor is szinte végig ordít még haza nem érek. Szívem szakad meg.

Jövő hónapban mennék vissza dolgozni addig anyu vigyázna rá de bele sem merek gondolni mi lesz.. 10 hónapos.

Volt így másnál is? Változott?


2019. júl. 11. 23:41
 1/5 Reni 28 ***** válasza:
100%
Szia. Enyém 1 éves, és mintha magunkat írtál volna le 🙂 annyiban változott a helyzet hogy ha nem vagyok ott akkor elvan mással is,de ha ott vagyok pl anyósnál akkor csak rajtam lóg. Nem tudom mikor fog változni a helyzet, jelenleg ott tartunk hogy még wc-re se tudok menni, mert mászik utánam, és addig dörömböl az ajtón míg kinem jövök 😄 Kitartást
2019. júl. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szeparacios szorongás, majd elmulik.
2019. júl. 12. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es, azért jó hogy nem vagyok egyedül 😅

3-as, és az meddig tart? En úgy tudtam hogy a szeparációs szorongás 1-2 hónapig tart nálunk ez már 5 hónapja így van.

2019. júl. 12. 05:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs eleget mással (apával, mamával), akkor nem fogja megszokni. Ha sír, te nyilván ugrasz, ezt megtanulta, működik, miért változtatna?
2019. júl. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A szeparációs szorongás az okosok szerint pont akkor tart kevés ideig (a kevés az 1-3 hónap), ha az anyát bárhová követheti. És több felvonása is lehet, a második 1-másfél évesen. Játszatok sok "kukucs" játékot, azaz elbújsz és újra előbukkansz. Sose lopakodj el, ha éppen jól elvan. És hát ne csak kettesben legyetek egész nap, legyen nagy tere és más társasága is (pl. játszótér, játszóház, vendégség), ami esetleg érdekesebb nálad :) egyre hosszabb időre... amíg magától, a saját ritmusában megtanulja, hogy nem dől össze a világ, akkor is létezel, ha nem lát.
2019. júl. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!