Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak a 6 napos babámra...

Mit adjak a 6 napos babámra estére most ebben az időben? Amióta itthon vagyunk esténként rövidujjú bodyt és rugit adunk rá plusz egy vékony takarót, azért mert első este csak body volt rajta és keze - lába hideg volt. Szerintetek helyesen csináljuk?

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hány fok van a lakásban? Nem lenne elég csak egy hosszúujjú rugi és egy vékony takaró? Szerintem így egy kicsit túl van öltöztetve.
2010. júl. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A tarkójánál kell megnézni, hogy melege van-e vagy fázik, a kéz-láb hőmérséklete nem mérvadó, mert még nem tökéletes a vérkeringésük. Szerintem kicsit túlöltözteted, az enyém ennyi göncben nagyon izzadna. Én rövig újjú bodyt adok rá, és zoknit, és pléddel takarom be.
2010. júl. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A tarkójánál csak azt tudod megnézni, hogy melege van-e. Ha a keze-lába ki van hülve, akkor bizony ki van hülve. Tehát szerintem jól csinálod :D

Én is tettem fel itt hasonló kérdést, amikor ilyen pici volt, akkor még hidegek voltak az éjszakák, és én is le lettem cseszve, hogy túlöltöztetem, mert leírtam, hogy a hosszú rugira adok még egy hálózsákot és be is takarom, és sokan azt írták, hogy vegyem le a takarót, mert biztos melege van. Azonban mivel a tarkója nem volt izzadt, tuti nem volt melege, a nélkül viszont jégcsap volt a keze, úgyhogy tuti, hogy fázott.

Egyébként valóban más a hőérzetük a babáknak, egy hetesen még a melegebb hőt szeretik, mint mi, hiszen eddig is melegebb helyen voltak a pocakban :-)

Ne aggódj, te vagy ott, látod, hogy jól ériz-e magát! Ha nagyon fázik vagy melege van, úgyis nyűgös lesz és jelezni fogja, hogy változtass valamin!

2010. júl. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amikor még bent voltunk a kórházban (sajna a koraszülött osztályon), akkor 30 fokban hosszú ujjú body, rugi volt a gyerekeken, plusz kis paplan duplán, ja meg egy kis pléd. Úgyhogy szerintem jól csinálod, ő még picike, szoknia kell a kinti létet.
2010. júl. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Azért az újszülött és a 6 hónapos babák között óriási különbség van. Persze hogy az újszülötteket úgy beöltöztetik, őnekik még a meleg kell, hisz a méhedben is 36 fok volt, még ahhoz vannak szokva. Viszont a 6 hónapos babának szinte már teljesen olyan a hőérzete mint a felnőtteknek, úgyhogy nem kell annyira beöltöztetni.

Ha úgy látod, hogy nincs melege úgy, nem izzad a tarkója, nem nyugtalan, akkor jól csinálod.

2010. júl. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó!

A kérdező babája 6 napos és nem 6 hónapos!

2010. júl. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tényleg, ezt benéztem. :) Bocsi.
2010. júl. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :D Végül body+rugdalozó volt rajta este és nem lett betakarva.
2010. júl. 11. 20:46
 9/11 anonim ***** válasza:
16:44-es vagyok. Azért köszönöm a kioktatást.
2010. júl. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne veszekedjetek, minden válasz jó volt, csak valaki elnézte, nap/hónap, először én is majdnem félreolvastam!

Lényeg, hogy a kérdező babája jól érzi magát, nem fázik és nincs melege ;-)

2010. júl. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!