Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindnekinek ilyen nehéz? Nem...

Mindnekinek ilyen nehéz? Nem alszik a 3 hetes babám.

Figyelt kérdés
3 hetes tápszeres kisfiam van. 24 órából 12őt alszik kb. 2,5 - 3 óránként eszik. Amit felvan abból is a felét végig sírja néha megnyugszik ha kézbe vesszük dajkáljuk. Ha alszik is nyüszög végig meg nyujtozkodik. Ez normális???
2019. júl. 16. 11:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

Az én fiam már 2 hónapos, de egy az egyben ugyanez. És azóta is. Sőt, az alvása mennyisége még kevesebb lett, csak a fent töltött ideje rendeződik ahogy kinyílik neki a világ, és egyre jobban elvan...de még mindig sok a nyűglődés.

Szóval kérdésedre: nem mindenkinek ilyen nehéz, sokaknak van eszik-alszik babája. A miénk nem ilyen. Ahogy viszont én észrevettem, hogy pozitívumot is mondjak, az én babám a sok ébren töltött idő miatt mintha jobban szívná magába az infókat, picit fejlettebb lenne, többet gőgicsél, stb. (persze nyilván nem feltétlen lesz örökre ilyen)

Normális-e? Pont ma voltunk az orvosnál, szerinte igen.

2019. júl. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban!

Ez sajnos ilyen. De fog majd változni és akkor meg más probléma lesz. Hidd el a dackorszak se semmi. A kamaszkortól meg már előre félek.

Lassan elkezd rádmosolyogni,reagálni a külvilágra,akkor majd egy kicsi könnyebbnek fogod érezni.

Egy 2 éves dackorszakos és egy 4 hónapos folyton nyűglődő kislány anyukája

2019. júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nekem a kislányom 2 hónapos koráig vagy hajnali 4-től vagy hajnali 4-ig ordított. Aztán 2 hónaposan egyik napról a másikra átaludta az éjszakát. Második babánk, kisfiúnk meg az első 2 hónapos végigaludta, azóta meg többször “elromlott” az alvása, most éppen megint jó. Kislányom már 2,5 éves és azóta is tartja jó szokását! Ne aggódj, lesz ez sokkal könnyebb is! Koszámíthatatlanok a kis lurkók:)!
2019. júl. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Sajnos kiderült volt a vedono nagyon faj a hasa széklete is nagyon kemény váltani kell. Nagyon sajnálom almában is emelgeti a lábat és azért nyög a hasat csikarja. Köszönöm a válaszokat. Nem egyszerű tényleg a helyzetünk mikor a maradék 12 órából 11et ordít.
2019. júl. 16. 17:58
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Szoptatásra teljesen esélytelen átállni? Ha meg akarod próbálni, keress fel szoptatási tanácsadót. Hátha lehet még belőled tejet csiholni. Mennyit hordozod a babát? Ilyen pici babák még általában matricák. Nonstop anyán akarnak lenni. Ha lerakod, ordít. A hasfájást is csökkenti a hordozás, jó a csípőjének, meg az egész idegrendszerének. Ha marad a tápszeres táplálás, irány a szupermarket és vásárold fel a kávékészletet. ;)
2019. júl. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen volt a babám.. alig birtam az első heteket, igaz visszagondolva én nem is voltam megfelelő módon minderre felkészülve.

Aztan en is mindig olvastam, hogy kb egesz nap aludnia kellene..be is paráztam, hogy itt valami gond van. De persze semmi nem volt.

Nekünk a 4.tápszer vált be (Milumil Pepti) de a kaki gond sajnos a mai napig megvan (5 hónapos mult). Egyenlőre a hozzátáplálas sem oldotta meg. Úgyhogy lehet hogy azzal meg kűzdeni fogtok, kivanom, hogy ne így legyen.

Érdekes mert a 2.hónaptól sokkal többet aludt, de a hasfajas nekünk sokáig megmaradt.

Most viszont már egész jó az alvókája és a napirend is, szóval van remény!

Egyébként kipróbálhatod a hordozókendőt (nekem nagyon bevált) meg anno a babakocsi egy áldas volt, sokat aludt benne a babám!

2019. júl. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Ma Beba sensitivet kapott és el se hiszem hogy dél óta alszik csak enni kell fel. :) rossz volt a tápszer. Nagyon fura hogy ilyen nyugodt.
2019. júl. 17. 18:07
 18/20 anonim ***** válasza:
Huuuh, de pocsék éjszaka elébe nézel.
2019. júl. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Igen tudom :D de megszoktam
2019. júl. 17. 18:43
 20/20 anonim ***** válasza:
Nemtom, nekem fontosabb volt, hogy aludjak éjjel, mint hogy nappal ő aludjon, én meg el tudjak mosogatni.
2019. júl. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!