Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 hónapos baba 1 hete nem...

3,5 hónapos baba 1 hete nem alszik éjszaka, mert böfög?

Figyelt kérdés
Semmi gond nem volt vele eddig. Éjszaka 1x kelt enni és el is aludt cicin negyed órán belül. 1 hete kapta meg a 3 hós kötelezőt, a neisvac-ot, meg az első rota ellenit. Első két éjszaka azt hittem a rota miatt böfög ennyit, de egyre rosszabb. 3 órákat fent van éjszaka, de nem szopizik, hanem böfög, pukizik és bukik, bár ez utóbbi nem nagy mennyiségű. 6,6kg, tehát szépen fejlődik. Megmértem, most 1 hét alatt 120 grammot hízott, ami szerintem nem rossz. Ha refluxos lenne, akkor nem hízna, nem igaz? Szerintetek mi lehet az oka? Aggódom, elviszem ma orvoshoz.
2019. júl. 19. 03:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi lehet az oka, de szerintem az oltás nem. Ha nem volt láza utána, akkor én úgy tudom maximum 2-3 napig zavarhatja a babákat.

Mivel szoptatsz először arra gondolnék, hogy ettél valami nagyon puffasztót az elmúlt napokban (káposzta, bab, ilyesmi..?) és attól puffad ő is.

A bukás meg szerintem csak a sok levegőtöl lehet, ha amugy nem nagy mennyiség.

Mivel szépen hízik, kóros refluxa nem hiszem hogy lehet, de ha picit refluxos is, akkor se csinálnak vele semmit.

Az én fiam már 5 honapos múlt és még mindig bukik, ő nem is keveset. De ugyanúgy hizik, nagyon is jól, ugyhogy nem foglalkoznak vele.

Azért én is megmutatnám, de szerintem amit tehetsz, hogy lefekvés előtt nagyon jól és hosszan megbüfizteted. Esetleg éjjel is megpróbálnám először csak büfizetetni és ha nem sír, nem éhes hanem elalszik utána, akkor visszatenni.

Ezek jutottak eszembe.

2019. júl. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! A doktornő azt mondta szerinte a védőoltás az oka. Mondta, hogy adjak neki probiotikumok, meg espumisant.
2019. júl. 19. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!