Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Faluban nem szokás babakocsiva...

Faluban nem szokás babakocsival sétálni?

Figyelt kérdés
Eddig megyeszékhelyen élünk, minden nap mentünk sétálni a babámmal, és lépten-nyomon babakocsit toló anyukákkal találkoztunk. Nemrég vidékre költöztünk (nevében kisváros, de valójában egy nagyobb falu), és itt nagyon ritkán látok anyukákat babakocsival. Falun nem divat sétálni a babával? Nem hiszem hogy itt nincsenek kisgyerekesek, mert a védőnőnél és az orvosnál rengeteg szokott lenni. Ti tapasztaltatok ilyet?
2023. jan. 25. 10:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Faluban lakunk,minden nap ketszer kint vagyunk
2023. jan. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Amíg faluban (kisváros) laktam, nem nagyon láttam babakocsival sétálókat. Barátnőm se sétálgatott céltalanul naponta 2x, mint a városban a lakásból kiszabadulók. Itt szinte kötelező volt, pedig untam mindig ugyanazt a kört megtenni, de kellett a levegő. Falun neg ott az udvar, a legtöbben szerintem csak akkor mennek sétálni, ha van valami cél: bolt, posta, nagyszülő.
2023. jan. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek, lehet tényleg a rossz idő is hozzájárul, és sokan inkább az udvarra mennek ki. Lehet csak nekem furcsa ez, mert én imádok sétálni a babával, időjárástól függően 1-3 órát minden nap megyünk valamerre. Jelenleg ez nekem a mozgás és a kikapcsolódás is, és a babám is imádja szerencsére.
2023. jan. 26. 11:59
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"A babakocsis séta picit a lakásban élés betegsége, amikor anyu kezd becsavarodni a szembefaltól."


Na mert a házban nem ugyanúgy négy fal van :D

Én utáltam faluban lakni, mert nem lehetett sehol sétálni, csak abban a 3 utcában..

Városban azért is több a babakocsi, mert van hova menni.

Kisvárosban élek, de így is van több nagy csomópont ahova el lehet sétálni, mindhez min. 4 útvonalon.

+ van több kirándulóhely.

Faluban én se mentem sehova, nem is volt hova ( volt földesút, de 10x-re már az is nagyon unalmas volt)

2023. jan. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

14: ha már konkrét falu, ott az udvar, kerti tevékenységek, stb, nem kell elindulni sehova bolyongani. A kiránduló helyek meg városon belül sincsenek feltétlenül kozel. Nem pejoratív volt a megjegyzésem a nyersebb stílus ellenére, kisvárosban élek, de itt van kert és szívesebben vagyunk a kertben és mókolunk, mint teszem a köröket a benzingőzben a főút melletti járdán. A legközelebbi kiránduló hely 1,2km, és bármi van, nehéz hazateleportálni.


(Mondjuk most nem szívesen megyek ki amúgy sem, mert a műanyaggal égetés a rezsicsökkentés csökkentés óta már komoly sport lett errefelé...)

2023. jan. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
84%

#15

Na igen, amennyivel könnyebb kirakni a gyereket a kertbe, annyival több a munka is, úgyhogy nincs sokkal előrébb az ember.

De ez is olyan, hogy ki mit kedvel.

Neked a kerti munka jó elfoglaltság, nekem kínzás.

Neked a babakocsizás értelmetlen bolyongás, nekem jó időtöltés, amit szeretek (előtte kutyával sétáltam rengeteget).


1-2 km az kifejezetten közel van.

De nem tudom, nekünk soha nem merült fel, hogy ne távolodjunk el a háztól, mert bármi lehet.

70 km-el arrébb is lejárunk egy nagyobb városba, ha kitaláljuk h legyen már ott valami dolgunk.

Még Pestre is simán felmentünk 250 km-re egy rendezvényre amikor 3 hónapos bolt a babóca.

Szóval mi alapból jövő-menő típusok vagyunk, én nem bírtam a faluban egy helyben dokkolni:)

2023. jan. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!