Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Többgyerekesesk! Hány babakocs...

Többgyerekesesk! Hány babakocsit használtok/használtatok, és hány gyerekhez?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, a 3. 2,5hónapos. A férjem azért pampog, mert megint másik kocsit szeretnék. Szerinte mások nem cserélnek minden gyereknél. Szerintem meg többen is, mint gondolná.

Ha nagyobb korkülönbség lenne a kicsik között, akkor egy fellépő nekünk is elég lenne, de 2év sincs, így szükséges egy testvérkocsi. A múltkor is alig bírt állni a fellépőn a 2évesünk, úgy el volt fáradva. Az 1. gyerekkel 2 babakocsink volt, a nagyobbat nem szerettem, eladtam, a kicsi esernyőt megtartottam tartaléknak (örököltük, "ezer éves", pár ezer forintot érhet). A nagy helyett vettem egy másikat, plusz mellé egy használt, de jobb minőségű esernyőkocsit. Imádom mindkettőt, de kell az a testvérkocsi… Természetesen a meglévőket eladnám, így nem kerülne olyan sokba a csere.


Nálatok hogyan alakult ez a dolog?



2015. márc. 2. 23:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nekem is 3 gyerekem van. 8 babakocsink volt, én is a tökéletes kocsit kerestem. Mindet újonnan vettük.

Mire rátaláltam a tökéletesre, a legkisebb is betöltötte az 1 évet. Nemsokára két éves lesz, és utálja a babakocsizást. A szívem szakad meg. Imádom ezt a kocsit!

2015. márc. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

6. vagyok: Casualplay Vintage a nagyobb. Lapra csukható, vízszintesig dönthető lábzsákos hordozóval. Létezik hozzá mózes is, mindenféle kiegészítő kütyük. Ezeknek csak a felét vettük meg. Fél kézzel tolható, pillanatok alatt összecsukható, ülőbelső gépben mosható, nekünk bevált. Kisvárosban lakunk, nem tökéletes utakkal.

A sportkocsi egy ABC Design Giro.

[link] és

[link]

2015. márc. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
11-es, felsorolnád a babakocsijaidat? és tömören a kifogásokat
2015. márc. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

1. Graco, de már nem emlékszem a típusra, ajándék volt.

kifogás: nehéz, csak összecsukva fért be a liftbe, hatalmas volt.

2. Retrus: Bár bolygókerekes volt, ennek ellenére nehezen irányítható. Szintén nehéz, nem túl praktikus, de a liftbe legalább befért az átfordítható tolókar miatt.

3.Peg Perego Book: Szintén nehéz, nagy, bár jó konstrukció

Végre belenőtt a nagylányom a könnyű sportkocsikba.

4. Hauck Esprit: Nehezen irányítható, bár kétségkívül könnyű kocsi volt, viszont pár hónap használat után minden irányban lötyögött, és hangosan zörgött.

Megszületett a második kislányunk. Ekkor én leptem meg magam egy kocsival. Az előző darabokkal a férjem lepett meg.

5. Pierre Cardin PS 686: Jó kis kocsi volt, a márka rossz hírével ellentétben nem volt sok bajom vele. Amit nem szerettem, hogy kis méretéhez képest dög nehéz volt (10kg). A fékrendszere macerás volt, és a sportrész kagylóölésében döntve a gyerek lába égnek állt.

Ekkor már megszületett a harmadik lányom. Vele még ezt használtam 10 hónapos koráig, amíg nem volt gond a súly.

6. Hauck Sport: elképesztően rossz kocsi, álmomban se jöjjön elő. Irányíthatatlan, vacak anyagokból készült. Jót nem tudok mondani róla.

7. Maclaren Quest: a horror árához képest nem nagy szám. Mindent tud, amit kell, kicsi is, könnyű is, de nem költenék rá még egyszer. Ami rendkívül idegesítő benne, hogy ahogy kivettem belőle a gyereket, még egy kisebb táskával is felborult.

8. TFK Dot: számomra ez az álomkocsi.

Nagyon könnyen irányítható. Hatalmas, mégis kicsire csukható. Nagyon könnyű, de nem borul fel megpakolva, gyerek nélkül sem. Kényelmes,számtalan praktikus dolog van benne (hatalmas, mélyre hajtható kupola, rugózás, nincs tengely a hátsó kerekeknél, fékrendszer) és nekem tetszik is.

2015. márc. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

köszi, hogy válaszoltál. a TFK Dot-ot barátnőmnél láttam.

Terepen használod? Ott hogy viselkedne?

2015. márc. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Városban használom. Nagyon rossz terepen szerintem nem jó (pl macskakő). Bár jó a rugózása, de az első kerekek elakadnak. A közepesen nehéz terepet jól bírja.
2015. márc. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
nézz használtan egy Micralite-ot. Tudod tesókocsivá is alakítani, minden terepen jól viselkedik, könnyű és jól is néz ki. Ha a nagyobb megnő annyira, h elég neki a fellépő, simán át tudod alakítani.
2015. márc. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nekem 2 gyerekem van, 3 év van közöttük. Elsőnek volt egy travel system dög nehéz kocsija. 5 hónapos volt, amikor eladtuk, vettünk 1, majd még egy sportkocsit. Másodiknál újra vettünk egy rohadt drága travel system kocsit, meg egy másik sportkocsit, meg a szüleimhez egy sima mélykocsit. Ennyi kocsiból sem találtam meg a tökéleteset (Cam, Top Rider, NeoNato, Jané). A kicsinél szinte semennyire sem használtam ezt a sok babakocsit, őt inkább csak hordozom. Abból is teljes készletem van, a férjem már erre csak annyit mond, hogy nem foglal nagy helyet, mint a babakocsi. Szerintem is gondold meg a hordozást. Sokkal kényelmesebb mindenkinek.
2015. ápr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nekem az első babánál egy Hauck Condor All in One babakocsim volt egészen addig, amíg a rossz utakon (falun élünk) egyszer el nem akadtam vele egy beláthatatlan kanyarban. Akkor már a másodikom volt benne, a 2 éves "nagynak" a kezét fogtam, félelmetes volt, az autóson múlt, hogy nem lett baj.


Ekkor vettem egy Hauck Vipert. Nagyon szerettem, tökéletes volt a rossz utakra, könnyen kanyarodott, egy kézzel is jól irányítható volt.

Az álmom már akkor is egy Phil & Teds Vibe tesókocsi volt, de sajnáltam rá a pénzt. Fél év után viszont egyre többet motoszkált bennem is, hogy milyen jó lenne (pont ahogy írtad kedves kérdező, sokszor elfáradt a "nagy" + sajnáltam, hogy már nem ülhet be a babakocsiba). Pont találtam egyet használtan, gyorsan eladtam a Hauck kocsikat és megvettem. :) Nem bántam meg, szuper, nagyon szeretjük és ki is használtuk. Most 3,5 évesen már ritkán ül bele a nagy (5 éves korig megtehetné), de egyszemélyes kocsiként is remek a kicsinek.


Tervezzük a harmadik babát, jó érzés, hogy nem kell majd kipaterolni a tesóját a babakocsiból, hanem újra ketten utaznak majd benne. :)

(Imádom az érzést, amikor két gyereket tolok a babakocsiban. :) )

Szóval szerintem vedd csak meg a tesókocsit! :)

Milyet néztél ki?

2015. ápr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

3 gyerekkel elhasználtunk 2 babakocsit és 2 hordozót.

Mindegyikükkel ugyanazt a batár, hegyen-völgyön átmenő 2 funkciós babakocsit használtam csecsemőként, és a sportkocsi is kiszolgálta mindegyiküket.

Hordozót először kengurut vettem, de mivel nem vált be, így mei tai-ra váltottunk.

2015. ápr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!