Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Ajánlanátok nekem hordozókendőt?

Ajánlanátok nekem hordozókendőt?

Figyelt kérdés

3 hónapos lesz a fiam, babakocsiban sír. 2 héten keresztül amit lehetett kipróbáltam, feladtam. (Nem fázik, nem éhes, nem álmos) egyébként amint felveszem és elindulok vele ölben egyből megszűnik minden probléma ezért erre gondoltam.


A fejét tartja de nem stabilan, néha hátraejti.

Egy hónapja volt 5,4 kg, szerintem simán van 6 kg felett most. Legalább 6-7 hónapos koráig hordoznám, utána ha tud ülni csak jó lesz a babakocsi megint, legalábbis remélem.

Jó lenne, ha nem lenne túl bonyolult a megkötése.

Árban nem tudom hogy mozognak, nagyon sokat nem szeretnék költeni rá.

Rendelni szeretnék, megköszönném, ha linkelne is valaki egyet nekem.


Köszönöm ha válaszol valaki!



2015. dec. 20. 15:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem 3 hónaposnak már mei-tait érdemes venni. Akár használtan is találsz pl. jófogáson.
2015. dec. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mei tai önàllóan ülni tudónak való, csatos hordi totyogónak. Karikàs kendőben vagy szövöttben gondolkozz, keress a környéken hordozós klubot, ahol próbàra is van lehetőséged.
2015. dec. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
szia! Liliputi hordozókendő vált be nálunk nagyon.. ugyanez volt a problémám, most 6 hónapos a kislányom, és még mindig használjuk :) a liliputinak a weboldalán egyébként találsz mindenféle tájékoztatót, el tudod dönteni melyik számodra a legmegfelelőbb: karikás, rugalmas stb.. és a megkötési módokat is megtanulhatod. [link]
2015. dec. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én ennyi idősen már mei tai szerűben hordoztam őket.

Nézz szét használtak között, főleg ha rövid időre kellenek. Az enyémet pl. bátran el merném adni, annyira strapabíró volt 2 gyereken keresztül is 9-9 hónapig folyamatosan hordozva, de még várja a 3.-at is :)

Nekem Marsupi-m van, az tépőzáras.

Kendőben rugalmas liliputi, de az 5-6kg-nál már baromi kényelmetlen. Rugózik benne a gyerek, hiába húzom meg.

2015. dec. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
fb csoport: hordozás kérdések és válaszok
2015. dec. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A linkelt oldalon sok jó információ van, egy mei tai-t nézegetek. Azt írja ennek egyszerűbb a megkötése, hát azért itt is lenne mit gyakorolni. :)

De jó lenne ki is próbálni viszont nem tudok róla, hogy lenne hordozós klub vagy micsoda. Megpróbálok keresgélni ebben az irányban.

2015. dec. 20. 19:08
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Szövött, karikás kendőt érdemes vásárolni, ha nem szeretnél a kötözéssel "kínlódni", a mei-tai nem annyira jó, mert a terpesze fix, nem a baba lábához igazodik, azaz a helyes csípő tartást nem tudod neki biztosítani. A karikást pedig akár elöl, csípőn, és háton is tudod használni, ha megszereted a hordozást. Van még egy azaz két opció is, pl. a Close hordozó, ami kb 9 kg-ig használható, vagy az a fajta hordozó, ami két karikából áll, és azt veszed kétszer fel, egyiket az egyik válladon keresztbe mint egy táskát, és a másikat is, és ebbe teszed a babát. Ezt azért nem ajánlom jó szívvel, mert nem tudod megfelelően meghúzni a kendőt, mindig úgy fogod érezni, mint ha lógna rajtad a baba. Amúgy még tudnám neked ajánlani a Beli-buba hordozó iskolát, www.beli-buba.hu

,vagy a hordozóház oldalát, ahol minden kérdésedre választ kapsz. Ott tényleg minden kendő, hordozó, és egyéb baba hordozásra alkalmas eszközt megismerhetsz. A rugalmas kendőt ne vásárold meg, ha már 6 kg felett van a gyermeked, hiszen csak 7 8 kg-ig ajánlott benne hordozni, ugyan is azért rugalmas, mert megnyúlik, és ahogy előttem írták, "rugózik" benne a bébi, és se te, se a baba nem fogjátok kényelmesnek érezni. Kérlek még azt írd meg, hogy az ország melyik pontján élsz, hogy segíthessek abban, hogy hordozós klubot találj.

2015. dec. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nyíregyházi vagyok. Néztem egyet itt de ahogy kattintottam az oldalra azt írják már nem működik.

Vettem egy mei tait végül de nem is tudom, bizonytalannak érzem. Nem tudom, hogy a hordozás szokatlan neki vagy a mei tai kényelmetlen de úgy érzem az utóbbi, bár én is béna vagyok azt elismerem a megkötéssel néha. Szóval lehet másik jobb lenne.

2015. dec. 24. 09:28
 9/15 anonim ***** válasza:

Nagyon hordozás mániás vagyok, de azért próbáld meg a gyerkőcöt hasra fektetni a babakocsiban, ha teljesen vízszintesre lenyitható fajta. A nagyobbik gyerekem valszeg ezért nem akart babakocsizni, mert ő hason aludt, feküdt egész nap, és fura lehetett neki hanyadt a kocsiban. A kicsi is hason fekődt benne, amíg nem tudott önállóan ülni.

Egyébként nekem a legeslegjobban a Wrapsody/Gipsy Mama kendők jöttek be. Nem túl drága, nyáron szellős, hihetetlenől erős anyag a látszat ellenére! Szerintem nagyon könnyű vele kötni, és én még a 20 kilós nagyobbat is cipelem benne néha - ha engedi :-) Télen én kabát alatt vittem a gyerkőcöket hordozós kabátban (magam varrtam, rém egyszerű :-D ), úgyhogy a szellőssége nem volt gond.

Végigpróbáltam a Nandu, Liliputi, JPMBB, Didymos, Wrapsody (nem a rugalmas, és nem is a pancsolós, hanem a sima szövött) kendőket, és ez utóbbi vált be a legjobban.

Karikás kendőt így utólag csak újszülötthöz ajánlanék, hacsak nem kizárólag rövid távú hordozás a cél, mert egy 6-8 kilós gyerek hosszú távon már eléggé megviseli féloldalasan a te gerincedet. Háton batyu, vgy valami egyéb háti kötés elég kényelmes szokott lenni hosszú távon is ;-)

2015. dec. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Helyesen írni még mindig nem tudok, és a billentyűzetem is kissé fura :-D Bocsi! :-D
2015. dec. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!