Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen szempontok alapján...

Milyen szempontok alapján érdemes első babakocsit venni?

Figyelt kérdés
Szeretnék tisztában lenni a dolgokkal, hogy majd ne akkor kelljen válogatni meg tájékozódni, aztán a végén olyat venni ami nem is jó. Nem tudom, hogy létezik-e másfajta de olyat szeretnék ami jó és kényelmes egy újszülöttnek meg egy 1-2 éves gyereknek is, hogy ha megnő akkor ne kelljen venni másikat. Egyik ismerősömnek Kunert babakocsija van, nem tudom pontosan melyik típus de az kinézetre tetszett. Vajon jó is? Mennyibe kerülhet egy olyan babakocsi ami jó is, de mégsem mélyen pénztárcába nyúlós?
2017. júl. 31. 12:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Kereskedtem és nem is Kunert babakocsi az, hanem Baby lux 3 in 1. Az jól néz ki szerintem.
2017. júl. 31. 12:53
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igény kérdése.

Nekem mindegyik kocsi jó :D


Viszont. Ami fontos lehet: milyen helyen laktok? Beton út, hegyoldal, salak, bármi. Itt a kerekek lesznek a fontosak.


Ha a praktikusságra mentek, akkor 3 az egyben kocsit vesztek amit akár 1-2 éves korig is lehet használni. Persze csak a sport részt mert az autós hordozót és a mózest kb max 7-8 hónapos korig kinövik.


Nekünk is 3 az 1ben van. Amit én legközelebb megnézek, hogy milyen a kupolája. A miénknek nem lehet túl zártra hajtani a kupolát, így a déli időt leszámítva mindig belesüt a fiam szemébe a nap.. Napellenző, napernyő pluszban.. Ez macera.


Ha sokat autóztok, akkor fontos lehet az is, hogy mennyire lehet könnyen összecsukni, el fér-e.

2017. júl. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szempontok:

-terepviszonyok (sima beton vagy hepehupás földút),

- lift-, csomagtartó méret (egy Kunert nem fér be egy kisebb kocsiba),

-kertes ház vagy lakás, kell-e emeletre cipelni (egy Kunert kocsit nem bírsz felcipelni, ha elromlik a lift vagy eleve nincs)... stb.


Egyébként szerintem a 3in1 kocsik csak azoknak jók, akik max. a gyerek 1 éves korában elpakolják a járgányt vagy kisnövésű a gyerekük. Általában a sportrész kicsi (alacsony támla, magas gyereknek kényelmetlen), mindeközben egy esernyőkocsihoz képest nehezek és sok helyet foglalnak el.

2017. júl. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát szerintem többnyire betonon, esetleg az udvaron füves részen lenne használva, kertes házban lakunk és nagy autónk van. Szóval, hogy nagyon kicsire össze lehessen csukni az nálunk nem szempont és a súlya is mondhatni mindegy mert nem gondolnám, hogy sokat lesz kézben hurcolva :)
2017. júl. 31. 13:11
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én befürödtem az első kocsival, így tapasztalatból ezt írom, szerintem ezek fontosak:

- terepviszonyok (hol tolod majd, milyen kerék kell)

- súlya (mennyit kell cipelned, kell-e lépcsőn vinned)

- mekkora összecsukva


Egyébként én most már azt gondolom, hogy jobb egy külön mózeses és egy külön sportkocsis, mint a multifunkciós. Jobban tud igazodni a változó igényeidhez.

2017. júl. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk Camarelo Art van (ez is 3 in 1).

Ami miatt ajánlom:

- 85 cm a mózes belső hossza. A lányom másfél évesen volt 85 cm, persze, fél éves korától már a spotrészt használjuk.

- 2,5 éves, de még mindig kényelmesen elfér a sportrészben.

- Felfújható, jó rugózású kerekek.

- A kupolája annyira lehajtható, hogy teljesen takarja a babát/gyereket.

Mi autósülés nélkül vettük, azt külön, az ADAC teszt szerint vettünk.

Ami hátrány, hogy Magyarországon ez a kocsi 160 000 körül van, mi Szlovákiában élünk, itt 340 euróért (cca. 100 000) vettük.

2017. júl. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi a legtöbb időt a babakocsi kiválasztására szántuk, mert tényleg nem mindegy. Végül egy drágább kategóriát kerestünk használtan.

A méret, a súly és a kezelhetőség nagyon fontos. Az is, hogy milyen terepen használod. Amit én változtatnék a másodiknál, ha vennék, hogy ne háromkerekű legyen. Az első egy kerék többször megakadt, beakadt, nem volt praktikus. De ez lehet, hogy csak a miénknél volt (ABC Design Cobra).

Szóval igen nem mindegy, hogy milyen a súlya. Az se mindegy, hogy a tolókar milyen. Hogy kézre esik-e, állítható-e. Nekem anno egy peg perego azért nem jött be, mert alacsony volt a tolókarja. Nekem. De, ha te alacsony vagy, akkor az ABC Design tolókar magassága nem lesz jó, hiába állítható. Szóval én azt ajánlom, hogy miután mindent figyelembe vettél (a terepet, az autó csomagtartóját, a kocsi kezelhetőségét stb.) akkor irány a bolt és próbáld ki a kinézett babakocsit. Tologasd, emeld fel, próbálgasd ki a funkcióit az összecsukástól kezdve a háttámla döntését, mindent. Mert, ha ráköltesz egy nagy összeget és két hét múlva kiderül, hogy bizony nem praktikus, akkor azzal kell élned még jó darabig vagy vehetsz egy másikat megint.

2017. júl. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én pl cipelem egy emeletet így egy 15 kilós babakocsit nem vállaltam volna be. Vagy tömegközlekedéshez se mindegy. A méret, hogy hol fogjátok tárolni, mekkora az autó csomagtartója. De én pl az első babakocsival nem fértem be a gyógyszertárba, akkora volt. Le is cseréltem amint felült a fiam. A kerekei lehet fix vagy bolygósított, a fix kerék egy átok. A terep se mindegy ahogy írta az első. Nálunk rosszak az utak pl. Nekem szempont, hogy 1 kézzel is tudjam irányítani mert van már egy kisgyermekem. Szóval sokminden lehet szempont de nem mindenkinek fontos pl hogy milyen nehéz vagy a kerekei milyenek mert esetleg jók az utak.
2017. júl. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3in1 Tomas Hikert vettünk. Nagy fújtatható kerekekkel,elől bolygósíthatóak. Könnyű tolni,a helyi kisboltban is simán elmanőverezek vele. Mi sokat sétálunk a Duna parton,ahol kavicsos,salakos az út. Súlyra nehéz a kocsi,de nem cipelem,nem buszozok. A kocsi csomagtartójában a váz kenyelmesen elfér,aztán a babahordozó egy mozdulattal ráppatintható a vázra. Ez tetszik benne a legjobban,hogy akár úgy is hogy benne a baba,könnyü az egyes részeket a vázra rakni. Jó a rugozása,sok tartozék van hozzá,nekünk kertes házhoz a tökéletes babakocsi. Nyilván nem egy Stokke,árban is középkategória,de szerintem mutatós (nekem tetszik) és nyúzható-húzható évekig. Szóval egy szó mint száz,vedd sorra az igenyeidet és hogy hol fogod leggyakrabban használni a babakocsit. Egy városon,panelban 6.-on élő anyukának,aki mindenhová tömegközlekedéssel jár teljesen más babakocsi a tökéletes,mint egy kertes házban,falun élő,kocsival közlekedő anyukának.
2017. aug. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!