Vasaljátok a babaruhákat?

Figyelt kérdés
2019. aug. 30. 09:49
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
39%
Igen.
2019. aug. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 Coffelia ***** válasza:
57%
Igen, vasalok. Télen különösen! Maximális fokozaton centrifugázok, hogy képes legyen a ruha penészedés okozása nélkül megszáradni a belvárosi bérházban, mert nem fér a fürdőbe szárítógép, kombináltat meg nem akarok. Így krepp papír lesz a ruhákból, vasalni kell. És olyan szuper illatuk lesz!!!
2019. aug. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
71%

Az én lányom már 3 és fél éves és még vasalom a ruháit.

Sőt a miénket is kivasalom, amiben dolgozni járunk.

De kapaszkodjatok meg, a lányom ruháit a mai napig külön mosom, mert nekem így kényelmes. Heti 1x mosok rá, külön sensitive mosószerrel, meg öblítővel, mert érzékeny a bőre. A férjemnek meg "akadnak" olyan ruhái, amihez kicsit több kell, mivel tűzoltó én meg irodában dolgozom, szóval az ingeket, szoknyákat ugye ezzel sem tehetem össze.

Az én mosógépem kicsit gyűri a ruhákat pedig új. Szárítóm nincs, a teregetés után pedig gyűrött marad a ruha. (Érdekes, anyukámnak szép marad a ruha vasalás nélkül is, nekem nem sikerül).

Nem hiszem, hogy a kérdező arra volt kíváncsi, hogy ki "igénytelen és ki nem".

(Hozzáteszem sok olyan ismerősöm van, aki nem vasal, mégis szép a ruhája. De van olyan is, aki szintén nem vasal és hát látszik is rajta, szóval nem kifejezetten mérce a vasalás az igényességre)

A kérdés szerintem inkább a fertőtlenítési céllal való vasalásra vonatkozott.

Ártani nem ártasz vele, az biztos. Ha azokat, amik közvetlenül érintkeznek a bőrével kivasalod, már jó. Ezzel fertőtleníted és puhítod is a ruhát.

2019. szept. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
64%

Vasaljon akinek 6 anyja van 😁 lanyom mar 3 eves,es soha nem vasaltam!!! Csak a textilpelusokat vasaltam ki egyetlen egyszer szuletese elott.

Nekem ilyenre nincs idom,ha meg lenne se erre forditanam,inkabb a gyerekkel jatszok helyette.

Egyebkent meg valoban ugyesen kell teregetni stb es viszlat vasalas!

2019. szept. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 Coffelia ***** válasza:
71%
Nem tudom, hogy csináljátok ezt az ügyesen teregetést, nekünk minden holmink szétcsavarva jön ki a mosógépből. Valaki mondta egyszer, hogy húzogassam meg a farmerek szárát, hát én már majdnem letéptem, és akkor is éles gyűrődések vannak rajtuk. Amiket viszont a gőzölős vasaló pikkpakk kiegyenesít. Mondjuk szeretem a fertőtlenítés miatt is, és a szekrényben is kevesebb helyet foglalnak jó laposan. A babaruhákat meg a gyerekruhákat mindig kivasalom, nyilván előfordul, hogy vasalatlanul kell ráadnom a 3 évesre, de nem szeretem, gyakran inkább gyorsan kinyitom a vasalódeszkát, és csak azt a pár darabot vasalom ki, ha épp nem sikerült az egészet egyben.
2019. szept. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 Coffelia ***** válasza:
55%
Előző vagok. Hozzáteszem, én most 34 éves vagyok, és gyerekkorom óta a szüleim is vasalósak. Apukám a hétvégi focimeccs alatt szokta még ma is:D
2019. szept. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Hát én úgy teregetek ügyesen, hogy jól kirázom, mielőtt felakasztom a szárítóra vagy a vállfára. Ja, meg nem 1200 fordulaton centrizek, hanem csak 800on.
2019. szept. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
35, na a farmer pont az, amit még életemben nem vasaltam :D Felveszed és már sima is. A sztreccs anyagnak nem is jó a vasalás.
2019. szept. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!