Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Babakelengye összeállításon...

Babakelengye összeállításon ügyködök, kérhetek tanácsot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Leszögezem, nem szeretek vásárolni, így arra gondoltam megveszem a legszükségesebb ruhákat az első 6 hónapra.


Odáig már eljutottam, hogy a body az lényegében amolyan alsónemű, szóval abból bepakoltam a kosárba 8-at, 8-at 0-3, és 3-6 hós koráig. Sima fehér, jóminőségű pamutot, hisz arra úgyis jön még más.

Májusi baba lesz, szóval arra gondoltam, veszek kb 7 vékonyabb rugdalózót 0-3 hós koráig, illetve 7 éjszakai valamit (mit visel a gyerek éjszaka egyébként? :D ) A hét minden napjára egyet.


3-6 hós koráig, szerintem a rugiról áttérek kis gatyeszra meg felsőre. Abból 7-7. Plusz 2-3 kardigán, mert az 5-6. hónap környékén már október, november lesz.

Van 2 sityak, az szerintem elég eleinte, illetve 2 kesztyű, hogy ne karmolja össze magát.

Zoknik, 10 db 3-6 hós korig (előtte a rugdalózó miatt szerintem nem kell).


Októbertől gondolom kell téliesebb gönc, 2 overall szerintem megteszi, plusz 2 vastagabb sapi, 2 vastagabb kesztyű, 2 pár babacipő (kocsicipő?)


Kihagytam valamit? Teljesen laikus vagyok, és nagyon nem értek ehhez, szóval ha kiegészítenétek akkor hajrá.


2019. dec. 31. 18:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj ezzel hogy nem tudhatod előre mikor mekkora lesz a gyerek. Ugye body is van hosszú és rövid ujjú. És az hogy 0-3 hőlós sem jelenti azt hogy jó is lesz addig. Meg ezek olyanok hogy először baromi nagy. Az én fiam 57 centisen már a 62es ruhát hordta pl. A 0-3 hós meg olyan nagy hogy először elveszett benne most meg 4 hónaposan még jó.
2019. dec. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Anyaként és védőnőként azt tanácsolom, hogy ne tervezz ennyire előre :) Teljesen más ütemben fejlődnek a gyerekek, van olyan 6 hónaposom, aki 10!! kg és van éppen 6 kg-ot elérő is, innen is látható, hogy bár mindketten ugyanolyan idősek, nem egy méretűek :)
2019. dec. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Áhh tudom, ne is mondd. Attól félek én is hogy bevásárolok és nem is tudja hordani. Akkor vegyek csak az első 3 hóra? Vagy hogy legyen?
2019. dec. 31. 18:26
 4/20 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy homlokegyenest szembemegy gondolkozásmódommal, mert nagy tervező vagyok, nem szeretek spontánkodni :D De megpróbálom akkor visszafogni magam. Mit javasoltok?
2019. dec. 31. 18:27
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csináltam hogy megvettem az adott évszaknak megfelelő 56 és 62es méretet. Őszi baba tehát hosszú body, rugdalózó, pulcsi. Aztán ugye már látod majd, hogy alakul a növekedése illetve az időjárás. Pl mikor a 62es méret már passzos rá, akkor veszed a 68. Amikor az is passzos akkor 74 és így tovább. Mindig csak a következő méterig gondolkozz. A bodyt meg ne akard olyan hamar elhagyni. Jó az mert takarja a derekát a póló meg felcsúszik.
2019. dec. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Őőő a rugit akarom elhagyni, a body marad :)

Vagy arra gondoltál?

UK-ben vajon van ilyen számozás, mert mindenhol ezt a x-y month jelzést látom.

2019. dec. 31. 18:39
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A bodyra nem kell póló. Body és nadrág. Mi is úgy nyomjuk. 😊 De ha gondolod adhatsz rá. Azt nem tudom hogy ott van-e ilyen méretezés. Ha nem ragaszkodsz az internetes rendeléshez, nézz szét pepcoban. Ott nem drágák a cuccok. És legalább látod is milyen az anyag. Az a jó, ami nyúlik mert könnyebb ráadni a kicsire.
2019. dec. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Itt lakok egy kisvárosban angliában, szóval a Pepcot kilövöm :D


oké, akkor megnézem mekkora lesz a babó, és a 80%-ot akkor szerzem be. :)

2019. dec. 31. 18:54
 9/20 A kérdező kommentje:
De még arra válaszolnátok, hogy miben kell altatni a babát? Nem szimpi a hálózsák.
2019. dec. 31. 18:55
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Hajjaj, pedig gyerek mellett az összes zseniális tervedet, elvedet lehúzhatod a vécén.

Először az újszülött fogadására készülj. Érdemes beszerezni egy rugalmas hordozókendőt. Ezt már a terhesség végén is tudod használni. A pocaktartó kötéssel tehermentesíted a hátadat. Babahordozásra már az első naptól használhatod. Ha úgy alakul, hogy nyilvánosan kell megszoptatnod a babát, akkor szépen el tudod magatokat takarni.

Legyen egy babakocsitok. Ez egy nehéz kérdés, milyet érdemes venni. Függ a terepviszonyoktól, közlekedési lehetőségektől, és persze a babádtól. Nem minden baba van el babakocsiban.

Legyen egy saját ágya a babának. Nem biztos, hogy rögtön használni fogja, de előbb-utóbb igénye lesz a saját kis fészekre. Ha magad mellett akarod altatni, akkor egy babaöblöt érdemes beszerezni. Így nem egy ágyban alszotok, nem fogsz álmodban ráfordulni, de mégis ott van melletted.

Nagyon fontos autózáshoz a babaülés. Ez az a tétel, amin semmiképp se spórolj.

Gondold át a pelenkázást. Eldobhatót vagy moshatót szeretnél használni? Esetleg vegyesen? HA "mosimama" szeretnél lenni, elkezdhetsz művelődni a témában. (A hagyományos tetra pelenka csak egy, kevésbé hatékony opció)

Ruhákkal úgy számolj, hogy mind az anyatejes mind a tápszeres kaki krémes állagú. Ha elereszt a gyerek egy tisztességes adagot, a háta közepéig olyan lesz. A kisbabáknak megvan az a képességük, hogy szó szerint nyakonfossák magukat. Ilyenkor az egész outfit megy a mosógépbe. Tehát mindenképp legyen váltás, tartalék.

A body nyugodtan maradhat kb. 1 éves korig. A nadrág+ póló kombó nagyon cuki, csinos, de a póló egy kúszó-mászó babának a harmadik mozdulatánál fog felgyűrődni a nyakáig.

Nyáron nem adnék feltétlenül rugdalózót a kicsire. Melegben elég a body. Hűvösebb napokra jöhet a rugi.

Későbbre meg még ne vásárolj. Fogalmad sincs, mekkora lesz a gyerek.

2019. dec. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!