Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Babakelengye összeállításon...

Babakelengye összeállításon ügyködök, kérhetek tanácsot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Leszögezem, nem szeretek vásárolni, így arra gondoltam megveszem a legszükségesebb ruhákat az első 6 hónapra.


Odáig már eljutottam, hogy a body az lényegében amolyan alsónemű, szóval abból bepakoltam a kosárba 8-at, 8-at 0-3, és 3-6 hós koráig. Sima fehér, jóminőségű pamutot, hisz arra úgyis jön még más.

Májusi baba lesz, szóval arra gondoltam, veszek kb 7 vékonyabb rugdalózót 0-3 hós koráig, illetve 7 éjszakai valamit (mit visel a gyerek éjszaka egyébként? :D ) A hét minden napjára egyet.


3-6 hós koráig, szerintem a rugiról áttérek kis gatyeszra meg felsőre. Abból 7-7. Plusz 2-3 kardigán, mert az 5-6. hónap környékén már október, november lesz.

Van 2 sityak, az szerintem elég eleinte, illetve 2 kesztyű, hogy ne karmolja össze magát.

Zoknik, 10 db 3-6 hós korig (előtte a rugdalózó miatt szerintem nem kell).


Októbertől gondolom kell téliesebb gönc, 2 overall szerintem megteszi, plusz 2 vastagabb sapi, 2 vastagabb kesztyű, 2 pár babacipő (kocsicipő?)


Kihagytam valamit? Teljesen laikus vagyok, és nagyon nem értek ehhez, szóval ha kiegészítenétek akkor hajrá.


2019. dec. 31. 18:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Rugdalózó. Bár nekem sokkal jobban bejött a hálózsák. Megmondom miért. A body patentos, a rugi patentos. Este kómásan pelenkacserénél roppant bosszantó. A hálózsák neg cipzáras.😁
2019. dec. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Éjszakára kineveztünk 2 rugdalózót pizsinek.
2019. dec. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek nincs külön pizsije. Este fürdés után kap tiszta bodyt, rugit, beburritozom egy plédbe és alszik hajnalig. Reggel csak pelenkát cserélek, ruhát nem.
2019. dec. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hasznosak voltak :)
2019. dec. 31. 19:21
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 8s a kisnadrág a menő, de úgy veszem észre, hogy rugdalózóban felhúzza a lábát(mert meg kell enni a lábikót) nadrágban viszont nem, akármilyen bő lehet a dereka. 6 hós most, es visszatértünk emiatt a rugihoz 🙂
2019. dec. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szintén Anglia, májusi baba :) kifosztjuk a Mothercare-t amíg nyitva van, ott szereztük be a bútort, a baba kocsit, kismama holmikat, ma még vissza mentünk ruhakert.

Kíváncsi vagyok mit írnak a többiek, mert én picit többre gondoltam mint 7 body és rugdalozo, hogy ne kelljen annyiszor mosni. Amúgy pont gondolkodtam az előre vásárláson, de akkor annyira nem esem túlzásba :)

2019. dec. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kevesebb mint 7 szettem van. Mondjum én a mosipelus miatt úgy is sűrűn mosok.

Valaki mondta a kendőt. Én azt javaslom, ha hordozni szeretnél nézz szét. Nagyon sokféle van. Ha nem tudsz dönteni, kölcsönözz, próbálgass. Nekem karikásom van. Mást nem is próbáltam, mert tudtam hogy nekem bolondbiztos kell. Egyszerű és gyors a megkötése.

2019. dec. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 babyboom567 ***** válasza:
100%

3 éves a gyerekem, szerencsére sok mindent kapunk, de 98%ban csak az évszaknak megfelelő éppen jó ruhát veszem meg.


Na akkor most elolvastam kérdésed:)

A keresztfiam májusi.Úgy öltöztettük hogy body+ rugi, és napjában kb 10x mert rengetegszer volt pisi kaka baleset.(ez napi 10 váltás ruha)

Az én gyerekem decemberi, óhh gondoltam én ugye a fenti mosáshegyekből kiindulva, hogy rám is ez vár.

Hát nem.az én gyerekem decemberi és 1 eszkimó.újszülöttként itthon 1 szál rugiba volt, és kb 1 éves koráig rugit hordott, sosem nadrágot, kényelmetlen a csúszó mászó gyereknek .Body először kb 5 hónaposan volt rajta(szóval a kb 50db56-62es bodyra nem volt szükség),nyáron,június júliusban csak pelus, amikor már melegebb volt.2 éves koráig egyáltalán nem viselte el a zoknit a lábán se télen se nyáron,igen itthon a kövön is pucér lábbal volt,és még életben van,most 3 éves, van hogy zokniba van, de 60% ban leveszi.

A ruhák méretezése össze vissza van.Először tudnod kell milyen alkat gyereked,akkor tudsz ruhát venni neki.pl a c&a bodyk szeretem de vékony gyerekekre van.

Meg pl nálunk vannak bababörzék, nagyon jó cuccokat lehet kifogni,egyszer belekóstolsz a börzézésbe, imádni fogod.

És a felső.Amíg pelenkás a gyereked kényelmesebb és esztétikusabb bodyt használni,Nincs kint a dereka belőle(főleg egy 6 hónaposnak,)nem tolja/húzza le a nacit a pelussal együtt.A body megtartja a pelust,anélkül pelusozhatsz óránként, mert a mozgástól,lecsúszik a gyerekről(meg letolják magukról)

2019. dec. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Hú, én is ilyen vagyok, vettem 56os bodykat is, meg rugdalozot, de annak ellenére, hogy 50 cm volt a baba mikor világra jött, kB feszült rajta a ruhacska a kórházban.


Vennék egy pár picit, és egy pár 62est... Igen, lógni fog rajta, de mikor megszületett vehetsz meg olyat, ami jó lehet rá.

2020. jan. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszi a sok jótanácsot!

A Mothercare meddig lesz még nyitva? Költözés után akartam elugrani, de szerintem már lerabolták... :D

2020. jan. 1. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!