Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Elfogadnátok úgy a babaruhákat...

Elfogadnátok úgy a babaruhákat, hogy a felajánló kijelentette, hogy kéri majd vissza őket?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 22. 08:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
69%

Nem

Ugyan ez, hogy több helyről kapunk, nem fogom jelölgetni, fejbe tartani.

Nameg ha baja lesz, kifizetteti, vagy mi?!

A másik, ha én adok valakinek valamit, akkor en azt nem kérem vissza. Ugyan ezt elvárom.

2022. ápr. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem, túl macerás fejben tartani meg vigyázni rá. Az más, ha megbeszéljük, hogy gyereket terveznek, akkor úgyis visszapasszolom, ami olyan állapotban maradt és megfejelem pár miénkkel ahelyett, ami "kiesett" a körforgásból. Volt egy darabig így nálunk unokatesók között, hogy amit az ő gyereke kinőtt, azt először mi válogattuk át, ami meg az enyém kinőtt, azt először ő válogatta át.
2022. ápr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Ha vmi történik a ruhával (olyan foltos lesz, hogy nem lehet kimosni, kiszakad stb) én leszek a hibás és milyen dolog így vissza adni? Meg tartsam fejben? Inkább tovább adnám a jó állapotút másnak, ami meg olyan lesz, kidobnám. Nem adnék így másnak, nem kérném vissza, de el sem fogadnám.
2022. ápr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 babyboom567 ***** válasza:
64%

Biztos, hogy nem.A babaruhák is tönkre tudnak venni,ha rengeteget bukik, vagy nyakig kakis lesz.(nyilván egy csecsemő nem szakítja ki minden nadrág térdét mint egy 5 éves,meg nem motorozza szét a cipőjét mint egy 2 éves)

Én különben nem is értem, ha valaki még használni akar valamit, minek adja oda másnak(teljesen mindegy mi az)?A másik önhibáján kívül is tönkre mehet az a dolog, aztán meg jön a sértődés, meg családi/baráti perpatvar.

Én fel sem ajánlanék ilyet,és el sem fogadnék.


Jah és ruhák,pl míg gyerek és fiatal voltam, anyám mindig mindent mindennel összemosott,sosem nézte meg semmi zsebét,volt hogy a napokig áztatott ruhák már bebüdösödtek,aztán mosta ki,és mindig mindent (de szó szerint, pl a szőnyeget, ágyat, széket, konyhaasztalt,ülőgarnitúrát ugyanis rájuk rakta a forró vasalót)és minden létező ruhát kiégetett/megégetett/megkapatott vasalóval.Ezzel mások ruhaápolási szokásaira szerettem volna utalni, hogy gőzünk sincs hogy a másik fél, hogy kezeli a kölcsönkapott ruhákat(nem biztos,hogy rá akarnánk adni még a kisbabánkra).

2022. ápr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavarna, mert legalább nem kell tárolni. Bár én adtam úgy babaruhákat másnak, hogy ha már kinövik, adják tovább másnak. De mégis visszahozták, sőt, még idegen ruha is volt közöttük. Aztán csak pakolgattam jobbra, balra. A vége az lett, hogy a tesóm elvitte valami ismerősének. Na onnan már nem jött vissza.
2022. ápr. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
64%
Nem .
2022. ápr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt, aki így tukmált rám szó szerint egy óriási adag babaruhát, de olyanokat, amiket már ő is használtan szerzett be, tehát 3-4 gyereken voltak. Elmondtam, hogy köszi, nem kell, erre letette a teraszra, amikor nem voltunk itthon. Foltos, bolyhos, beszürkült volt a háromnegyede, úgyhogy lendületből csomagoltam is vissza és raktam félre. A poén, hogy az illető egy barátnőjének pár hónappal utánam született szintén lánya, és rögtön rohant, hogy adjam vissza a cuccokat, mert ő oda akarja adni a barátnőjének. Az én gyerekem a nagy részébe még bele se nőtt 😂 visszaadtam neki mindent ugyanúgy, ahogy adta, örültem, hogy nem kell tárolni tovább, de nekem ez így nagyon fura.
2022. ápr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadtam el. Őszintén elmondtam, hogy kizártnak tartom, hogy emlékezni fogok minden egyes darabról, hogy tőlük, másoktól kaptuk vagy újonnan vettük. Nem volt kínos, tényleg képtelen vagyok ilyeneket megjegyezni.
2022. ápr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

7-essel egy a véleményem


És én is így adom tovább a sajátjaimat.


Egy gyerek az gyerek

Szakít

Foltoz..

Stb

Benne van a pakliban..

2022. ápr. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Én elfogadtam, amikor született a lányunk, 3 helyről is kaptunk ruhákat, de mind kedves barátoktól, családtagoktól, akik tisztában voltak vele, hogy baj is érheti ezeket a ruhákat, szóval nem lett volna baj, ha esetleg kakifoltos lesz bármelyik, ls 1-1 darab nem kerül vissza. Mindegyikükkel vagyunk olyan viszonyban, hogy sértődés nélkül tisztáztuk, hogy kérik vissza, mert majd tesót szeretnének, rokonnak kell, stb. Megoldottam egyszerűen, lefotóztam a ruhacsomagokat, ezt Gizi adta, ezt Juli, ezt Marcsi, amikor a lányom kinőtte, összeválogattam, bezacskóztam, visszaadtuk. Nagy könnyebbség volt, hogy nem kellett 50-56-os babaruhákat venni.
2022. ápr. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!