Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Elfogadnátok úgy a babaruhákat...

Elfogadnátok úgy a babaruhákat, hogy a felajánló kijelentette, hogy kéri majd vissza őket?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 22. 08:44
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Elfogadnám, de tényleg csak akkor, ha nincs sértődés-vita, ha akármi történik vele vagy hiányzik esetleg valami.


Azért amit 3 gyerek használt, az már nem lehet extra jó állapotban:

Foltos, bolyhos, kopott, elvékonyodott anyag… akármi.

2022. ápr. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb! Mi két helyről kaptunk babaruhát, az egyikről visszakérték, a másikról nem. Nagyságrendi különbség volt köztük minőségben, az utóbbi egyszerűen csak pofátlanul lelomtalanított, azaz hajmeresztő ócskaságokat adott tovább, miközben ő is tervez még gyereket, szóval egyértelmű, hogy olyanokat adott tovább, amiket ő már nem adna a gyerekére. A másik helyről meg igazán jó minőségű és állapotú ruhákat kaptunk. Nagyon örülök neki, hogy visszaadhattuk és nem hárult ránk a terhe annak, hogy új életcélt találjunk nekik. Különösen, hogy a felét használni sem tudtuk, mert az eredeti tulajdonos más évszakban született.

Ha elfogadod, átnézheted hogy megfelel-e az igényeidnek, s ha nem, akkor nem kell udvariasságból tárolnod, visszaadod és kész. Míg ha nem kérik vissza, foglalkozzál még ezzel is. Egyébként az új babaruháknál én sokszor érzem úgy, hogy elgurult a tervező gyógyszere, mert olyan kényelmetlenek, pl. nagy varratok érintkeznek a baba sokáig legdominánsabb érzékszervével, a finom bőrével vagy nyomják, súrolják műanyag cipzárak, vagy vannak rajta funkciótlan dekorációs elemek, hogy az ember visszasírja azokat a ruhácskákat, amikkel még nem a szülőket akarták elkápráztatni.

2022. ápr. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
76%
Most látom, hogy már 3 gyereket kiszolgáltak a ruhák. Ebben az esetben sem. Kaptam ilyen ruhából egy zsákkal. 5 db volt amit ki.tudtam válogatni belőle, mert jó állapotú volt és tetszett is.
2022. ápr. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

#23: Nagy minőségi különbségek tudnak lenni babaruháknál. A “filléres” kategória (pepco, sinsay, h&m alacsonyabb árúak, kínai, lidl stb.) van, hogy egy gyereket sem szolgál ki, de van olyan, amit nem lehet elnyűni. Ha a kérdezőnek egy milliós nagyságrendű készletet ajánlottak fel, amiben egy body 5000-nél kezdődik, akkor 6 gyerek után is megérné minimum átnézni. Mert itt ugye pont arról van szó, hogy ha vissza kell adni, akkor akár átnézés után is visszaadhatja, nem kötelező használatba venni. Pl.ha nagyon lepukkantak, akkor:

- Köszönöm a fáradozásod, átnéztem a ruhákat, tanulságos volt számomra hogy mikre lehet szükség, de közben úgy döntöttem, hogy újakat veszek, mert szeretek vásárolni/ webshopokat nézegetni/ bármi - már ha indokolni szeretné, mert nem kötelező.

Ha első gyerek, akkor még elképzelései sincsenek a kérdezőnek, hogy mikre lehet majd szükség. Menet közben derül majd ki, hogy ó de jó lenne egy hatszázadik szakadtfoltos body, amikor ma már a tizenkettediket dobom a szennyesbe pl. Vagy nyár közepén hirtelen 42 után 12 fok és egy szál meleg holmija nincs a gyereknek. Ilyenkor ha feltúrsz egy kapott készletet, biztos találsz benne olyat, ami kevésbé lóg rajta, mint az apja pulcsija…

2022. ápr. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!