Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Miért nem értik meg a rokonok,...

Miért nem értik meg a rokonok, hogy nem kérünk kölcsönbe babaruhákat?

Figyelt kérdés

26 hetes terhes vagyok. Az unokatestvérem szinte erőszakosan próbálja rám erőszakolni az ő babaruháikat, amit egyébként is csak kölcsönbe adna. Nekem ezzel az a problémám, hogy az összes ruhán éreztem, hogy penészes vagy dohos szaga van a helytelen tárolás következtében, illetve ahogyan láttam párat, nem olyan tartós, minőségi anyagok (pl. pepcos kinyúlt body-k és már felnőtt benne 3 gyerek alapjáraton) .

Vagy pl. múlt héten vettünk egy teljesen új babakocsit, erre megkaptam, hogy minek vettem amikor nekik ott van a tizen x éves, kölcsönadják azt is. Nagyon sokszor visszautasítottam, hogy nem kérjük, mindenből újat szeretnék, amit anyagilag meg is tehetünk szerencsére.

Többször kijelentette, hogy szerinte inkább örülni kellene, mert ők mekkora segítséget nyújtanak és mi pedig visszautasítjuk.


2022. aug. 9. 05:26
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

9.

Azért, mert a babakocsi kerekei is tönkre vannak menve, mivel már több, mint 10 éves. A legrosszabb pedig az, hogy visszahallom hogy hálátlanok vagyunk, mert nem fogadtuk el.

A babaruhák pedig tiszta penészes szagúak...

2022. aug. 9. 06:50
 12/45 anonim ***** válasza:
88%

10, igen.

Mi a gazdag rokonoktól Stokke kocsit kaptunk volna ingyen.

A plázában használta anyuka maximum, gyönyörű állapotban volt.


Nekem viszont cipelni kellett volna a harmadik emeletről, meg tolni a nagyszerű magyar utakon.


Nehezen tudtam velük megértetni, hogy nagyon aranyosak, de nem kell.

2022. aug. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
60%

"Amúgy meg a babakocsi státusz szimbólum. Az vagy amit tolsz.Amúgy meg a babakocsi státusz szimbólum. Az vagy amit tolsz."


?????


Én csokos környéken lakom, itt mindenhol babák vannak, tele minden utca a gyereküket tologató anyukákkal - köztük velem -, de komolyan meg nem tudnám mondani, kinek milyen babakocsija van :D és nem is hiszem, hogy az enyémet bárki figyelte :D

2022. aug. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
95%

De látod, kérdező, itt sem értik meg az emberek, hogy neked NEM kell.


Itt is csak tolják, hogy felesleges új ruhát venni, ha kapsz ajándékba valakitől, amivel én amúgy teljesen egyetértek, de el tudom fogadni, ha valaki nem így gondolja, nem győzködöm, ő dolga.


De látod, a többség nem képes elfogadni, ha te mást akarsz.

2022. aug. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
99%

Mikor úton volt a fiunk, anyósom felajánlotta, hogy ő szeretné megvenni a kiságyat a gyereknek.

Mi már kinéztük az ikeában a fehér gyerekbútor sorozatot, amit terveztünk neki, sőt, egy részét már meg is vettük. Apránként tudtuk csak elhozni kocsival.

Akkori áron emlékszem 39 ezer Ft volt a kiságy.

Mutatom anyósnak, de csak hümmög, hogy ez neki sok egy kicsit.

Mondjuk neki, hogy semmi baj, vegyen akkor mást, vagy amennyit gondolt, adjon bele. Erre nem mondott semmit.


Egy hét múlva oda állított egy használt, barna, régi típusú kombi kisággyal. Azt hittük, rosszul leszünk :D

2022. aug. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
92%

Én semmit nem mertem elfogadni kölcsönbe!

Lesz egyezer ruhátok

1: biztos hogy nem fogod kiválogatni hogy melyik kitől van!

2: rettegtem volna hogy bármi tönkremegy, kivehetetlen foltos lesz, nem tudom visszaadni és csak szégyeltem volna magam a sárga földig! Mondd el ezt is, hátha ez egy kicsit jobban hat.

Én ezért nem fogadtam el, amúgy ha penészes is, nyilván az ember nem kockáztat egy újszülöttnél.

2022. aug. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

Kölcsönbe ruhát akkor se fogadnám el ha vadi új lenne. Hát honnan tudjam kitöl melyiket kaptam, jóformán azt se tudom már melyiket vettük mi mire megszületik a baba.

Én is kaptam használtat de csak úgy hogy már nekik nem kell, így nem kell vigyáznom rá.

Az hogy valaki elutasítja a babakocsit, nem feltétlen új gyémánt babakocsit akar, hanem simán lehet hogy használtan vesz a saját körülményeihez passzolót. Hát itt gyakorin külön kategória van rá, hogy kinek milyen jó...(súly, kerék, terepviszonyok, összecsukhatóság, állítható kar stb.)

Szép dolog felajánlani a segítséget, de ha nem kérte senki, vagy elutasítják akkor felesleges megsértődni, el kell fogadni a döntést.

Az én testvéremnek a szoptatás van bekattanva, állandóan adja a tippeket, bármilyen témáról átvált hirtelen erre és mondja. Kértem hogy ne stresszeljen ezzel, de nem bír leállni és elhiszem hogy csak segíteni akar, de egyelőre nem tudjuk nálunk mi lesz a felállás.

2022. aug. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
69%

Én mar terhesen is biztosan tudtam, hogy csak hordozni szeretnék, babakocsi nem kell. Nincs autónk kis lakásban lakunk a másodikon, városban, úgy gondoltam, ez így lesz ideális.

Anyám egyszerűen képtelen volt felfogni ezt. Az ő fejében megváltoztathatatlan tény, hogy a babakocsi, az KELL. Hogy majd milyen jót fog aludni benne az erkélyen. (Nem akartam az erkélyen sem altatni. Ezt sem fogta fel. Dehát ő is ugy csinalta! Az milyen jó, majd meglátom! Stb.) Akárhanyszor elmondtam, hogy nem lesz babakocsi, kb sokkot kapott, hogy azt úgy nem lehet, ilyen nincs. Az lett a vége, hogy rendelt ide nekünk egy új babakocsit. Nem vettem át a csomagot. Őrületes hisztit rendezett. Hogy ő csak jót akar. Megrendelte megint, magához, és elhozta, amikor jöttek megnézni az újszülöttet. Nem tudott érdekelni, mondtam, hogy tegye le, leszarom, majd lesz vele valami. A kisfiam két eves, találjatok ki, hányszor ült a babakocsiban. Nullaszor. Anyám mindig elmondja, hogy ő nem hiszi el, hogy ilyet lehet. Hogy nem rakom babakocsiba. Hiszen a babát babakocsiba KELL rakni, ott a helye.

Na mindegy, szoval én is mondtam nemet ezerszer, az ezeregyedik alkalommal azt mondtam, jó, oké, leszarom, hozzad. És nem használtuk. Ha a masodik gyereknél se kell, akkor eladjuk. És hat nem fog kelleni 😆

2022. aug. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem az az idegesítő, hogy nem értékelik az emberek azt, hogy mások segíteni akarnak nekik. A normális az lenne, hogy KÖSZÖNÖM. Csak ezt elfelejtik jó dolgukban. Aztán ha nem telne, vagy továbbra is ilyen faszán kormányozzák a süllyedő hajót, örülnél még ruhának, cuccnak, mert nem lesz neki mit adni. Akkor olvasd majd ezt vissza!
2022. aug. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
94%

18, én is hordozok, babakocsink van, de nagyon nagyon ritkán vesszük elő.

Volt aki megkérdezte egyszer, hogy azért hurcolom magamon a gyereket mert nincs pénzünk babakocsira? :D :D

2022. aug. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!