Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Miért nem értik meg a rokonok,...

Miért nem értik meg a rokonok, hogy nem kérünk kölcsönbe babaruhákat?

Figyelt kérdés

26 hetes terhes vagyok. Az unokatestvérem szinte erőszakosan próbálja rám erőszakolni az ő babaruháikat, amit egyébként is csak kölcsönbe adna. Nekem ezzel az a problémám, hogy az összes ruhán éreztem, hogy penészes vagy dohos szaga van a helytelen tárolás következtében, illetve ahogyan láttam párat, nem olyan tartós, minőségi anyagok (pl. pepcos kinyúlt body-k és már felnőtt benne 3 gyerek alapjáraton) .

Vagy pl. múlt héten vettünk egy teljesen új babakocsit, erre megkaptam, hogy minek vettem amikor nekik ott van a tizen x éves, kölcsönadják azt is. Nagyon sokszor visszautasítottam, hogy nem kérjük, mindenből újat szeretnék, amit anyagilag meg is tehetünk szerencsére.

Többször kijelentette, hogy szerinte inkább örülni kellene, mert ők mekkora segítséget nyújtanak és mi pedig visszautasítjuk.


2022. aug. 9. 05:26
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
2%
több oldalas kommentfolyamot gyártani ilyen semmiségekből, láááányok!!! na ezt hívják úgy, hogy "first world problem"
2022. aug. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
93%
31. Várj, te nem itt kommentelsz? Vagy te csak az aktuális gyakoris védőszent vagy, aki jobb mindenkinél, ugye?
2022. aug. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
#6 te egy fogyatékos kötekedő idiota vagy !
2022. aug. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a válaszokat.

Nem fogadtam el kölcsön ruhát, mert a gyerekek használat közben foltokat, szakadásokat hagynak; hogyan kövessem, hogy melyik és mennyi ruhadarabra kell vigyázzak, amit vissza kell majd adnom. Ezt elmonduk nekik is kertelés nélkül. Nekem nyomasztó volt, mert tudtam, hogy a felajánló család még tervez gyereket (harmadikat) és nincs helyük, így kölcsön címen addig nálunk akarják parkoltatni a ruhákat, aztán visszakérik, amikor aktuális lesz. Egyszer kérés és jelzés nélkül jelentek meg több doboz ruhával, azzal a kitétellel, hogy ami tönkremegy, azt dobjuk ki nyugodtan, de a lányuk is imádta azt a kabátot, tuti nem lesz baja. Így add rá a gyerekre nyugodtan vagy dobd ki, ha kiszakad? Eltettük bontatlanul és visszakapták, mikor jöttek érte. Tanultunk az esetből, újabb dobozt már nem engedtünk be.

2022. aug. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
53%

És a következő helyzetben ti mit tennétek?

Idős, kedves, szűkösen elő, de nagyon jószívű kisnyugdíjas rokon idehoz egy nagy csomag olyna ruhát, cuccot amit én sose adnék a gyereknek. Pepco cumi pl. Jó szívvel adja, csak idős, nyilván nem tudja felmérni hogy milyen minőség. Cumisuveg és kész.


Hogy legyen szívem megmondani, hogy nagyon kedves, látom hogy jó szívvel adja, de egy vacak :(

Ne költse erre a kis pénzet.

2022. aug. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%

#35

Na igen, az ilyen nénikkel nehéz. 😔 Nem akarja az ember megbántani... A nagymamám hasonló, igaz, nem gyerekcuccokkal, de nála a kegyes hazugságot alkalmazom. Egyrészt persze mondogasd mindig, hogy ne költsön ilyenre, van mindenetek, de amúgy 'nem tudja, nem fáj' alapon ajándékozd tovább rászorulóknak a cuccokat, akkor nem vész kárba.

Ha meg a néni megkérdi, miért nem használjátok pl. a cumit, mondd azt, hogy azt félreraktad tartaléknak, ha a meglévő tönkremegy. Ezzel tuti le lehet szerelni, mert a kis mamikák (szintén mamámból indulok ki), mindent addig használnak, amíg szétesik, és mindenből van egy tartalék eltéve.

2022. aug. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%
Unokaöcsém kb 3 hónapos volt, amikor egy távolabb élő rokon pár először meglátogatta. A szülők megkérdezése nélkül összepakolták az ő gyerekeik által már nem használt holmikat és elvitték nekik, volt köztük kiságy és babakocsi is. Nem is értem, miből feltételezték, hogy egy 3 hónapos gyereknek nincs ágya, babakocsija. A bátyámék akkor még egy másfél szobás panellakásban laktak, az is gondot okozott, hová tegyék a sok fölösleges cuccot, amíg eldöntik, mit kezdenek velük.
2022. aug. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%
37, nekünk hoztak pihenőszéket. Az akkori másfél szobás, erkély és tároló nélküli kis lakásban komoly fejtörést jelentett a dolog….
2022. aug. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%
Azért tukmálják, mert foglalják a helyet. Aki szerint ez rendben van, szívesen postázom a fiam bolyhos, foltos kinőtt bodyjait és szívesen adom hozzá a mosás ellenére foltos maradt tetrapelenkákat is. Postaköltséget vállalom, mert ennyire önzetlen vagyok. 😀
2022. aug. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
89%
41. Neked elgurult a gyógyszered, vagy anyád kábszizott terhesen? És te mit csinálsz itt jó dolgodban, gyökér? Menjél te meg segíts az embereken, mentsél kiskutyákat, ne itt olvasgass, mikor gyereked sincs. Munka büdös, hogy itt óbégatsz? 😂😂
2022. aug. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!