Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Miért nem értik meg a rokonok,...

Miért nem értik meg a rokonok, hogy nem kérünk kölcsönbe babaruhákat?

Figyelt kérdés

26 hetes terhes vagyok. Az unokatestvérem szinte erőszakosan próbálja rám erőszakolni az ő babaruháikat, amit egyébként is csak kölcsönbe adna. Nekem ezzel az a problémám, hogy az összes ruhán éreztem, hogy penészes vagy dohos szaga van a helytelen tárolás következtében, illetve ahogyan láttam párat, nem olyan tartós, minőségi anyagok (pl. pepcos kinyúlt body-k és már felnőtt benne 3 gyerek alapjáraton) .

Vagy pl. múlt héten vettünk egy teljesen új babakocsit, erre megkaptam, hogy minek vettem amikor nekik ott van a tizen x éves, kölcsönadják azt is. Nagyon sokszor visszautasítottam, hogy nem kérjük, mindenből újat szeretnék, amit anyagilag meg is tehetünk szerencsére.

Többször kijelentette, hogy szerinte inkább örülni kellene, mert ők mekkora segítséget nyújtanak és mi pedig visszautasítjuk.


2022. aug. 9. 05:26
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a legjobb barátnőm ajánlotta fel a kislánya ruháit kölcsönbe, de én azt sem fogadtam el. Kölcsönbe baba/gyerekruha.. Rá se merném adni, nehogy valami bajuk legyen.

Mi nagyon sok mindent újonnan vettünk az első babánál. Emellett veszek neki simán használtat is, ha jó állapotú.

Én teljesen megértelek kérdező. A rokonodat meg szereld le azzal, hogy elfogadsz pár adag ruhát, de a gyerekre soha nem adod rá. Hátha lenyugszik, mert megérteni az ilyen soha nem fogja tudni.

Egyébként én is kaptam rokontól használt ruhákat, amiket elfogadtam. Ő is már használtan vette a fene se tudja hányadik tulajtól. A doboz tele volt szakadt, lyukas, foltos ruhákkal. Szóval hagyjuk..

2022. aug. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
98%
Jajj 19-es, nyugodj már le..nem mindenki az a szerencsétlen fajta!!
2022. aug. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
94%
Mellesleg van a férjemnek egy csomó szakadt zoknija, amit tegnap kiválogattunk. Elküldjem a címedre? Nehogy ne tudjatok később mit felvenni.. De ne felejtsd ám el szépen hangosan megköszönni!
2022. aug. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
96%

"az az idegesítő, hogy nem értékelik az emberek azt, hogy mások segíteni akarnak nekik. A normális az lenne, hogy KÖSZÖNÖM"


Azt írja a kérdező, meg is köszönte, hogy amúgy godnolnának rá.


De egyébként, te ráadnál penészes ruhát a gyerekedre?

2022. aug. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
99%

Nyilván így is úgy is majd elmondanak minden hálátlannak, de muszáj bevenni a leszarom tablettát. Ugyanezek majd a gyereknevelésbe is bele fognak szólni.

Én is még csak várom a babát, de biztos vagyok benne, hogy pl. apám majd kitalálja, hogy azt a kiságyat, amiben mi voltunk (tehát legkevesebb 37 éves, ha a bátyám is azt használta), majd elhozza. Nekem is fel kell kötnöm a gatyám.


A legidegesítőbb, hogy neked kölcsönbe adnának egy csomó mindent. Ezt utálnám a legjobban, mert bár vigyázok a saját dolgokra, de a kölcsönkapott cuccok frusztrálnak. Ezért utálok mástól pl. könyvet kölcsönkapni, könyvtárba sem járok. Egy babaruhánál meg azon görcsöljek, foltos marad-e a kölcsönkapott ruhadarab.

2022. aug. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%

A babakocsi részére reagálnék, azt tényleg a saját igényekre kell szabni.

Nálam pl nem az számított hogy milyen a kereke, a márkája, milyen funkciói vannak, vagy mekkora a csonagtere, hanem hogy az elérhető legkönnyebb legyen, és teljesen dönthető hogy újszülött korban is tudjuk használni. Szóval egy extra light weighted lett, a márkájára már nem is emlékszem. Aki lift nélküli társasházban lakik az emeleten, lenti tároló nélkül, annak ilyen kell.

2022. aug. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%
Csak mondj nemet mindig, oszt ennyi. Majd eltelik az idő :) Sajnos felnőtt embereket nem tudsz megnevelni.
2022. aug. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy penészes nem kell. Hátha leáll végre.
2022. aug. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
79%

Fu micsoda kommentek. Drágáim, nem mindenkinek a babaruha megvételén múlik a jövője. Ha ti penészes babaruhát adnátok a gyereketekre mert ingyen volt, akkor nem kellett volna gyereket vállalni. Nekem sem kellene, más elhasznált, büdös ruhája, nemhogy a gyerekemnek. Babakocsi szintén. Én tudtam, hogy abból újat akarok és nekem is nekem estek, hogy de lehet használtan. Oké, akkor ti vegyetek használtan.


Kérdező, erélyesen meg kell mondani, hogy köszönjük nem kell. Mi mást szeretnénk rá adni, én szeretném kiválasztani, kérlek fogadjátok el, ha nem tudjátok, meg ne találkozzunk.

2022. aug. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%

Első gyereknél nagyon örültem a rokonok babaruháinak, egészen addig míg meg nem született a gyerek és rájöttem, hogy egy csomó nehezen használható, elnyűtt darab van közte vagy simán az évszak-méret kombó nem működik. Tök cikin éreztem magam, hogy használatlanul adom tovább/dobom ki mert 0x volt az én gyerekemen. Másodiknál már nem fogadtam el, pedig nagyon nyomták... kölcsönbe végképp nem kéne, hogy még vigyázzak is rá, nehogy probléma legyen, ha a gyerek elnyűvi és nem tudom visszaadni... mert akkor majd az lesz a baj, ha a babakocsi pont nálad törik el, mert ők azt még használni akarták...

Nálam egyik rokon azzal tette be a kaput végleg, hogy hozott két hatalmas szatyor ruhát a gyereknek... rajta a csomag árával, hogy hozta, de pénzért... hát majd lehidaltam. Közöltem, hogy köszi, de nem kell.

Hagyd csak hadd mondják a magukét, hogy hálátlanok vagytok. Ha ezen akarnak ventillálni úgyse tehetsz semmit, de ha valamit nem akarsz hazavinni a lakásodba, akkor ne vidd.

2022. aug. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!