Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Miért nem értik meg a rokonok,...

Miért nem értik meg a rokonok, hogy nem kérünk kölcsönbe babaruhákat?

Figyelt kérdés

26 hetes terhes vagyok. Az unokatestvérem szinte erőszakosan próbálja rám erőszakolni az ő babaruháikat, amit egyébként is csak kölcsönbe adna. Nekem ezzel az a problémám, hogy az összes ruhán éreztem, hogy penészes vagy dohos szaga van a helytelen tárolás következtében, illetve ahogyan láttam párat, nem olyan tartós, minőségi anyagok (pl. pepcos kinyúlt body-k és már felnőtt benne 3 gyerek alapjáraton) .

Vagy pl. múlt héten vettünk egy teljesen új babakocsit, erre megkaptam, hogy minek vettem amikor nekik ott van a tizen x éves, kölcsönadják azt is. Nagyon sokszor visszautasítottam, hogy nem kérjük, mindenből újat szeretnék, amit anyagilag meg is tehetünk szerencsére.

Többször kijelentette, hogy szerinte inkább örülni kellene, mert ők mekkora segítséget nyújtanak és mi pedig visszautasítjuk.


2022. aug. 9. 05:26
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
84%

Ezektől az "adományoktól" én is kész vagyok... Kaptam egy csomó olyan cuccot, ami agyon hordott, kaki foltos, lekajált, volt, ami szakadt volt🤦‍♀️

Aztán kaptam a novemberi gyerekemre áprilisi baba ruhatárát... Hát kb semmi nem passzolt méretben. A szétrágott rágókákról, félig üres fogzáskönnyítő gélekről, megrágott műanyag kanalakról nem is beszélve 🤦‍♀️ aztán bírtam még a sáros, széttaposott csizmákat is, meg a koszos overált, amit szerintem csak a fogasról akasztottak le. Én meg a rászoróknak szánt darabokat is frissen mosva, vasalva adom, nem aláznám meg őket koszos ruhával, vagy hiányos játékkal.

2022. aug. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:

Végül is találkoztam megint velük, ugyanis pár utcával lentebb laknak.

Felajánlotta, hogy odaadja a mellszívót, gondoltam hogy oké, legalább valamit fogadjak el.

Erre előhoz egy nagyon régi, kimattult, sárga szilikonrészes mellszivot, amire azt mondta, hogy vegyek hozzá új alkatrészeket (de már minimum 10 éves, nem tudom hol kapnék már rá).

Elhoztam, de sosem fogom használni, mert ha nálam megy végül tönkre, akkor vehetek neki egy vadi újat a rosszért cserébe...

Köszönöm mindenkinek a választ!

2022. aug. 11. 07:12
 43/45 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem akarják érteni. Ezzel semmit nem tudsz kezdeni azon kívül, hogy közlöd, hogy nem.

Válts témát, ha megint kezdik a tukmálást.

Hozta volna el a fene a mellszívót. Most azonnal vissza vinném.

2022. aug. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértelek. Pont ebbe futottam bele. Félidős vagyok a második fiunkkal. Az elsőnek elég sokmindent kellett venni, mert 5 éve valahogy nem voltak ilyen adakozó kedvű rokonaim, mint most lennének. Nem is vártunk el nyilván semmit akkor se és most se, de mivel mindent meg kellett vennünk- akár használtan, akár újonnan vigyáztunk is rá és épen-szépen megvannak, most pár dolgot kell csak beszerezni. Már kimostam 7 adag babaruhát, gyakorlatilag teli a szekrény amit vettünk. Erre rám ír az egyik unokatesóm, hogy a 14 éves fia babaruháit elhozná... Illedelmesen megköszöntem, és mondtam hogy az 5 évesem ruhái, eszközei megvannak, így köszönjük de nem kérjük. Erre beállítottak 1 zsák kisruhával... amit már el is vittem ruhagyűjtőbe. A másik meg a lánya babakocsiját akarta ideadni. Szintén udvariasan visszautasítottam, hiszen az is van - és nagyon szerettem az első fiamnál is a könnyű vázas, könnyen irányítható kocsinkat - amit már szintén szépen kitakarítottam. Szerencsére ők nem hozták el végül.

Félreértés ne essék, nem hálátlan vagyok vagy ilyesmi, ezek a dolgok 5 éve igazán jól jöttek volna, de ha már megvannak akkor mégis hol tároljam, hova tegyem ezeket a pluszokat?

Kolléganőm volt még cuki. Mondta, hogy a 3 éves kisunokájának még megvannak a babadolgai, kell-e valami, egyezzünk meg. Oké, mondom ami esetleg kellene az játszószőnyeg meg kiságyforgó, mert ezeket eléggé elnyűtte a nagyfiam. Erre a válasz, hogy jaa, azt nem adja el a lánya mert még akarnak kistestvért. Na itt felmerült bennem a kérdés, hogy akkor mégis miféle holmit akart volna eladni nekem...

2022. aug. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%

A mellszívót szerintem azonnal add vissza. A végén kiderül hogy nem is jó és hiába nem használtad, akkor is megvetethetik veled.

Nekem légzésfigyelőt akart kölcsönadni a kolléganőm, mert ők még gondolkodnak hogy legyen-e második baba és addig ideadja. Kapásból mondtam hogy csak úgy kell, ha megveszem. Így végül megegyeztünk és kifizettem neki kissé olcsóbban, mint ahogy 3 éve vette. Nincs az az ég, hogy ilyen drága holmit kölcsönbe elfogadjak. Az Angelcare-ek ára az egekben van, aztán ha nálunk megy tönkre vehetem újonnan nekik.

2022. aug. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!