Mekkora cipőt vegyek neki?

Figyelt kérdés
7 hónapos babámnak 11 cm-es a talphossza. Kocsicipőnek és tipegéshez rendelnék neki egy Freycoo puhatalpú kiscipőt. A méretezése 6-12 hó (11,5 cm), és 12-18 hó (12,5 cm). Nem szeretném ha egy hónapon belül kinőné, de ne is legyen túl nagy hogy kényelmesen tudjon benne tipegni a nyári időszakban. Szerintetek melyik méretet rendeljem meg? Milyen gyorsan nő a babák lába?

2015. ápr. 8. 08:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%

én megrendelném mindkettot..


hulye kérdés, de "tipegéshez", szoval ha már járni kezd, nem olyan cipo kell, ami fogja a lábát?

2015. ápr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Amíg konkrétan kapaszkodás nélkül nem jár, hanem csak felál és kapaszkodva tipeg nem kell a kemény talpú sarokfogós cipő, mert nem érzi azt hogy hogyan kell lépkedni (túl merev ahhoz a talpa).

Mindkettőt nem szeretném megvenni párját közel 7 ezerért.

2015. ápr. 8. 08:51
 3/16 anonim ***** válasza:
25%

átlag évi 2 méretett nő a lábuk

de én csak akkor vennék neki ha már tényleg tipeg ...

ki tudja mikor kezdi el ...

lehet h majd csak ősszel vagy télen ...

2015. ápr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
7 hónapos és már feláll. Azt azért én kizárnám, hogy így még több, mint fél éve van hátra mire elkezd tipegni. Ezért szeretnék neki most rendelni, mert látszik, hogy már nincs sok hátra míg elkezdi.
2015. ápr. 8. 08:55
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Én egyik gyerekemnek se vettem semmilyen cipőt, amikor még csak felállt és próbálkozott bútor mellett a lépegetéssel.

Akkor kaptak cipőt mind a ketten (rendes bokafogós, nem lágy talpút!), amikor megtették az első lépéseiket önállóan.

Első önálló lépés után kb. egy hét alatt már normálisan jártak. Így akkor már használták napi szinten a cipőjüket.

Onnantól kezdve nem ültek meg a babakocsiban, mindenhová úgy mentünk, hogy sétáltak.

2015. ápr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Itthon meg egyik gyerekre se adtam semmilyen cipőt sem.
2015. ápr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitok. Nálunk hideg kő van az egész lakásban zokniban felfázna ezért kell a bőr azaz puhatalpú kiscipő. De azt sajnos még mindig nem tudom, hogy mekkorát vegyek neki. :(
2015. ápr. 8. 09:03
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Semmiképp ne rendelj úgy h nem próbáltad rá. Nem csak a hossz a lényeg, lehet hosszba jó de nem fér bele a lábfeje stb... inkább keress egy üzletet, akkor nem kidobott pénz.

Tapasztalat, sok cipőt kaptunk ami épp hosszban jó volt de a lábfeje nem fért bele, vagy épp hosszba hosszú volt és mégse fért bele a lábfeje. Mindenképp rá kell próbálni, és lábraállítani.


Amúgy jobb ha vastag zokniban vagy épp nyáron sima zokniban tipeg, lábának jobb. Így biztos helyesen tanul meg járni.

2015. ápr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Én nem mernék 7000-es cipőt próba nélkül megrendelni. Nem csak a hosszúság miatt, hanem lehet hogy egyszerűen kényelmetlen neki, vagy leesik róla/túl szoros, stb.
2015. ápr. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

lehet kapni vastag tapis zoknikat - frottír zsenilia stb.

alá adsz egy sima zoknit és lakásban még a kövön is jó :-)


am meg h mikor kezd el járni :

a kicsi lányom is felállt 7 hónaposan

9 hónaposan elindult 2x pofára esett :-) és utána egészen 1 éves koráig nem volt hajlandó menni, csak mászni meg ácsorogni

akkor megpróbálta nem esett el azóta meg nem áll :-)

2015. ápr. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!