Rossz anya lennék ezért?

Figyelt kérdés

Szeretném még most az elején tisztázni, hogy nincs gyerekem, de majd szeretnééék, csak még nem most.:)

Az lenne a kérdésem, hogy ti vesztek-e neki/nekik szuperhősös/Disney sztáros vagy éppen mi a 'menő' ruhákat? Csak az van neki? Vagy van egy-két darab?

Én úgy gondolom, hogy egy-két darab nem baj, ha van, mert kifejezetten cukik tudnak lenni. De, nem olcsók az ilyen ruhák és úgy gondolom, hogy később a gatyám rámenne erre. Minden héten más lenne a menő, vehetnék minden héten új ruhákat. Nem lenne egy olcsó mulatság.

Vélemények?:)


2015. dec. 8. 15:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Még pici hozzá a lányom, hogy konkrét igényei legyenek (legalább beszélnie meg kell tanulni hozzá először :)), de a saját gyerekkoromból emlékszem, hogy igenis volt olyan, hogy bár futotta volna rá, nem vettek meg mindent nekem. Nevelési céllal, hogy ha már van belőle otthon 5, akkor nem kapok még egyet.

Két dolog volt, amire mondták, hogy nincs anyagi határ: oktatási és egészségügyi kiadások. Tehát, ha tankönyv kell, abból nincs felső határ, bármit, bármennyit megvesznek. Ha pedig valami bajom van, akkor mindegy mennyibe kerül, a legjobb orvoshoz kerülök. Szerencsére beteges nem voltam, viszont rengeteg könyvem volt. Abban tényleg nem korlátoztak, regények, ismeretterjesztő könyvek, később tankönyvek - akkor is, ha nem kapcsolódtak a tanulmányaimhoz, csak érdekelt a terület. Így lett például 15 évesen egy 10 rugós, vastag szociológia tankönyvem, mert akkor éppen az érdekelt.


Utólag ez jó is volt, mert elég jól megtanultam bánni a pénzzel és nem veszek meg mindent, csak mert megtetszik - hiába lenne rá keret. A férjem is hasonló gondolkodású, úgyhogy valószínűleg a gyereknek is ésszerű keretek között veszünk meg dolgokat, hogy a pénz értékét, kezelését megfelelően megtanulja.


De ennek leginkább abban a korban van értelme, amikor már valamennyire felfogja, hogy a dolgoknak van értéke és minimum az olcsó/drága fogalmával nagyjából tisztában van.

Most, ha veszünk neki valamit, mert kinőtte és kell új, akkor igyekszünk macisat venni, mert az a mániája (másfél éves). Tehát a szükségesnél nem kap többet, de ha új póló kell neki és van az üzletben 8 féle mintával, akkor a macisat vesszük meg, nem a kutyásat vagy a nyuszisat.

2015. dec. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, várom meg a többi kommenteket is!:)

Kicsit elkeseredtem, de most már kezd egy kicsit jobb kedvem lenni.:)

2015. dec. 8. 17:04
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem leszel ezért rossz anya, dehogyis. Én se vettem a gyerekeimnek mindig ilyen mesefigurás cuccokat. Fiam 5 éves korától viszont muszáj néha, mert ugye az oviban a barátjának is van, ő is szeretne. Ezért 2-3 db ilyen mesefigurása pólója van. Ugye alapból meglátja a boltban és azt szeretne. Rögtön nem veszem meg, amint megtetszik neki, névnapra, szülinapra, karácsonyra, húsvétra szokott kapni, rokonoktól is. Húgom pl. a 4 éves kislányomnak vett Hello Kitty-s ruhákat, meg Jégvarázsos pólót. Lányom még a mesét sem látta, de tetszik neki, mert csillog. Kislányomnak mindegy, csak lehetőség szerint csillogjon. Ezért a Pepcoban vettem neki 790 Ft-ért cicás csillogós hosszú ujjú pólót és odavan érte.
2015. dec. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Persze, én sem vagyok teljesen ellene a dolognak. Semmi bajom nem lesz azzal, hogy most egy-két mesefigurás pólója lenne a gyerekemnek. De utálom, amikor csak ebből áll a ruhatára. És nagyon haragszom most a barátnőmre, hogy azt mondta, hogy ilyenekből lesz a szar anya..nehogy már egy pólón múljon...
2015. dec. 8. 19:21
 15/20 anonim ***** válasza:

Az en fiaimnak sosem vettem pizsaman es alsoruhan kivul mas disney-s ruhat. Egyszeruen nekem nem tetszenek, nekik pedig ez valt termeszetesse, hogy a mesefiguras az alvos ruha. A nagy nem is kert sosem disney-s ruhat, most pedig mar lassan 10 eves lesz, mar kinott belole.A kicsivel meg meg meglatjuk mi lesz a helyzet.

Nem mintha az araval lenne gondom, mert csak markas,uj ruhakat hordanak,de en jobban szeretem inkabb a "felnott divat" alapjan oltoztetni oket.

2015. dec. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

De miért csak drágán lehetne venni?

Picit vadászni kell és már meg is van, majd ha gyakorló szülő leszel, te is kialakítod a trükkjeid:)

Én vettem már turiban meg bababörzén is pár száz Ft-ért mesehősös darabokat és vmelyiken még a címke is rajta volt, egyszer se hordták (bababörzén mondta a csaj,h ajándék volt, csak kicsi lett a gyereknek).

Jó ötlet volt a fenn említett matrica rávasalás, azt is kipróbálom majd.

De láttam már olyat h ügyes kezű anyuka pólófestékkel csinált egyszerűbb darabokat.

De lehet h barátnődtől megöröklöd a ruhákat és egy másodpercet se kell foglalkoznod a kereséssel:)

Én olyat is csináltam,h C&A-ban szezon végén kiárusításon megvettem köv. nyárra nagyon olcsón a mesehősös pólókat, annyi,h egy mérettel nagyobbat vettem és félreraktam.

2015. dec. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Ezek hasznos tippek voltak, köszönöm szépen. Sokkal jobban érzem magam!:)
2015. dec. 8. 21:22
 18/20 anonim ***** válasza:
Akkor en nagyon sz@r anya vagyok, mert egyszerűen rosszul vagyok ezektől a cuccoktol. Persze azért az en lányomnak is van egy-két jegvarazsos és mindig is volt az aktuális mesehosos. De pl ma épp vásárolni voltam gyerekruha üzletben és konkrétan mar emelygett a gyomrom a sok világoskék csillogó cucctol, és a minden ruhán ugyanolyan Elza mintatol. A lányom nem banna, ha mindig kapna egyet, de feleslegesnek tartom, és ahogy előttem is írtak, szerintem is olyan ízléstelen tud lenni, amikor egy gyereken halmozva van a sok mesehős, mesehosos nadrág, felső, kabát, csizma, stb, és mindez egyszerre.
2015. dec. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Utolsó velem is ugyan ez a helyzet..:)
2015. dec. 8. 23:17
 20/20 anonim ***** válasza:
Én inkább az egyszínű felsőket szeretem ,azt könnyebb variálni ,így általában BASIC cuccokat veszünk /NEXT,Osh Kos,Carter's/ ,de persze mindig van amiért megőrül a gyerek,idén Dr Mac Wheelie a menő ,és természetesen MONSTER TRUCK minden színben és formában,de mivel edukációs célú videóban tűnk fel a főszereplő ,/DR MAC WHEELIE/ezért nem számít mesehősnek...szóval ,én idén a polomania.hu-n leadtam a rendelést 2db megtervezett polóra. Ennyi. Miért ne oozza a gyereknek örömet? Igen,egy-két darab ...
2015. dec. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!