Rossz anya lennek?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen jott ossze a kisbabank,mar-mar az orokbefogadas gondolatanal tartottunk,amikor hirtelen megis csak sikerult. Nagyon orultunk neki. Viszont tudom,hogy nem szep dolog,de mindig is kislany babat szerettem volna,kisfius anyukakent soha nem tudtam magam elkepzelni. Most megis meg kell baratkoznom a gondolattal,mert egy hete kiderult,hogy kisfiunk lesz. Oszinten,en sirtam.. Es nagyon szegyeltem magam,anyosom szid,amiota kiderult hogy fiut varok. Szerinte rossz anya vagyok,mert nem orulok a gyereknek,amikor ilyen nehezen jott ossze.

Ertem en,de megis...:(

Raadasul nevunk sincs kisfiunak,adhatnatok par otletet.

Vezeteknev eleg nemetes hangzasu.

Koszonom a valaszokat.


2015. júl. 20. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Majd túlleszel rajta.

Az, hogy milyen anya vagy, majd akkor derül ki, amikor már megszületett és neveled. Most még terhes vagy csak.

2015. júl. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Szia nem vagy leszel rossz anya. Nekem 3 fiam van és mi is nagyon szeretnék egy lányt amikor ki derült a masik kettőnél hogy fiú én is ossze törtem. De ha megszületik utana csupa boldogság van és szeretni fogod. Meg agy egy kis időt magadnak hogy feldolgozd és meg baratkoz vele. Anyosodal ne foglalkoz aszt mond amit akar te tudod hogy nem igy van . Én most 11 hetes kismama vagyok 4 dik baboval és örülnék ha tenyleg lanyzo lenne. Ha nem ase baj csak egeseges legyen. Fiú nevek.Levente.Róbert.Csaba.Dániel.Zsigmond.Kevin.Dominik.Máté Péter
2015. júl. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
En is lanyt vartAm eloszor, ugy is nezett ki, hogy az lesz, 7-8. Honapban derilt ki, hogy fiu. Kicsit csalodtam de orultem, a lenyeg az, hogy egeszeges. En sem tudtam elkepzelni, hogy fiAm legyen, de mikor megszuletett a lanyt nem tudtam volna elkepzelni, annyira tokeletey volt es szerelem elso latasra. Masodik gyerekem lany lett, de sokkal problemasabb mint a fiam, nagyon onhatalmu. Es a fiam sokkal erzelmesebb, bujosabb, mint a lanyom. Imadom persze mindkettot, de a fiam az elsoszulott es orok szerelem marad.
2015. júl. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon megértem az érzéseidet. Bár nekem kislányom lett, a mai napig emlékszem, mennyire izgultam az első nemiszervnézős ultrahangon, és végig azt mantráztam, hogy csak kislány legyen. Elég sokáig csak valószínűre mondták a kislányt, úgy volt, csak akkor lesz biztos, ha kijön.

Ha az uh-n fiút mondtak volna, biztos én is csalódott lettem volna. Viszont a terhesség vége felé már úgy voltam vele, hogy olyan mindegy, így is, úgy is imádni fogom, csak épségben legyünk túl a szülésen mindketten.

Most hét hónapos a kislányom, és biztosan tudom, hogy nem azért szeretem olyan nagyon, mert kislány! Ha fiú lenne, pont ugyanígy imádnám. És te is imádni fogod. Az első varázsos pillanat az lesz, amikor majd a kezedbe fogod. És onnantól szerintem csak büszkeséget és boldogságot fogsz érezni.

Az én lányom Bálint lett volna, ha fiú. Szerintem németes hangzású névhez is teljesen jó! :)

Boldog babavárást és könnyű szülést!

2015. júl. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Teljesen megértelek. Lánypárti vagyok.
2015. júl. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

Én mindig is fiút akartam. Elsőre. Majd egy lányt utána. Aztán Megszületett elsőre a fiunk, és nem szeretnék lányt. Ha lesz még gyerekem, mindenképpen fiút szeretnék! Ha lány lenne annak is örülnénk, csak egészséges legyen.


van egy könyv, szerezd be: "Örülj, hogy fiú!"

nem ettől vagy jó vagy rossz anya. Az majd szülés után derül ki!

2015. júl. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Nem semmi, h ilyen bizalmas a kapcsolatotok anyosoddal, h tudja az erzeseidet! El sem tudom kepzelni... Sztem a tanulsag: a jövöben figyelj ra, h csak annyit mondj az erzeseidröl, h ne elhessen vissza vele.

En pont forditva voltam. Ismeröseim szerint en fius anyuka tipusu voltam mindig, söt 2 jos is azt josolta, h 2 fiam lesz, igy titokban erre voltam beallitodva, amikor varatlanul ert a hir. Nyilvan csalodott az ember, ha több evtizeden at fiura/lanyra keszül, igy teljesen erthetök sztem ezek az erzesek!

Raadasul mivel nem vagyok pipere tipusu, megcsak nem is sminkelek, semmi nösies dolog (ruhak, cipök) nem erdekelnek, allergia miatt semmi fülbevalo vagy ekszer, labprobl miatt magas sarku kizart...stb - ezt a reszet el sem tudtam kepzelni.

Bar en nem sirtam, de at kellett allitodnom fiurol lanyra, idöt adtam magamnak. Valamiert igy kellett törtenjen, nekem öket rendelte az Isten. Anyosom vagy mas velemenye nem zavart, minthogy nem a bizalmasom. Es minden jol alakult, es persze most mar sokkal jobban örülök is, hogy lany lett! Hat meg amikor a 2. is lany lett! Az a belsö beallitodottsagom mar elmult, es örültem, h igy jok lesznek a ruhak, van mar tapasztalatom...stb ...stb sorban jöttek elö az elönyök!

Jaj, mennyit beszelek mostanaban magamrol... nem kene, mindig balul sül el. :(

Javaslom, tisztazd magadban, h amit most erzel, az nem a születendö gyerekedhez kapcsolodik, nem miatta van, hanem egy korabbi vägyad, abrandozasod miatt. Abban az abrandban es nem a gyerekedben csalodtal!!! Javaslom ezt is atgondolni: Elfogadom a gyermekemet, ugy, ahogy van, mert a gyermek egy ajandek odafentröl, amit köszönök es köszönöm a gyermekeimnek, h anyava tettek, anya lehetek!

Egyre szebb babavarast kivanok!

2015. júl. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%
Megértelek... Én is mindig lányt szerettem volna :) Most már egy féléve nem jön össze, persze, örülnék fiúnak is, de ha a fejem tetejére állok, akkor is kislánynak örülnék jobban és biztos picit csalódott leszek, ha mégis fiú lesz. Szerintem ezek természtes érzések, egy ideig én is szarul éreztem magam miattuk, de már leszarom... Igen, lányt szeretnék jobban, igen, biztos salódott leszek kicsit, ha fiú, de a világon mindennél jobban fogom szeretni akárhogy is lesz!
2015. júl. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Majd megszokod a gondolatot, ne aggódj, ha megszületett szeretni fogod akkor is ha fiú :-)
2015. júl. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Gondolkodj el azon, hogy _miért_ nem tudom elképzelni magad fiús anyukaként. Én például olyan banáls dolgokra gondoltam, hogy a kukiját nekem kell majd tisztogatni, és ettől idegenkedtem, meg hasonlók. Nem azt mondom, hogy a szülés pillanatától azonnal elmúlt minden kétségem, mert kellett pár nap, mire összeismerkedtünk, és végzetesen beleszerettem a fiamba, de ez ugyanígy lett volna kislánynál is. Most viszont csak nevetek az akkori kétségeimen. Büszke is vagyok arra, hogy vettem az akadályokat, és meg tudtam oldani a csecsemőgondozást egy számomra "idegen" nemű gyermeknél is. Sőt, "tökösebb", vagányabb anyuka lettem a vagány fiam mellett, ami kifejezetten jót tett. Ha meg elképzelem, hogy a szalagavatóján vele fogok táncolni, már előre elönt az anyai büszkeség.


Most újra babát várok, ha lány lenne, kicsit jobban örülnék, mert most már úgy érzem, a keményebb kezdet után jöhet egy bújósabb, lágyabb folytatás (ami persze előítélet).

2015. júl. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!