Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Használt ruha kisbabáknak?...

Használt ruha kisbabáknak? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Sógoromék gyereke kb. 5 hónappal korábban fog születni, mint a mienk. Férjem szerint pont addigra fogja kinőni az ő lányuk a kisbaba ruháit, mire nekünk szükségünk lesz rájuk, ezért ahelyett, hogy egy csomó pénzt költenék ruhákra, egyszerűen csak vegyük át a tesójától a kinőtt ruhákat.

Ezt én több okból sem szeretném, de nem tudom meggyőzni, mert szerinte ezzel rengeteget tudnánk spórolni. Kinek van igaza?


Én érveim:

- Szerintem sokkal egészségesebb, ha a baba a saját ruhájában van, főleg újszülött esetében

- Nem akarom a gyerekemet olyan ruhába öltöztetni, ami már koszos, kopott, használt

- Idiótán nézne ki fényképeken, hogy a 2 gyerek ugyanabban a ruhában van

- Nem egyezik a stílusunk, így a ruhák nagy része valószínűleg nem is fog tetszeni nekem

- Szeretném én is kiélvezni azt, hogy cuki kis babaruhákat nézegetek, vásárolok


Férjem érvei:

- babák gyorsan nőnek, így nincs értelme tízezreket költeni ruhákra, amit csak pár hétig hord

- megvehetnénk az összes kinőtt ruhájukat valami csekély összegért, így ők is jól járnak és mi is

- nem egy idegentől vennénk, akinek nem ismerjük az egészségi állapotát, környezetét, stb, hanem rokontól

- nem a divat a lényeg, hanem hogy kényelmes legyen


2016. jún. 21. 14:52
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
89%

Férjednek van igaza Felesleges egy csomó pénzt kiadni ruhákra, ha ingyen is megkaphatjátok. Úgy is lehet hogy naponta 5ször is át kell öltöztetned, mindegy miben van. És attól még vehetsz egy-két szép ruhát, pl fotózásra vagy különleges alkalomra. Ami meg elhasznált, kopott, az nem kell ráadni.

31hkm

2016. jún. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
89%

A férjednek van igaza.

Ez nem jelenti azt hogy nem vennék meg 1-2 új ruhát ami nagyon megtetszik.

2016. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
85%
A férjed érveivel 100%ig egyetértek, ilyen pici korban nagyon gyorsan nőnek, nem fog elkopni a ruha. Ettől függetlenül vehetsz te is babaholmikat, ha szeretnél,így veszel is és kapsz is. Mi is kaptunk babaruhákat, nagyon sokról meg sem mondtam volna,hogy használt,és én is ugy adtam vissza,hogy alig volt a gyereken olyan gyorsan kinőtte őket.
2016. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
73%

Mi kaptunk is sok ruhát és vettünk is.

Ha kimosod, akkor semmilyen egészségügyi veszélyt nem jelent egy rokontól kapott használt ruha. Egy újszülött, kisbaba nem tudja kikoptatni, elhasználni, összekoszolni a ruhákat. Nem néz ki idiótán, hogy ugyanabban a ruhában vannak. Attól még te is vehetsz ruhát, hogy kapsz kölcsön ruhákat. A mi fiunk pl nagyon vékony baba volt, így volt olyan kölcsönkapott ruha, amit nem is tudtunk ráadni, mert az inkább pufibb babára volt jó.

Nekem vihar a biliben a problémázásod.

2016. jún. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
88%

Jól megnevettettél:

1: mi az, hogy "saját ruha"? Amit a boltban veszel? az is tele van vegyi dolgokkal, és kimosod. Ha kimostad, nem lesz a gyereked saját ruhája?

2: "koszos kopott használt". Láttál már 5 hónapos babát közelről??? Mennyit koptat és koszol??? Talán 1 ruhát adnak rá minden nap 5 hónapon keresztül???

3: Biztosan rengetegen nézik majd meg a képeket, és jegyzik meg az összes ruhát, amin a 2 gyerek van (hisz nem 1 képen lesznek majd ugyanabban)

4: Rugdalózóban és bodyban milyen ízlés nem tud egyezni? Vagy talán farmert meg inget szeretnél adni az újszülöttedre?

5: Ez az egyetlen érved. De attól még hogy kaptok, vehetsz majd.



Igaza van a férjednek. Az első évben felesleges újakat venni, ha első kézből kaphattok. Utána meg úgyis kell majd, mert egyrészt lassabban növik ki és az is lehet, hogy a tied utoléri méretben az unokatesót. És akkor már tényleg el tudják koptatni, de az első fél évben biztosan nem...

2016. jún. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
84%
A te érveid nevetségesek. A férjednek van igaza.
2016. jún. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
80%
Ferjednek tokeletesen igaza van. Nem tudom mi azon az egeszsegtelen, hogy olyan ruhat adsz ra, ami mar 3x volt egy masik baban is. Attol, mert egy ruha uj, meg nem tiszta. Csomo ideig all a boltban, porosodik, fogdossak, stb.
2016. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
79%

A férjednek van igaza. Semmi baj nincs a használt ruhával. Koszos?? Nem szándékszol kimosni használat előtt? Azt tudod, még az új ruhákkal is meg kell cisnálni. Ha ők új ruhákat vesznek, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem lesz se kopott, se használt. Egy csomó ruháját max 2szer adtam rá a fiamra, akkor is csak feküdt benne, szerinted nagyon elhasználódott attól?

Visoznt, azt miből gondoljátok, hogy csak úgy ingyen oda akarják adni a ruhákat? Lehet eladják vagy megtartják a második babának. Ettől még nyugodtan vehetsz te is, ami tetszik, illetve ki is váogathatod, ami tetszik meg ami nem.

Én vettem hasnzált rucikat, kaptam is, emelett vettem újat is elég sokat, főleg ahogy nő, már csak újat veszek, mert nem növi ki olyan hamar.

2016. jún. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
75%

Mi köztes megoldást választottunk, mert nem tudtuk, hogy kapni fogunk ruhákat. Aztán a férjem munkatársa beállított 2 ikeás szatyornyi cuccal:))


Szóval, mi vettünk igazán szép darabokat, mindenből (50,56,62,68) 1-2 db-ot. Gondoltuk, nagyon közel a Vörösmarty, és bármikor tudunk venni. Aztán végül nem kellett venni.:)


Veled és a férjeddel sem értek egyet egyébként. Mármint az érvek nem állnak meg nálam.


-"Szerintem sokkal egészségesebb, ha a baba a saját ruhájában van, főleg újszülött esetében"


ezt nem tudom, mire alapozod, de nincs így. A kórházban sem a saját ruhájában lesz (legalábbis nálunk nem abban volt).


-"Nem akarom a gyerekemet olyan ruhába öltöztetni, ami már koszos, kopott, használt"


Nem kaptunk koszos és kopott ruhákat, azokat az ember kidobja és nem adja tovább.


-"Idiótán nézne ki fényképeken, hogy a 2 gyerek ugyanabban a ruhában van"


Maradt rólam ruha, a gyerekre ráadtuk, nagyon vicces volt, hogy én is és ő is viseltük babakorban.


-"Nem egyezik a stílusunk, így a ruhák nagy része valószínűleg nem is fog tetszeni nekem"


Na, ez már értelmes indok, ezt el tudom fogadni. Ne öltöztesd bohócnak csak azért, mert a sógornőd azt csinálta a sajátjával.


- "Szeretném én is kiélvezni azt, hogy cuki kis babaruhákat nézegetek, vásárolok"


Nyugodtan, de minek 30 db-ot, ha elég 10-et is venned?


A férjednek meg annyiban nincs igaza, hogy csak pár hétig hordja a baba azokat. A gyerekünk az 56-os méretet még most is hordja, 4 hónaposan, pedig nem kicsi, csak össze-vissza méretezik őket. Szerintem abban sincs igaza, hogy pénzt kéne adnotok a tesó ruháiért, szívesen adja vagy sem? Ha szívesen adja, adja oda nektek. És abban sincs igaza, hogy nem fontos, miben van a gyerek, én se a legrondább cuccokat veszem meg magamnak a boltban, csak mert úgyis mindegy.

2016. jún. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
74%

Én is egyetértek a férjed érveivel. Egy párhónapos baba nem tudja elhasználni, elkoptatni a ruhákat, alig lesznek használtak, szinte mintha újak lennének, és még egy halom pénzt is megspóroltok, ha átveszitek őket. Kimosod őket (bár valószínűbb, hogy már eleve így kapnátok), így semmilyen egészségügyi kockázatot nem jelentenének.

Ettől függetlenül még te is nézegethetsz, vásárolgathatsz babaruhákat. De ilyen lehetőséget kihagyni kár volna.

2016. jún. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!