Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Használt ruha kisbabáknak?...

Használt ruha kisbabáknak? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Sógoromék gyereke kb. 5 hónappal korábban fog születni, mint a mienk. Férjem szerint pont addigra fogja kinőni az ő lányuk a kisbaba ruháit, mire nekünk szükségünk lesz rájuk, ezért ahelyett, hogy egy csomó pénzt költenék ruhákra, egyszerűen csak vegyük át a tesójától a kinőtt ruhákat.

Ezt én több okból sem szeretném, de nem tudom meggyőzni, mert szerinte ezzel rengeteget tudnánk spórolni. Kinek van igaza?


Én érveim:

- Szerintem sokkal egészségesebb, ha a baba a saját ruhájában van, főleg újszülött esetében

- Nem akarom a gyerekemet olyan ruhába öltöztetni, ami már koszos, kopott, használt

- Idiótán nézne ki fényképeken, hogy a 2 gyerek ugyanabban a ruhában van

- Nem egyezik a stílusunk, így a ruhák nagy része valószínűleg nem is fog tetszeni nekem

- Szeretném én is kiélvezni azt, hogy cuki kis babaruhákat nézegetek, vásárolok


Férjem érvei:

- babák gyorsan nőnek, így nincs értelme tízezreket költeni ruhákra, amit csak pár hétig hord

- megvehetnénk az összes kinőtt ruhájukat valami csekély összegért, így ők is jól járnak és mi is

- nem egy idegentől vennénk, akinek nem ismerjük az egészségi állapotát, környezetét, stb, hanem rokontól

- nem a divat a lényeg, hanem hogy kényelmes legyen


2016. jún. 21. 14:52
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
84%

Én veled is egyetértek de a férjeddel kicsit jobban.

Téged abból a szempontból értelek, hogy szeretnéd a saját izlésed szerint összeválogatni a baba holmijait, nézelődni, keresgélni, vásárolgatni.

Ha jól értelmezem, zavar, hogy használt ruhát kell a gyerekedre adnod, pedig hidd el, millió gyönyörű babaruhát lehet használtan kapni (nem az agyon hordott, kopott, foltosakra gondolok), a gyerekeim ruháinak felét használtan veszem, annyi hogy mindig csak is szép állapotút veszek.

A babák tényleg gyorsan nőnek, volt hogy 1 hónap alatt kinőtte a fiam az adott méretet, volt olyan új ruhája amit egyszer tudtam ráadni majd győztem normális áron eladni. Divat-kényelem, oké, igaz, de én sem adnék egy piros-kék bohócos rugit a lányomra-fiamra csak azért mert az kényelmes. Lehet divatos de kényelmes ruhákat is venni akár pár száz forintért is.

Én megegyeznék a férjemmel, amit a rokon baba kinő azt nézd át, ami tetszik vedd meg, ami hiányzik vedd meg boltban.

Tesóméknak most raktam össze több tíz kilónyi babaruhát, van közötte nagyon használt is meg nagyon szép is, a használtak mehetnek pizsamának, felső ruházat alá, később az udvarra homokozni. Én örültem volna ha anno valakitől tudtam volna venni pár ezer forintért zsáknyi ruhát és csak a ruházat másik felét kellett volna megvennem boltban.

2016. jún. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
20%
Én neked adok igazat. Az egyik legjobb dolog mikor a ruhákat veszi az ember. Én sem adnèk ledobott vackokat a gyerekre.
2016. jún. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
78%

Mi is kaprunk olyan babaruhát ami nem egyezett a "stílusommal". Megköszöntem, betettem a szekrény aljába gondoltam, úgyse veszem elő. Tudod hogy örültem neki amikor a ruhái egy része mosásban volt öt garnitórát pedig lebüfizett, összekakilt, lepisilt pelenkacsere közben stb. és hatodszor öltöztettem át?

Amúgy tényleg a kényelem a lényeg egy ilyen pici babánál, elég ha van néhány csinos ruhácskája fotózáshoz, vagy ha valamiért nagyon ki akarod öltöztetni. Ezeket pedig megveheted újonnan.

Egyszóval a férjednek van igaza.

2016. jún. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
78%
Én is a férjednek adnék igazat. Mi kaptunk is egy csomó ruhát, és mostanában szoktunk rá, hogy együtt eljárunk a férjemmel turkálóba; konkrétan új, vagy alig használt babaruhákat vásárolunk (sokon az árcédula is rajta van) a születendő lányunknak, pár száz forintért, nagyon nagy buli :) Szerintem is rengeteget lehet spórolni ezzel, mert a több ezer forintos rugik árából azért jó sok pelenka kijön..
2016. jún. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
69%

Gondolom olyan ruhakat nem fognak odaadni, ami kakis es nem lehet kimosni.

En is vettem/veszek a mai napig ruhakat a gyerkocomnek, aki 5 honapos, de tart karokkal varom az ismeroseimtol kapott rucikat. Imadok koztuk valogatni, hogy mi az ami tetszik, es mi az, ami nem. Ami nem tetszik azt felrerakom en is egy zsakba a kinott ruhakkal egyutt, es majd adom oket tovabb. Volt, hogy tobb mint a fele kapott ruhat elraktam a zsakba, de legalabb 10-et mindig ki tudtam valogatni, ami nagyon tetszett. Raadasul ingyen volt.

Akkor jelenthet esetleg gondot a hasznalt ruha a babara nezve, ha extra extra extra erzekeny boru, es sokfele mosopor/oblito kiuti. De ugyis atmosod, mielott raadod.


Szoval szerintem nyugodtan fogadjatok el. Csak azert, mert elfogadod a rucikat nem jelenti azt, hogy nem vehetsz te is ruhat a sajat babadnak, vagy hogy mindegyiket ra kell adnod. Szepen kivalogatod, es amibol keves van azt kipotlod.

De meglatod, hogy jol fog jonni az a sok ruha, ha nem akarsz 1-2 naponta mosast beinditani a babadnak.

2016. jún. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
81%

Hahh, a stílusos részen jót nevettem. Valóban nagyon sok babaruha stílus van. :) Esetleg a színe/mintája ha nem tetszik...

Az én babám (8 hó) főleg használt ruhákban volt eddig. Általában bababörzén vásárolok, hádában, vagy ismerős anyukáktól. Tesóimtól is kaptunk egy halom cuccot, pedig azok már tizen éves darabok, és mégis tökéletes állapotúak. Persze vettem pár új ruhácskát, főleg bodykat, de nagyon nem éri meg a teljes ruhatárat új darabokból összeállítani. Legutóbb pl a kik-ben csábultam el egy cuki rövid nadrágtól, de 2000 ft-ért inkább otthagytam... 2 hónap múlva úgyis kinövi, minden nap meg nem adhatom rá, hogy "ki legyen használva".

2016. jún. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
95%

Párhónapos babáknál tényleg az az elsődleges szempont, hogy kényelmes legyen a ruha, ami persze nem jelenti azt, hogy néha ne lehetne ráadni más stílusú, divatosabb ruhákat is. Ha a sógorodék valóban felajánlják nektek a kinőtt ruhákat, akkor az rendkívül költséghatékony megoldás lenne. Ami nem tetszik vagy kopott (utóbbi jóformán nem is lesz, ha ők új vagy alig használt ruhákat vesznek), azt nem kell ráadni a gyerekre, így ami hiányzik, azt megveheted te is, plusz ha még szeretnél néhány neked tetsző ruhadarabot venni, azt is, így nem kellene lemondanod a vásárolgatásról.

A fényképezős érv meg nekem kissé abszurdnak tűnik, ennyi erővel a kistestvér se örökölje a nagyobb testvér ruháit, mert hogy néz az ki fényképeken, ha ugyanabban a ruhában vannak?

2016. jún. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
83%

A férjed értelmesebb, mint te, vele értek egyet.


Az első érved nettó ostobaság, már fent kifejetett valaki, h miért.

A 2 . is az, nem tudom, miből gondolod, h koszos ruhákat fogtok kapni. Igen, használt lesz, mert jó eséllyel hordta előttetek egy baba pár hétig. volt oylan ruha, ami 1x volt a babámon, aztán mire mosásba került már kicsi is lett rá.

Szerinted mennyi esély van rá, ha két gyerek fotója egymás mellé kerül amin pont ugyanabban a ruhában vannak? Szeritnem ilyen 1x ha megtörténik majd és inkább aranyos, mint kínos.


Stílus? Egy újszülött rugdalózókat hord és bodykat, nem nagyon játszik még semmilyen stílus, ez nagyon buta érv.


Miért ne vehetnél neki ruhákat attól, mert kaptok párat ajándékba?

2016. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
55%
a lányom 2 hetes koráig hordta az 56-os bodykat, a többi 56-ost 1 hónapos koráig,majd a 62-eseket 3 hónapos koráig. nem hiszem,hogy elhasználtak lennének amiket kaptok,és azt sem,hogy az összes létező ruhában lefotózták már. én örülnék,elfogadnám a ruhákat, pár szép orvoshoz menőset pedig vennék én,aztán majd a nagyobb méreteknél kiélvezed a vásárlást,de tényleg felesleges arra költeni,hogy hordja egy hónapig. plussz más dolgokat attól tudsz vásárolni,ágynemű,takaró stb. a stílus... első méretek még általában body+rugi/napozó így akkora eltérésaz ízlésetekben talán még a legkisebb ruháknál nem lesz
2016. jún. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
85%
Mindkettőtök érveiben van, amivel egyetértek és van, amivel nem. Egyrészt egy baba nem használja el a ruháit, ez tény, az 5 hónap korkülönbség nem túl sok, lehet, hogy csak az első pár méretben tudjátok használni az ő ruháikat. Mi kaptunk is sokat, de vettem is, nem árt, ha több van. Érdemes elfogadni, de az is megoldás, ha csak azokat veszed át, ami neked is tetszik. Én betegesen szeretem öltöztetni a gyerekeimet, és tudom, hogy abszolút pénzkidobás ennyi göncöt venni, de ez már hobbi, a cuccok nagy része meg turiból van.
2016. jún. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!