Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Használt ruha kisbabáknak?...

Használt ruha kisbabáknak? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Sógoromék gyereke kb. 5 hónappal korábban fog születni, mint a mienk. Férjem szerint pont addigra fogja kinőni az ő lányuk a kisbaba ruháit, mire nekünk szükségünk lesz rájuk, ezért ahelyett, hogy egy csomó pénzt költenék ruhákra, egyszerűen csak vegyük át a tesójától a kinőtt ruhákat.

Ezt én több okból sem szeretném, de nem tudom meggyőzni, mert szerinte ezzel rengeteget tudnánk spórolni. Kinek van igaza?


Én érveim:

- Szerintem sokkal egészségesebb, ha a baba a saját ruhájában van, főleg újszülött esetében

- Nem akarom a gyerekemet olyan ruhába öltöztetni, ami már koszos, kopott, használt

- Idiótán nézne ki fényképeken, hogy a 2 gyerek ugyanabban a ruhában van

- Nem egyezik a stílusunk, így a ruhák nagy része valószínűleg nem is fog tetszeni nekem

- Szeretném én is kiélvezni azt, hogy cuki kis babaruhákat nézegetek, vásárolok


Férjem érvei:

- babák gyorsan nőnek, így nincs értelme tízezreket költeni ruhákra, amit csak pár hétig hord

- megvehetnénk az összes kinőtt ruhájukat valami csekély összegért, így ők is jól járnak és mi is

- nem egy idegentől vennénk, akinek nem ismerjük az egészségi állapotát, környezetét, stb, hanem rokontól

- nem a divat a lényeg, hanem hogy kényelmes legyen


2016. jún. 21. 14:52
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
94%
Azt csinálnám, hogy vennék egy pár újat is, de a használt is tökéletes. Ha eladják akkor inkább úgy, a kölcsönadás terhe ott van, hogy nyilván nem szeretnétek foltosan visszaadni.
2016. jún. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
80%

Én nem adok használt ruhát a gyerekemre, de ilyen közeli rokontól elfogadnám.

Egyébként nem biztos, hogy tudnak majd adni. A lányunk unokatestvére fél évvel fiatalabb és nem tudtam neki ruhát adni. Nekem a legkisebb méretekből nyári ruhák voltak, nekik téli babájuk volt. Pár hónap múlva már egyforma méretet hordtak, mert a másik gyerek nagyon hízott. Nyilván a a sajátunkról nem szedtem le a ruhát, hogy nekik adjam.

2016. jún. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
64%
Ferjed nek van igaza.
2016. jún. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
57%
vedd át tőlük nyugodtan, ilyen kicsi babák nagyon hamar kinövik, nem koptatják el a ruhát. Mellette még mindig vehetsz pár újat, ami megtetszik pl. fotózáshoz vagy ha orvoshoz viszed, de amikor otthon már a 3. garnitúrát böfizi össze vagy folyik ki a kaka, örülni fogsz, hogy nem a drága cuccokal tesz ezt!
2016. jún. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
65%

férjednek van igaza.

az érveid alapjan 15 évesnek tunsz..nevetséges az egész, de látod legalább némelyeket megnevetettél.

2016. jún. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
67%

Te érveid:

1. Mivel úgyis kimosod, mindegy. Nem lesznek rajta a másik baba baktériumai...

2.Foltos, kopott ruhát nem kell ráadni, valószínű azt nem is kapjátok meg. Egy újszülött még nem koszolja össze annyira, max. összekakilja, de azt meg amúgy is rögtön be kell áztatni és kimosni, tehát nem marad rajta. Ha meg mégis, akkor érvénybe lép, hogy foltosat nem adsz rá.

3. Szerintem az aranyos. Vagy ahogy írta valaki, nem veszik észre.

4. Igen, ez jó érv. Akkor kiválogatsz pár ruhát ami tetszik és nem foltos, a többit meg megveheted. Így is spóroltok valamennyit.

5.Hát, ez nekem is kimaradt. De később be tudtam pótolni. Mióta nagyobb, senki nem adott ruhát, kedvemre vásárolgathatok.


Férjedé:

1. Nem mindegyik nő gyorsan, de felesleges több 10 ezerért betárazni 56-osból, ha lehet hogy 57 centivel születik a babád. Vagy egy méretből veszel pl. sok hosszúujjút, de a meleg miatt nem tudod ráadni, vagy fordítva, készülsz egy adott méretből hosszú ujjúval őszre, de kinőheti addigra. (Na ezt nem tudtam jól leírni.) MI is sok ruhával így jártunk: mire olyan idő lett, már kinőtte. Nyilván ha ez az ingyen ruhákkal történik meg, nem fáj annyira, mintha azokkal, amiért sok pénzt adtál ki.

2. Ehhez tudok mit írni.

3. Általában a babaruhák, még ha idegenektől is vannak, jó állapotúak. Nem a rühes-bolhás gyerekek szülei adják be a bizományiba/védőnőnek a ruhákat. Ha meg még látod is, hogy a sógornőd mossa is a ruhákat, tiszta a gyerek, akkor oké.

4.A kényelem nagyon fontos. Újszülöttnek body és rugdalózó kell, mert az nem csúszik fel, nem gyűrődik a kis háta alá, nem szorítja a derekát. Pl. egy nadrág szoríthatja, a póló meg felgyűrődik.


Amúgy a sógorodék tudnak róla, hogy várjátok a ruhákat? Mert mi pl elraktuk a lányom kinőtt ruháit, mert még akarunk gyereket, és nem adtuk oda ismerősöknek.

2016. jún. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
67%

Mind 2 igaza van részben,

1 érved butaság,ugy is át kéne mosni,tehát tiszta lenne,

2 érv ,a legtöbb babaruha nem koszolodik el 1-2 hónap alatt ha ujonan veték vagy eleve újszerü állapotban turizták turik tele vanak új cimkés vagy 1x-2x használt babaholmikal potom pénzért,

3. érv butaság

4.érv lehet bene valami,de azért előte érdemes átnézni a ruhákat.

5.érv ez egy normális elfogadhato érv ,de én vegyitem én kettöt,használtat is adnék rá és ujat is.


Férjed érvei

1 érv igaza van ,

2.érv ,ha elakarják adni .

3.érv általában nem piszkos beteges emberek árulják ruháikat.

4.érv szerintem kényelem mellet fontos hogy szép legyen ,


Viszont nem biztos hogy nektek adják ruhákat és az sem biztos hogy tudnátok használni ,mert lehet hogy ti más évszakban lesztek az a méret mint amit kaptok,vagy vékonyabb,kisebb,nagyobb lesz ti babátok.illetve azonos nemü lesz e 2 baba biztosan ? ,akkor döntsetek eről amikor oda érkeztek kérdéshez ,problémához.

2016. jún. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
93%
Köztes.Egyáltalán oda akarja adni a ruhákat? Mi van, ha megtartaná az esetleges kistesónak? Ha lenne ilyen lehetőség és a rokon nyitott lenne az eladásra/ajándékozásra esetleg kölcsönbe (úgy hallottam mostanában szokás, de lehet régen is az volt) megnézném, kivalogatnám ami tetszik megeggyezés szerint, utána meg vennék még ami olyat szükséges/tetszik. Szerintem jó dolog rokontól/baráttól kapni ruhákat, úgy is azt tartja meg az ember ami tetszik neki, akkor meg miért ne?
2016. jún. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy attól,hogy 5 hónap van köztük még nem biztos,hogy az idősebb baba nagyobb is lesz,és fogja tudni örökölni a tiétek a ruhákat.Lányom,és unokatestvére között 3 hónap van,de mindig az én lányom volt nagyobb.Most egy idősek,5 évesek,az unokatesó 110-est hord,a lányom 128-ast.És a lányom a fiatalabb!

Egyébként a férjednek nagyrészt igaza van,de azt is megértem,hogy te akarod összeválogatni a kisruhákat,ez is beletartozik az anyasághoz való készülődésbe.Kössetek valami kompromisszumot.

2016. jún. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
97%
Belegondolva nem is értem a problémát. Maximum egy nagyon kis hányadát tudjátok majd használni a ruháknak, 5 hónap lesz köztük, a példa kedvéért: teljesen más a ruhatára egy január 10én, és egy rá 5 hónapra, vagyis június 10én született babának, kicsi átfedés lesz, maximum pár body. Bőven vásárolhatsz újakat is.
2016. jún. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!