Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Használt ruha kisbabáknak?...

Használt ruha kisbabáknak? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Sógoromék gyereke kb. 5 hónappal korábban fog születni, mint a mienk. Férjem szerint pont addigra fogja kinőni az ő lányuk a kisbaba ruháit, mire nekünk szükségünk lesz rájuk, ezért ahelyett, hogy egy csomó pénzt költenék ruhákra, egyszerűen csak vegyük át a tesójától a kinőtt ruhákat.

Ezt én több okból sem szeretném, de nem tudom meggyőzni, mert szerinte ezzel rengeteget tudnánk spórolni. Kinek van igaza?


Én érveim:

- Szerintem sokkal egészségesebb, ha a baba a saját ruhájában van, főleg újszülött esetében

- Nem akarom a gyerekemet olyan ruhába öltöztetni, ami már koszos, kopott, használt

- Idiótán nézne ki fényképeken, hogy a 2 gyerek ugyanabban a ruhában van

- Nem egyezik a stílusunk, így a ruhák nagy része valószínűleg nem is fog tetszeni nekem

- Szeretném én is kiélvezni azt, hogy cuki kis babaruhákat nézegetek, vásárolok


Férjem érvei:

- babák gyorsan nőnek, így nincs értelme tízezreket költeni ruhákra, amit csak pár hétig hord

- megvehetnénk az összes kinőtt ruhájukat valami csekély összegért, így ők is jól járnak és mi is

- nem egy idegentől vennénk, akinek nem ismerjük az egészségi állapotát, környezetét, stb, hanem rokontól

- nem a divat a lényeg, hanem hogy kényelmes legyen


2016. jún. 21. 14:52
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem meg majd a sógorodék eldöntik, hogy mit szeretnének csinálni a SAJÁT ruháikkal, és nem nektek kell vitázni ezen.

Én pl. nem adtam senkinek semmit, mert akartam még gyereket. Őket megkérdeztétek már? Vagy a férjed eldöntötte az Ő tulajdonukról, hogy mit kell tenniük vele, hiszen akkor jól járnak?

2016. jún. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim válasza:
82%

Egy kisbaba, aki még csak nem is jár, hogy koptatná el a ruhákat?

Mert egy 3-4 évesnél oké, de itt ez tényleg nevetséges...

2016. jún. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

Nekik ez a negyedik gyerekük lesz, van 3 majdnem felnőtt fiúk (18,16,14), most csak azért vállaltak egy negyediket, hogy legyen egy lány is, és szerencséjükre pont lány is lett, de többet nem szeretnének semmiképpen. Anyagilag is megterhelő, meg már nem is fiatalok (apuka 44, anyuka 41). Ők mondták, hogy milyen jó, hogy nekünk is most lesz, mert így örökölhetik egymás ruháit.

Én egyébként 25 éves vagyok, és teljesen más az életfelfogásom, az ízlésem, mások a nézeteim a nevelés terén, így nem szívesen vennék át tőlük dolgokat.

Pl: Kinéztem egy etetőszéket, és erre közlik, hogy az pénzkidobás, nehogy megvegyük, a baba ülhet az ölünkben, vagy egy karfás székben a párnán. Nyilván segíteni akar, de hagy döntsem már el, hogy hol üljön az én gyerekem. Nekünk ráadásul nincs is karfás székünk.


Szerintem már alapból is hülyeség erről beszélni, mert:

- azt sem tudjuk a mi babánk lány lesz-e

- az ő babájuk nyáron fog születni, mienk télen


De a férjem ha egyszer a fejébe vesz valamit, akkor annak úgy kell lennie, és ő elhatározta, hogy átvesszük tőlük a ruhákat, és kész.

2016. jún. 22. 14:49
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog minden passzolni, mert más lesz az évszak. Húgom nyáron szülte a fiát és én is, így át tudom venni a ruháit. De egy téli babára már nyáron lenne jó a nagykabát..

Ettől függetlenül, amit csak tudsz, fogadj el

2016. jún. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
71%

Igy persze butaság,mert ha nem lány lesz tietek akkor ha csak nem unisex szineket adnak rá akkor nem lesz jó,és nyári ruhákat nem tudod egy téli babára adni.

Igy én is inkább venék neki .

2016. jún. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ami tetszik azt fogadjátok el tőlük és vegyetek újakat is.

Én se bírnám ki hogy én ne vehessek az enyémnek néhányat, ne én választhassam ki a kirakatból. De mivel sok pénzbe kerül minden ezért biztos hogy amit adnak rokonok azt is el fogjuk fogadni. Pl. bátyám fog adni nekünk meg lehet hogy a férjem húga is. De azt nem bírnám ki, hogy én ne vegyek pluszban ruhákat meg egyebeket a saját gyerekemnek.


11+6 hkm

2016. jún. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%
És amúgy engedné a férjed, hogy vegyél új ruhát ha kell? Kaptam én is sok beszólást (nem férjtől), hogy minek veszek ruhát a gyereknek, mikor tele örökölt ruhával a szekrény.Hát azért, mert nem volt a méretében pl. ujjatlan body.
2016. jún. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
A férjednek minden ponton igaza van. Ha nagyon izgulsz, akkor vegyél néhány sajátot, de le fog esni az állad, mennyi kell adni a jó minőségű, néha mindössze 2-3 hetet hordott kisbaba-ruhákért! Amúgy költhetsz még rá eleget, mert nagy méretekben használtan nehezen fogtok találni, a két kicsi úgyis gyorsan összenő és egy méret lesz, vagy a gyerekednek lesz más az ízlése.
2016. júl. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

En ugy voltam, hogy semmit nem veszek, jo lesz a használt is. Aztan ahogy közeledett a szules, azt ereztem, jo lenne,ha a gyerekem nemcsak használtat kapna. Vettem néhányat,de kaptam is, igy vegyesen lett. A nem olyan jol kinézőket ejszaka kapja, mert hajnalban rottyant nagyokat, napközben re meg a szebbeket.

En mondjuk nem mosok naponta ketszer egyelőre. De olyat nem adtam ra,ami nem tetszett, csak hogy legyen rajta valami.

2016. júl. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!