Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Honnan kérhetnék segítséget,...

Honnan kérhetnék segítséget, kihez fordulhatnék segítségért?

Figyelt kérdés
Kisbabát várunk a párommal, kisfiút, de nagyon nehéz anyagi körülmények között sajnos. Rengeteget fizetünk albérletre, és rengeteg az egyéb kiadás is. Félek, nem tudunk rendesen felkészülni a baba érkezésére. Sok dolgot kellene neki venni, de félek nem tudunk. Egyedül vagyunk sajnos a problémával, család nem igazán tud segíteni, és nagyon messze is lakunk tőlük. Aki volt már ilyen helyzetben, kihez tudott fordulni?

2017. aug. 21. 14:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
16%
Adjátok örökbe, ha mar becsúszott.
2017. aug. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
48%

Védőnőt kérdezzétek meg, fb-on biztos vannak csoportok.


De gondoltatok arra, hogy mi lesz ha esetleg beteg lesz és antibiotikum kell? Miből fogjátok kifizetni ha váratlan kiadás lesz? Bármi? Erre is gondoljatok, mert a ruhát meg tudjátok oldani, de kell pelenka, ha esetleg nincs tejed, tápszer, stb.

2017. aug. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
szia! amiket fentebb írtak, plusz ha belépsz akár facebook-on babaruhás csoportokba, fillérekért vannak cuccok, és az hogy használt ilyen piciknél nem jelent semmit, mert gyorsan kinövik :) én adtam úgy oda ruhákat, hogy egyszer sem volt a kislányomon, mert kinőtte mire sorra került volna.
2017. aug. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérj segítséget a védőnőtől, ő tudja kerületi szinten, hogy hová tudsz menni, náluk is van legtöbbször kelengye. Máltaiak, Katolikus Karitasz, Vöröskereszt! Nem szégyen! A pénzre hivatkozva sokan inkább elvetetik a kisbabájukat, szerintem az a helyes, ha vállaljátok a nehézségekkel együtt! Vaterán, jófogáson valóban jó cuccokat tudsz venni, turik is vannak, Pepco is. Nem mindenki a H&M-ben vásárol. Ne foglalkozz a károgókkal,a lényeg, hogy fontos a kisbabád, és amit tudsz meg fogsz adni neki! Születés után kerületenként írta valaki a támogatásokat, járj utána, erről is kell tudjon a védőnő! Boldog babavárást kívánok!
2017. aug. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
27%
Mi az, hogy nem mindenki a H&Mben vásárol? Az egyik legolcsób és sajnos legvacakabb bolt.
2017. aug. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
48%
A szeretetből még nem lehet ruházni és etetni.Ez a majd lesz valahogy hozzáállás meg kiveri a biztosítékot.
2017. aug. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
90%
Szia, írok priviben, ha a postaköltséget állod, akkor tudok küldeni kisfiú ruhákat, és pelenkát újszülött kortól! :)
2017. aug. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Védőnő! Ő tud minden forrást, én is szoktam bevinni dolgokat neki, mindenfélét. Jófogáson is vannak ingyen elvihető cuccok. Merre laktok?
2017. aug. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
12. héttől jár a családi adókedvezmény, igényeljétek meg. Sok cégnél a nehéz anyagi körülmények miatt adnak pénzbeli támogatást plusz a szakszervezet is tud adni pénzt szülésre. Szülés után jár az anyasági támogatás, amihez 4 igazolt védőnői látogatás kell, kb. 65 000 Ft, a baba születése után minél hamarabb beadjátok az igényeteket, annál hamarabb elbírálják, de asszem 3-4 napon belül el kell nekik kötelezően bírálni. A családi is járni fog a pici után, le kell adni az igényt, az kb. 12 000 Ft, plusz jár a gyes is, ha az elmúlt 2 évben volt 365 nap munkaviszonyod. Az elején még elég sok pénzt fogsz kapni, tehát az miatt ne aggódj, ahogy egyre nagyobb lesz a pici, úgy egyre kevesebb. Fél év után már elmehetsz a pici mellett dolgozni és a gyes is megmarad, mint bevételi forrás. Egyébként max. 2 hetet kötelező a picivel otthon lenned.Ha te tudsz jobban elhelyezkedni a párod menjen el gyesre, meg lehet csinálni... házasok vagytok? Ha még nem, jó lesz elgondolkodni rajta, mert azzal sokkal több támogatást tudtok igénybe venni.
2017. aug. 23. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
90%
Ameddig tudsz dolgozz a terhesség mellett is, mert a terhes táppénz jóval kevesebbet fizet, legalább is én 50 000 Ft-tól elestem így. A legjobb módszer hogy ismerősök körében kérdezz körül, mert mi barátoktól kaptunk rengeteg mindent és így nagyon sokat meg tudtunk spórolni. Sajnos még így is rengetegbe van a pici, most tartunk 100 000 Ft-nál (29. hét), nagyjából 150 000 lesz, mire minden megvan, de ezt úgy, hogy rengeteg mindent ingyen kaptunk és jó állapotban. Ha gondolod szívesen küldök egy listát, ahol összeszedtem költséghatékony babakelengyét. Tervezd meg előre nagyon tudatosan, mit fog megvenni, járj mindennek utána. Folyamatosan nézd a bankkártya egyenlegedet, így tudod mérsékelni, hogy mennyi pénz megy el. Mosószerekbe meg minden másba is tudok költséghatékony javaslatokat adni, ha küldesz privi üzit. Kezdj el minél hamarabb pici tételben vásárolni előre neki, mert akkor nem egyszerre megy el sok pénz. De hidd el, nekünk is csak nagy megszorításokkal megy ez a dolog, szóval nem könnyű, viszont a picinek mindene megvan már szinte és ez a legfontosabb nekem!
2017. aug. 23. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!