Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ha első gyerekem születésére...

Ha első gyerekem születésére 1 millió forintot teszek félre, az mire/meddig elég?

Figyelt kérdés
Mondjuk legyen már benne az is, hogy a szülésznek kell fizetni a "hálapénzt", és elkezdeni venni a ruhákat, alap eszközöket (babakocsi, pelenkázó, pelenka stb.). Esetleg a feleségem is költhet belőle, egyfajta "fizetségül", hogy neki kell otthon maradnia. Meddig lehet elég ez az összeg, és mire kell költeni? Ahogy néztem, a használt babakocsik olcsók, a gyerek nem eszik havi 30 ezret stb... szóval talán mégsem tűnik drágának, és talán évekre elég. Vagy mégse?
2019. ápr. 7. 20:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk ennyi a teherbeesésre volt elég.
2019. ápr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%

kinek hogy

kérdés mennyire vagy "igényes" vagyis mennyire dőlsz be a reklámnak a médiának h a gyereknek "mindentmegkelladnidealegdrágábban"

szal ha fél millás babakocsi kell akkor kb semeddig

a dokinak nem kell adni

te döntöd e h mennyit és megérdemli e

a hála-pénz azt jelenti h hálás vagy

nem előre adod nem előre kialkudott összeget


spec nekem ez az összeg az első 3 évre tuti elég lenne

úgy h minden szükséges dolgot újonnan megveszek belőle ...

2019. ápr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%

Attól függ. Itt a gyakorin pl. jellemzően többszázezres babakocsit vesznek, szóval így a Jóisten pénzét is el lehetne költeni.

De sok család van, ahol ennek a negyede sem áll rendelkezésre, és mégis felnő a babájuk.

2019. ápr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Választott orvossal és a babaholmikból jó minőséget, de még ésszerű áron véve szerintem kb a fele megy el orvosra és a kezdeti nagybevásárlásra. De csak ha nem felkapott pesti szülészorvos, mert akkor önmagában a terhesgondozás és szülés fél millió. Később azon múlik hogy tápszeres-e, ruhákat honnan vesztek (nagyon sokszor kell új méret), mennyit beteg. Havi 20-50 ezer mindennel együtt.
2019. ápr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
38%

2es vagyok

én spec semmit nem tettem félre

4 hónapos terhességtől minden hónapban vettem valamit/valamiket (babakocsi, kiságy, pelus hegyek, ruha)

a doki egy fillért nem kapott, sztk alapon szültem Bp legjobb szülészetén :D

imádtam az egészet mert normálisak és kedvesek voltak

2019. ápr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
16%

A terhesgondozás ingyenes. Vannak drága tesztek, amik az abszolút parasztvakitás kategoria. A szülés is ingyenes. Ha tutira akarsz menni kikeresed legjobb dokit mikor rendel ambulancián hozzá kérsz időpontot.


A holmik jórészét akár ingyen megkapod, mi pl a baba 1 eves koráig kaptunk ruhát, csak látogatóktól. Amiket venni kellett, igaz most mar nincs ez a márka, de annó tescóban volt olyan rugi 5 darab volt egy ezres, 10 darabos body 1500, és két gyerekemet kiszolgálta (nem a body) nagyon szuper minőseg volt. Biztos van most is valahol olcso szuper minőség, ha másnem rendelj netről.


Nagyon sok mindent kaptunk-babakocsiból volt 5 darabunk, hurcibálóból 3-na abból is a legolcsóbb volt a legjobb, adac teszten is meg amúgy is. De volt egy piszok drága, vadonatúj, azt használtuk pihenőszéknek.


Stb stb stb


Amikor drága lett a gyerek az az iskola felsőtagozata.

2019. ápr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

Mi nem tettünk félre, havonta vasaroltunk. Most ha így visszanézem:

Babakocsit használtan vettünk, találtunk 30.ezerért 3 az egyben!

Nagyon jó állapotban van.

Kombi átalakítható kiságy pelenkazóval: újonnan vettük ( de minek ? Köztünk alszik a gyerek mert szoptatom és így jobb neki is, nekem is. ) de erre kidobtunk 90ezret.

Pluszba sorolhatnám: steril vatta, orrszívó, olló, ez+az...

Fogalmam sincs mennyik voltak az apro dolgok, de ezeket siman megveszi bárki félretett pénz nélkül is.

Sokmindent kaptunk is ajándékba. Ruhánk rengeteg van még mindig, pedig már 74eset hord. Újonnan nem éri meg venni szerintem, annyira gyorsan nőnek. Persze ha valami megtetszik megveszem újonnan is neki, de aztán bánom, mert 2 hétig jó, utána pedig negyed áron sem tudom tovabbadni, hiába "új".

A szülésért nem fizettünk, a legjobb kezekben voltam így is.

Attól függ kinek mi...

Nekünk tuti kijött 1 millióbol minden, 2-szer is. És mindene megvan a kisfiamnak.

2019. ápr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%

Ez rajtatok, a körülményeken és az igényeken múlik.


pl.: kiságy - egyszerű ikeásat kapsz 10-ért, de ugyanott van 50-ért is. Bababútorokkal foglalkozó üzletben 80-100-ért is van és a határ a csillagos ég.

A gyerekszoba berendezésére el lehet szórni egy nap alatt ennyi pénzt.


Az meg, hogy a feleség esetleg költhet magára is megtisztelő... Az lenne a minimum.

2019. ápr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Azért ez összetett? Egy rakat váratlan kiadás is közbe jöhet. Pl mi van ha beteg lesz? Nem kell tartós betegségre gondolni feltétlenül. Mi van ha tápszeres lesz? Stb stb

Esetleg kiderül hogy nem praktikus a választott babakocsi.


De azért 1 millió elég jó kezdésnek. Persze ha mondjuk a Maternytiben szeretne terhesgondozasra járni és szülni akkor még tegyél hozzá hogy mindenre elég legyen.

2019. ápr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha ugy számolunk, hogy kiesik a nő fizuja, szoval anyára es babára, pl egyedulállo szülő kijön havi 150.000-ből (persze nincs benne fogadott orvos, szuleszi halapenz, de babakocsi, kisagy kijön ha osszeadjuk pl kethavi 300 ezerből plusz a 40 ezres oltást is ki lehet fizetni, plusz élelem, esetleg minosegi tapszer, rezsihányad)


Nem részletezem tovabb, egy nő es baba alap ellátásához 1 millio fél évig elég.


Ha nem esik ki a nő fizuja pl kap csedet gyedet, akkor ha az megvan netto 150 ezer, akkor lehet nagyobb labon elni az 1 milliobol 50 ezres kisagy es hasonlo

2019. ápr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!