Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ha első gyerekem születésére...

Ha első gyerekem születésére 1 millió forintot teszek félre, az mire/meddig elég?

Figyelt kérdés
Mondjuk legyen már benne az is, hogy a szülésznek kell fizetni a "hálapénzt", és elkezdeni venni a ruhákat, alap eszközöket (babakocsi, pelenkázó, pelenka stb.). Esetleg a feleségem is költhet belőle, egyfajta "fizetségül", hogy neki kell otthon maradnia. Meddig lehet elég ez az összeg, és mire kell költeni? Ahogy néztem, a használt babakocsik olcsók, a gyerek nem eszik havi 30 ezret stb... szóval talán mégsem tűnik drágának, és talán évekre elég. Vagy mégse?
2019. ápr. 7. 20:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nekünk nincsenek ismerőseink, mi nem kaptunk semmit, megvéve:

- használt szuper minőségi 3 részes babakocsi terep kerekekkel (itt nincs mhol járda) 70E

- használt kombi kiságy 30E

- ruhák 30E (3 helyről használtan annyi cucc ami kb 1 éves koráig elég de itt az évszak is számít)

- légzésfigyelő és mérleg használtak 15E

- mindenfèle apróságok 50-100E (takaró, ágynemű, cumisüveg sterilizàló stb)

- hordozókendő minőségi újonnan 17000

- pelenka nagy tétel! Nekünk mosható van, ez legalább 50E, de a szobatisztaságig jók és bérelni is lehet

- szülésznek 80+ terhesgondozás magánrendelésen összesen kb 70, kórházi dolgozóknak ajándékok, védőnő karácsonyi aji 30E

- játszószőnyeg használtan 5500 E

- szoptatós párna kb 8E

- induló gyógyszerek pár ezer de később a választható védőoltások között van több 40-50E is

- terhes ruhák új + használt kb 50, nekem télre esett a vége...

- kórházi csomagba köntös, hálóing, megf.cuccok, tena betét a szülés utànra kb 30

Sztem születésig kb ezek a súlyosabb tételek.

De ki lehet adni a tízszeresét is.


Sok minden van használtan. Ruha, játék. Alig várja az ember hogy elvigye vki.


Viszont nem értem a feleségedre vonatkozó részt! Neki nem lesz keresete! Mi az hogy ajándékba adsz neki pènzt?? Meghívod az otthoni vacsorára?

2019. ápr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
44%

Attól függ az asszony mennyire szórja a pénzt.


En rengeteget nézelődtem neten, és találtam egy kiságyat 10.000ért, egy hozzápasszoló pelenkázót 10.000ért, mindkettő olyan állapotban volt, mintha új lett volna.

Kókuszmatracot újat vettem az is 10.000 volt.


Én kezdetektől hordoztam, igy nem volt és nem is lesz babakocsink. Használt karikás kendő 10.000, manduca csatos hordozó 20.000. (Ezek nem használódnak el, így nyugodtan lehet használtan is venni, sőt a kendőt sokkal jobb használtan venni)


Babaruhákat szintén használtan vettem, mert felesleges lett volna kidobni több ezer ftot egy m&s legújabb kollekciós babaruhára, hogy kb 1x vegye fel, majd kinőjje. Vettem egy csajtól 15 bodyt 1500 ftért, nem hogy foltosak nem voltak, de még csak mosási bolyhosak sem. 2 hónap múlva továbbadtam ugyanannyiért.


Kocsiba babahordozót kb 3500ért vettem, szintén használtan. Semmi baja nem volt, biztonságos, és kényelmes volt a lányomnak. Jókat aludt benne.


Szóval, ha azt nézzük mi kb mindent megvettünk az egyszer 60.000es anyasági segélyből.


Tápszeres volt a gyerek, de a havi popsitörlő, pelenka, speciális tápszer, popsikenőcs, kb a gyes+ családi pótlékból kijött.


Szóval, ha én lettem volna a feleséged, az első 14 hónapban (ekkora most a gyerek) nem kellett volna hozzányúlni a félretett pénzhez.


A szülést sem vertem nagy dobra, mivel fiatal vagyok, a kötelező ingyenes vizsgálatokat csináltam csak meg, bementem az ügyeletes dokihoz és megszültem, és hàlapénzt sem adtam.


Gyerek meg nem maradt benn.

2019. ápr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha összeharácsolod a kezdő cuccokat, majd később a látogatók visznek nektek pelenkát, popsitörlőt, később bébiételt, akkor még kereshetsz is a gyereken. A megtakarításod bővítheted a családi pótlékkal és az adókedvezménnyel. Feltéve, ha a zasszony nem fogyaszt sokat.
2019. ápr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
66%

Egyéni igényektől függ, de szerintem bőven elég. Mi nem tettük külön félre a babára egy fillért sem, de havonta vásárolgatunk neki. Magánrendelésre járok terhesgondozásra, de szülni ügyeletben fogok és egy rakat cuccot használtan vettünk/kaptunk.

Szerintem a végére mindennel együtt mire megszületik nagyon maximum félmillióban lesz benne, azzal együtt, hogy szülés után fizetős VIP szobában szeretnénk majd lenni és kórházi babafotózást is tervezünk.

2019. ápr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
70%

Mi még csak most szeretnénk majd, de kb ennyit szeretnék én is félre tenni. Ha marad belőle nem baj, de legyen, mert nem lehet tudni mire fog kelleni.

Én egyébként az aranyközéputat preferálom :)

Nem akarok mindenből használtat venni, meg a legolcsóbbat sem, de nem fogom az egész mamas&papast felvásárolni.

Babakocsiból azért gondolkodom a használton, mert lehet jobb lenne egy felsőbb kategóriás használtan, mint egy lengyel újonnan, ha árban kb ugyan arra jön ki.

Babaszobát újonnan szeretnék az tuti, az én elképzeléseimnek kialakítva, dekorálva stb :) Itt nem a legolcsóbb 10 ezres ikeás ágy lenne, de nem is a legdrágább kitudja milyen márka.

Ruhákból meg gondolom vegyesen. Mi örökölni is fogunk, de valószínű veszek mindenhonnan ami megtetszik.

Ilyenen hogy légzésfigyelő, babaőr nem akarok spórolni, abból új lesz véve, rendes minőség.

Ja igen magán dokim már most van, ilyen olyan vizsgálatokra is hozzá járok.

2019. ápr. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
25%

Utolsó: nekem több is van félretéve, de rájöttem, hogy tökéletes állapotú, kipróbált cuccok halomban hevernek mindenhol. Csomó ruha nem is volt soha a gyerekeken, én pl sajnálom a mieinket, amikor már nem jó, és várom, hogy kinek lehessen adni!

Környezetvédő is vagyok, és alapból utálom a sok pazarlást.

Pl a csecsemő játékok. Van nekünk abból is egy csomó, azt kihagytam, de eddig egy igazi habverő meg a párnacsücsök a kedvencei...

Hordozókendőn pl én sem akartam spórolni, de jobb lett volna így utólag egy használt, kipróbált darab.

A gyerekeknél ez a használtazás mást jelent, mint a felnőtteknél. Tök magas státuszú anyukák is egymásnak hirdetik az "egyszer volt használva" cuccokat.

2019. ápr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
45%

Illetve még 2 szempont:

- Az olyasmi, mint a légzésfigyelő, a készülék minősége számít, amin 1-2 év használat nem változtat, viszont legalább van vele tapasztalat. A gyerekholmik beszerzésénél az ember annyira sokkolódik a sok cucctól, döntéstől, hogy örül ha vki pl egy megbízható kolléga ajanlja az övékét.

Amúgy én 2 hétig használtam a légzésfigyelőt. Egészséges nem koraszülött babánál, ha nincs terhelő kórtörténet a családban, inkább szülői óvatosság mint orvosi javaslat. Azért jó ha van.

Bébiőr nekünj nincs, pedig széttagolt házban lakunk, de egyszerűen nem jutottunk még el addig hogy nézzünk. Inkább gyakran megnézem a gyereket. Ha sír úgyis hallod, ha meg már mászik, akkor csendben is tud... mondjuk nekünk is együttalvós lett a babó, szóval éjjelre igazi bébiőre van 😊


- A másik hogy akkora ipar van ráépülve a baba- és gyerekholmikra. Mi pont most néztük, hogy vegyünk-e baba pihenőszéket, mindenkinek van. De igazából ez kb a Te kényelmedet szolgálja, a babának sem a gerincének, sem a mozgásfejlődésének nem ideális, bár ugye az automata rezgető-hintáztató rendszee stimulálja az idegrendszert blabla. 25-40000 ft egy ilyen bazi nagy műanyag cucc, ül benne a jószág, de nem mozog, se testkontaktusban nincs. Persze arra nagyon jó hogy Te közben tudsz dolgozni otthon. Ha hagyja. Hát mi végül nem vettünk.


Nagyon bruti hely egy bababolt...

2019. ápr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
36%

Babaszoba: a WHO ajánlas szerint fél évig legalább a szülőkkel egy légtérben érdemes tartani a babát.

Dekorálás: túl színes és sok dekor károsítja az idegrendszerét plusz én úgy voltam vele hogy akkor állok neki báemit berendezni vagy dekorálni amikor már ismerem a babát, igényeit, karakterét.

2019. ápr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
62%
Rlőször is gratulálok a babához. Mi nagy szeretettel vartuk a babánkat. Jól élünk, de szerintem felesleges a babaholmikra több százezret kiadni. Mi egy sima nem magánkórházban szültünk. Nem jártam magánrendelésre, nem, nem tartom magam felelőtlennek, de feleslegesnek gondolom ki tudja hány dimenzióban fényképezni születés előtt a babát. A szüléseim (kettő volt) mindegyike csodás élmény, mindenki nagxon kedves volt borítékok nélkül is. Szóval ez nekem 0 forint volt. A nagyobb dolgokat használtan vettük. Ki lehet fogni nagyon szuper dolgokat. Babakocsi 40e, babaágy 15e, pelenkázó komód 15e. A kádat, első ruhákat, pelusokat, takarót, játékokat tescoban pepcoban vettük meg. A brendonban életemben 2x jártam, szerintem penzkidobás egy babakádért 10e forintot kiadni, amit kb 4 hósan kinő a gyerek. A mamák szerettek volna hasznosat venni, vsak ők kérdezték meg mit vegyenek, így a légzesfigyelőt, mérleget ajándékba kaptuk. Persze kell pelus, meg popsikrém, törlő, de mi nen tankoltunk fel több tízezerért. Ha kellett megvettük az aktuális bevásárlással. Szóval nem gondolom hogy 1millió ne lenne elég semmire. A feleséged ha kap csedet,gyedet, akkor annyira nem nagy a bevételkiesés. Akik jönnek láogatóba hoznak ezt-azt, mi nagyon hasznos dolgokat kaptunk. Én imádok vasárolni, de gyerek/gyerekek mellett nem jártam el heti 4x shoppingolni, így kevesebb bevetel is eleg volt :)
2019. ápr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!