Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mennyit költöttetek a gyereksz...

Mennyit költöttetek a gyerekszobára, miket vettetek bele?

Figyelt kérdés
Fél éve vettünk egy házat amit belül felújítottunk a gyerekszobán kívül. 3,5 éves kisfiúnk még velünk alszik egy szobában, de most nyáron az ő szobáját is megakarjuk csinálni. Max 300 ezer forintunk van rá. Ennyi nagyjából elég? Ágyon kívül még nincs semmi. Szekrénysor, íróasztal, forgószék, szőnyeg mik fontosak még egy ovisnak?

#Gyerekszoba, gyerek bútor,
2020. jún. 2. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Az, hogy mi elég csak a ti igényeitektől függ. Agyat is lehet venni 45 ezerért meg 150 ezerért meg szekrényt is. Ami fontos, hogy matracot vegyetek jót. Amúgy ágy, szekrény, jatszos szőnyeg, ami jó nagy, strapabíró és könnyen tisztítható, en vennék babzsakot is azt szeretik, szekrény , nagy tároló dobozok legonak, duplonak, dinoszaurusz figuráknak stb. Függöny valami vagány mintával. Szerintem kis utánajárással, de ki lehet hozni nagyon menő szobát 300-bol. Csak mindenhol meg kell nézni jól az árakat.
2020. jún. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem 300 bol boooven nyugi :)
2020. jún. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Ugye ez attól is függ hogy van e már benne festés, a padló megfelelő e esetleg ahhoz is hozzá kell nyúlni. De még így is ki lehet jönni szerintem. Mondjuk mi egy butor lerakatbol vettünk svéd stílusú szekrényt 24 ezerért, igaz nem túl nagy, de a pelenkázó komóddal egyutt atalkitva bőven elég, a polcokat amin a játékok vannak úgy újítottuk fel, szóval egy kis kreativitással tok jó kis szobát lehet csinálni neki
2020. jún. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Íróasztal szerintem ráér, ha iskolás lesz (legalább plusz egy dolog, ami azzá avatja:)) A legtöbb gyerek úgysem a szobájában marad, hanem kihurcolássza onnan a játékokat majd a nappaliba, vagy leül a konyhaasztalhoz alkotni. Most legyen hol tartani a ruhákat, játékokat, könyveket mind úgy, hogy ő is elérje önállóan tudjon pakolni. És maradjon minél nagyobb tér, ahol szétpakolhat, tornázhat, kisautózhat, ha áthívjátok egy barátját, és mellé tudsz feküdni egy matracra, ha mondjuk beteg. Szerintem az ilyen konkrét mesefigurás vagy tematikus díszítést kerüljétek, mert változik az ízlés. Viszont szuper, ha ki tudjátok "állítani" a rajzait vagy az építményeit nem kell szétszednie. És jó, ha belefér a keretbe valami kreatív, mint hinta, forgófotel, festőállvány, bokszzsák vagy bordásfal... életkortól, ízléstől, helytől függően. Érdemesebb használtan vett tömör, masszív anyagú bútorokban gondolkodni, többet bírnak, mint a laminált bútorlapos új darabok és olcsóbban is jöttök ki. Ha meg dúl bennetek a kreativitás, együtt fel lehet újítani egy átfestéssel és akkor nagyon saját lesz.
2020. jún. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ovis a kislányom, a 12 nm-es szobájában jelenleg egy ágy van, egy kisasztal kis székekkel ahol rajzolhat, egy komód (+ beépített szekrény), szennyes & játéktartók és dekoráció. Festéssel együtt is megvolt szerintem 300.000 Ft-ból pedig semmiből sem vettünk olcsót vagy használtat.
2020. jún. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%
Mi kb. 1-1,5 milliót költöttünk a babaszobára (nem emlékszem pontosan)
2020. jún. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
91%
Nem kell túlzásokba esni! Olyan szobát kell létrehozni, ahol a gyermek jól érzi magát és nyugodtan, önfeledten tud játszani. Láttam én is több millás gyerekszobát, de ott a játékok szalutáltak a polcokon, nem volt szabad hozzányúlni. Meg kell adni a "kis művésznek" a lehetőséget arra, hogy megtanulja a falfestés gyönyörűségét is! Íróasztal ráér akkor, ha iskolás lesz. 300 ezer bőven elég kell hogy legyen! Ágyikója, cipőcskéje legyen mindig kényelmes!
2020. jún. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12%
Le sem merem írni, mert a 0%-osnál is jobban lehúznának. Sokat, de igényes bútor félmillió alatt szerintem nincs. Hamar összejön a 7 számjegy. Persze bármennyiből meg lehet oldani, ha van rokon/ismerős/jófogás.hu.
2020. jún. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
A gyerek, pláne ha még baba, biztos nem fogja azt értékelni a szobájában, hogy mennyibe került. A szülő ezen a szinten magának, a saját örömére rendezi be. Persze, akinek sok pénze, költse, amire szeretné, de Kérdező leírta, mennyit szán rá, így ezzel dicsekedni itt elég negatív. Aztán meg ha netán tipikus trendi környezetvédő anyuka is vagy, akkor ne szóld le a rokont meg a jófogást. :) És egy saját kezűleg felújított régi bútor ugyanolyan minőségi és nagyon sok gondoskodni akarást közvetíthet, mint a sokszámjegyű. Meg kell becsülni a tárgyakat, ugyanakkor azok vannak az emberért, nem fordítva.
2020. jún. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
88%
#8! Kedves 8! Nem akar itt senki senkit "lehúzni" ! Tapasztalatból tudom, hogy a kis ovisnak még kényelmes, nagy tér kell, ahol pakolhat, játszhat! Amikor suliba megy, hamarosan bútort kell cserélni, mert akkorra kialakul az igénye, hogy mit, milyent szeretne. 3-4 évre "igényes félmilliós" bútort szabad venni? (akkor is ha ott hevernek a százezrek?!) Szerintem nem! Azt kell szem előtt tartani, hogy a 3,5 éves még önfeledten szeretne játszani, s nem azt, hogy minden percben ezt hallja: ne nyúlj hozzá, nem szabad! A 6-7 éves kislány, kisfiú már nagyon fog vigyázni a saját kis környezetére. Nem a "nézőknek", nem saját magunknak készítjük a gyerekszobát, hanem a gyerkőcnek! Fiú esetében bizony még az is előfordulhat, hogy focizgat a kicsi szobácskájában.
2020. jún. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!