Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Ha 1,5 szobás lakásba jön a...

Ha 1,5 szobás lakásba jön a baba, hogyan rendezkednétek be?

Figyelt kérdés
Tehát adott egy kisszoba és egy nagy, külön konyha, fürdő. Jelenleg a nappali a nagy, háló a kicsi. Ha jön az első baba, hogyan lehetne ideális az elrendezés? Tartsuk meg a nappalit és tegyük a kiságyat a hálóba velünk együtt, vagy legyen a hálóból külön gyerekszoba és a nappali legyen a mi hálónk is egyben? Ti hogy csinálnátok, csináltátok? Mennyire lehet hosszútávon jól meglenni úgy, hogy nincs külön háló és nappali pl? Tudom, hogy vannak, akik 1 szobában nőttek fel 6an, és hasonló esetek, de mivel nekem volt saját szobám, nehezen tudom az ilyen helyzeteket elképzelni, légyszi ne bántsatok érte.
2021. nov. 7. 10:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim annó a nappaliban aludtak és a másik szoba volt át enyém. Kihúzhato ágyuk volt a helyhiány miatt.
2021. nov. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk külön van a gyerekszoba és mi hálószobánk. Nappali nincs. Kell a gyereknek és nektek is a külön tér.
2021. nov. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%

Ha huzamosabb ideig fogtok ott lakni, akkor gyerek szoba legyen a kis szoba. Kell majd íróasztal, junior ágy stb, kell a külön hely.

Viszont ha átmeneti a lakás, akkor szerintem legyen a hálóban a kiságy veletek, napközben nyugodtan tud ott aludni, amíg a nappalit használjátok és a nappali az tényleg nappali marad.


Mi lakásban gyerek szobát csináltunk a kis szobából, de csak azért, mert nem fért el a mi ágyunk és a kiságy kényelmesen. Viszont a nappaliban alvás rendszere nagyon rossz….. Nekünk az volt.. Eleve kell hozzá egy olyan kanapé ami kényelmes alvásra is, különben látható, hogy az egy hálószoba, ha francia ágy van benne.

Második gyereknél már nagyobb házban vagyunk, a hálóban van velünk és nagyon kényelmes így.


Amúgy nagyjából 1,5 éves korig lehetnek éjszaka ébredések (tisztelet a kivételnek), amiatt is könnyebb ha együtt vagytok. Nálunk is úgy van tervezve, hogy 1-1,5 éves korra kerül majd át a kicsi a nagyhoz, külön szobába.

2021. nov. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Szintén 1,5 szoba külön konyha és fürdő, a kisszoba a gyerekszoba, a nagy szoba nappal nappali, este kihúzzuk a kanapéágyat és hálószoba, nagyon jól megvagyunk így, pedig ameddig otthon laktam a szüleimmel egy 30 nm-es saját szobám volt külön emeleten. Szellős a berendezés, nagy beépített szekrények vannak, praktikus többfunkciós bútorok, teljesen kényelmes a lakás, a gyereknek pedig olyan szép külön szobája van, hogy mindig mindenki a csodájára jár. Majd költözünk ha úgy érezzük, hogy szűkös de egyelőre abszolút élhető ez így.
2021. nov. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp úgy állnék neki, hogy a gyerek külön fog aludni. Hiszen ha beválik teljesen felesleges magatok mellé szoktatni. Aztán majd kiderül. Nekünk bevált. Amelyik látogatónak meg nem tetszik, hogy franciaágy van a nappaliban, az nem is kell hogy jöjjön többet. :)
2021. nov. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
A franciaágyról semmiképp nem mondunk le :D Nem is tudnánk hová tenni és vadiúj.... de okosan beférne a nappaliba. Csak azon gondolkodtam, hogy akkor pl nem tudunk elvonulni sehova külön, ha egy kis nyugira vágyunk. Vagy ha az egyikünknek pihennie kellene, mert korán megy dolgozni, és hasonlók. Ja, van 2 cicánk is egyébként...Nem tudom, az számít e :D
2021. nov. 7. 10:59
 7/26 anonim ***** válasza:
41%
Mi együtt alszunk, nem bírtam sajnos aludni, mikor másik szobában volt. De a férjem sem... így a nappali megmarad nappalra, a kicsi szoba éjjelre mindenkinek. De ez nagyon egyéni.
2021. nov. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk is ez a helyzet, nem tervezünk ide gyereket. Ha mégis véletlen jönne, akkor a kis hálót megkapná, mi aludnánk a nappaliban, de csak addig laknánk itt, amíg muszáj. Nem tartom egészségesnek, hogy nekünk semmi privát terünk ne legyen, a hálónk egy átjáróház, oda jönnek a vendégek, éjszaka bármikor betoppanhat a gyerek, ha ki akar menni a fürdőbe vagy a konyhába stb, emiatt nem is tudnék nyugodtan, ellazultan szexelni pl. Amíg kicsi, addig az ajtót se csuknám rá, na akkor meg pláne mindent érzékelne szinte. Szüleim és a párom szülei is a nappaliban aludtak, nem szerették a fentiek miatt.

Igen, lehet, másnak bejön ez a felállás, engem nagyon taszít. Győzködést nem kérek.

2021. nov. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
66%
A hálóba tettük a kiságyat. 3 hónapos, gondolkozunk rajta, hogy mi kiköltözünk a nappaliba, de nem nagyon akarunk mi se átjáróház lenni. De túl sokáig nem is tartható a mostani állapot, úgyhogy tervezzük a költözést.
2021. nov. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
32%
Rugalmasságra és lemondásokra szükség van egy ekkora lakásban, akinek ez megy az nagyon vígan is ellehet mert tök jól ki lehet alakítani egyébként. Aki meg rugalmatlan és nem tud lemondani bizonyos dolgokról amikről pedig praktikus lenne az nézzen tágasabb megoldás után mert falnak fog menni rövidúton. Mindenkinek más az élhető, mindenkinek mások az igényei, van akinek megfelel egy ilyen élettér, van akinek meg többre van szüksége. Fel kell mérni az elvárásokat és tegyen mindenki belátása szerint. Macska amúgy sok vizet nem zavar azon kívül, hogy undorító szaga van, anyámék macskája a pincében lévő alommal bebüdösíti a teljes 150 négyzetméteres házat, részemről ezerszer inkább a kanapéágyon alvás a többfunkciós helységben mint akár egyetlen macska is a lakásban (kistermetű kutyánk viszont van).
2021. nov. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!