Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Ha 1,5 szobás lakásba jön a...

Ha 1,5 szobás lakásba jön a baba, hogyan rendezkednétek be?

Figyelt kérdés
Tehát adott egy kisszoba és egy nagy, külön konyha, fürdő. Jelenleg a nappali a nagy, háló a kicsi. Ha jön az első baba, hogyan lehetne ideális az elrendezés? Tartsuk meg a nappalit és tegyük a kiságyat a hálóba velünk együtt, vagy legyen a hálóból külön gyerekszoba és a nappali legyen a mi hálónk is egyben? Ti hogy csinálnátok, csináltátok? Mennyire lehet hosszútávon jól meglenni úgy, hogy nincs külön háló és nappali pl? Tudom, hogy vannak, akik 1 szobában nőttek fel 6an, és hasonló esetek, de mivel nekem volt saját szobám, nehezen tudom az ilyen helyzeteket elképzelni, légyszi ne bántsatok érte.
2021. nov. 7. 10:30
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
60%
Érdekes, nálunk soha nincs szag, pedig mindig este szedem ki a kakit/pisit... Észre se veszik, hogy van macskánk, mert ha jön valaki, akkor elbújnak.
2021. nov. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
72%
Én sem úgy lépek be egyik ismerősömhöz sem, hogy hú bazeg, ember, mi ez az áporodott macskapisa szag? Pedig ezt gondolom és ahol macska van ott hiába bújkál az állat, azonnal érezni lehet a szagát akkor is ha nem mondom, én ettől undorodom, sajnálom, de legyen mindenki boldog a macskájával, én személy szerint nem tartanék macskát lakásban, csak kijárósat kertesházban. Szeretem a macskákat egyébként, volt is több macskám ameddig otthon laktam a szüleimmel, tényleg nincs velük bajom és most is nehezen állom meg hogy ne fogadjak be macskát, de nem szeretnék az általuk generált szagban élni, számomra ez kellemetlen. Pont ezért mondtam, hogy én inkább a macskáról mondok le előbb mint a franciaágyról, utóbbi hiánya nekem nem kellemetlen, a macskaszag sokkal inkább.
2021. nov. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyire lehet hosszútávon jól meglenni úgy, hogy nincs külön háló és nappali pl? "


Jól meg lehet, ha nincs igényed nappalira.

Nekünk nincs.

2 gyerekkel vagyunk 2 szobában 60 m²-en. Ez tízzel több, mint amiben felnőttünk a testvéremmel. Mi ugyan felnőttkorukig nem tervezünk itt, mert a külön szoba jó dolog, de nappalira akkor se lesz igényünk. 1 szoba plusszal (azaz össz 3 szobával) teljesen elégedettek leszünk.

Nem átjáró a hálónk, külön bejáratú, az étkező, konyha teljesen külön van. Az az évi egy-két vendég, aki nem szoros családtag, jól megvan az étkezőben is, amíg beszélünk.

2021. nov. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Mi 42 nm-es lakásban vagyunk a gyerekkel, szintén másfél szoba. Nálunk amerikai konyhás nappali van és mellette a félszoba, ami pont olyan szerencsés alaprajzú, hogy az ajtó kvázi "félbevágja", ad egy természetes válaszfalat hosszában a szobának, és így van egy "gyerekszoba"/"gyereksarok" és mellette van hely a saját hálónknak. Amúgy is együttalvás-párti vagyok, a terhességem alatt is úgy gondoltam, hogy majd velünk alszik a baba, babaöböllel is felkészültünk, így ez nem is volt kérdés, hogy nekünk így az optimális. Úgy gondoljuk, hogy ha majd szükség lesz rá, nem férünk el sehogy sem, esetleg még mindig ide születne a tesó, akkor majd kiköltözünk a nappaliba, és a félszobát megkapják a gyerekek, de egyelőre ez így kényelmes és praktikus. Nálunk a nappaliban van a férjem dolgozósarka is, ő sokkal tovább van ébren, mint én, nekünk kifejezetten kellemetlen lenne, ha ő mondjuk éjfélig-egyig dolgozik még a gépen, én meg azért nem tudok aludni, mert a képembe világít a monitor. Így meg elég praktikus, hogy együtt alszunk a gyerekkel, nem kell rohangálni éjszaka a szoptatásokhoz sem, max azt a másfél métert, ami a kiságy és a mi ágyunk között van. Az életünk így zavartalanul zajlik a nappaliban, és az alvásunk sem akadályozott.

De azért mi már keressük a lehetőségeket, hogy költözzünk, mert idővel biztosan szükség lesz több térre, és amúgy is szeretnénk még legalább egy, de az is lehet, hogy két gyereket, úgy meg már egész biztosan nem férnénk el ebben a lakásban.

Macska itt is van, ő valóban nem sok vizet zavar :D

2021. nov. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Ivartalaníttott cicáink vannak és reggel/este takarítjuk az almot. 2 alom van a 2nek. Nincs szagunk. Direkt rákérdeztem több, a lakásba belébő ismerősnél, h érzik e, plusz nekem is vannak olyan ismerőseim, akiknél nem éreztem egyáltalán, pedig tudtam, hogy van nekik (és akkor még nekem nem volt). Nem tudom, nálatok mi lehet a baj.... a tengerimalacom büdibb volt annak idején, pedig őt is takarítottuk :D Lehet, hogy beteg a cica. Vagy kevés az alomtálca (nem tudom, hányan vannak). Az is lehet, hogy valahova máshova is odapisil és ott marad. (Volt nálunk vendégségben egy beteg, pisilős cica, amíg új otthonra nem talál....na ha ő valahova odapiszkított a lakásban, azonnal megéreztük a szagát és tudtuk...)
2021. nov. 11. 07:08
 26/26 anonim ***** válasza:
Szerintem legyen egy nappali és háló (szüleim így vannak) és amíg lehet, kiságyban a gyerek mellettetek+játszó-/elvonulós szoba (majd az ő szobája lenne)
2021. dec. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!