Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Ha 1,5 szobás lakásba jön a...

Ha 1,5 szobás lakásba jön a baba, hogyan rendezkednétek be?

Figyelt kérdés
Tehát adott egy kisszoba és egy nagy, külön konyha, fürdő. Jelenleg a nappali a nagy, háló a kicsi. Ha jön az első baba, hogyan lehetne ideális az elrendezés? Tartsuk meg a nappalit és tegyük a kiságyat a hálóba velünk együtt, vagy legyen a hálóból külön gyerekszoba és a nappali legyen a mi hálónk is egyben? Ti hogy csinálnátok, csináltátok? Mennyire lehet hosszútávon jól meglenni úgy, hogy nincs külön háló és nappali pl? Tudom, hogy vannak, akik 1 szobában nőttek fel 6an, és hasonló esetek, de mivel nekem volt saját szobám, nehezen tudom az ilyen helyzeteket elképzelni, légyszi ne bántsatok érte.
2021. nov. 7. 10:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk úgy vált be hogy mi költöztünk ki a nappaliba (ott van a franciaágy és térelválasztóval leválasztva egy kis nappali rész kanapéval, mini étkező a sarokban, játszószőnyeg,tv is itt van) . A kis szoba lett a gyerekszoba. Kb 1 éves kora után pár hónappal már a Montessori ágyban , matracokon tudott aludni a kislányunk, ha kel akkor hajnalban mellé tudok bújni. De mégis amikor este elalszik a kisszobában akkor be tudjuk csukni az ajtót és van a nappaliban felnőtt énidőnk pár óra, amikor pihenhetünk a kanapén, tv, olvasáshoz itt tudunk villanyt kapcsolni és persze itt az ágyunk.
2021. nov. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
22%
Nem átjáróház nálunk a nappali/háló, a két szoba a lakás két másik felében van, külön nyílik minden, becsukom az ajtót este mint a gyerekszobát és senkinek nem kell átjárkálnia, a wc és a konyha külön nyílnak a két szoba közötti folyosóról. A gyerek meg ha rosszat álmodik akkor külön hálóba is bejön éjjel, az ilyen szülő akkor sosem szexel mert aztán oda is bármikor beronthat a poronty? 😂
2021. nov. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
67%

“Macska amúgy sok vizet nem zavar azon kívül, hogy undorító szaga van”

Nem kéne beleszólni abba, amihez nem értesz és egyetlen példa alapján burkoltan igénytelennek tartani több ezer embert. Ugyanis ha anyukádéknál ilyen penetráns szagok vannak, akkor vagy nem takarítják rendesen (naponta kell vele foglalkozni, a szilikonossal is) vagy nagyon gagyi almot használnak, vagy ivaros kandúruk van (az ivaros kandúr vizelet oltári büdös), esetleg valamilyen szervi baja van a macskának.

38 nm-en él nálunk benti macska zárt alommal, az égvilágon semmilyen szag nincs. Ezt nem én állítom, aki megszokhatta, hanem az ilyenekre kifejezetten érzékeny rokonok, barátok, akik jönnek vendégségbe. Volt, aki nem is tudta, hogy van macskánk (elbújt, mikor jött), csak amikor meglátta az almot meg a kaparófát.

2021. nov. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
10%
13: minden nap takarítják, a kakit is azonnal kiszedik ahogy észlelik, ivartalan nőstény macska és szilikonos, fedeles alomtálcája van. Olyan pedig nincs, hogy egy macskának nincs szaga, minden macskatartó otthonában undorító szagok uralkodtak eddig ahol jártam, kiváltképp a lakásokban, de nyilván nem mondom mert nem vagyok bunkó, főleg mert minden gazda azt hiszi, hogy az ő kis cuki szőrmókja szagtalan vagy maximum harmatos rózsa illatú.
2021. nov. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
14%

12-es, pofából lehet visszavenni. Senki sem ugatott le itt senkit, te mire fel engedsz meg ilyen hangnemet ismeretlen emberekkel szemben? Képzeld, nálunk nem ilyen a lakás elosztása, nem véletlen írtam, hogy nekünk ez nem opció és hogy nem kérek semmilyen győzködést. De sok más embernél is probléma van. És gőzöd nincs a kérdező lakásának helyzetéről sem, nyilván nem véletlen kérdez, hanem mert ilyen dolgok miatt aggódik.

De hiperszuper elosztás ide vagy oda, akkor se fogadnék vendégeket a hálószobámban. Na erre hogyan fogsz felháborodni?

És képzeld, baromira nem ugyanaz egy privát háló, amit akár magunkra is zárhatok, ha szexelni támad kedvünk (nyugi, meg fogom hallani a gyereket), mint egy nappali, amivel nem tehetem meg ezt, ha egyszer azon keresztül vezet az út a fürdőbe pl, ráadásul nem zárnám be a gyereket a szobájába (merthogy az ő ajtaját kéne akkor becsuknom).

2021. nov. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
36%
15: te miről beszélsz, ne haragudj, milyen stílusról, csak mert szerintem semmit nem írtam ami sértő, csak feltettem egy költői kérdést, de jól magadra vetted. Ha ennyire nem vagy békében a témával az nem az én bajom, hogy kivetítsd ide rám ilyen agresszív kismalac stílusban debahálva, végig sem olvasom a válaszod mert már az elejével sem tudok mit kezdeni, magaddal számolj el erről szerintem mert ahogy elnézem ezt a hisztit lenne mivel.
2021. nov. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
63%
2 macskánk van másfél szobás lakásban, és soha de soha nem voltak büdösek és nincs is büdös nálunk. És nem az van, hogy hozzászoktunk a szagokhoz. Naponta max 2 naponta van takarítva az alom, havi egyszer fertőtlenítve a tálca, egészséges macska pedig nem büdös. Semmi szaguk nincsen, bejáratosak az ágyunkba is, össze szoktunk bújni velük, finom cica illatuk van.
2021. nov. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem a macska büdös, hanem az alom, meg abban a húgy meg a macskaszar.
2021. nov. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
65%
Az megvan, hogy takarítani is kell az alomot? Nyilván, ha nem takarítják, akkor büdös lesz. Illene egyszer egyszer fertőtleníteni is.
2021. nov. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
50%
Takarítva van, de amikor reggel 8-kor odahugyozik/tojik és délután 5-kor érnek haza munkából akkor addig 8 órán át párolog fel ez az áporodott bűz. De persze tudom, itt mindenki a macskája alma mellett posztol 0-24 és azonnal takarít mindent belőle, úgyhogy egyik jószág sem csinál büdöset, azért van putris macskaszag minden macskatartó otthonában…
2021. nov. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!