Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Milyen nálatok "gyerekes" a...

Milyen nálatok "gyerekes" a gyerekszoba?

Figyelt kérdés
Fiam 1 éves, most fogunk nagyobb lakásba költözni, ahol lesz saját szobája. Eddig egy szobában voltunk, értelemszerűen a hálószobánk nem volt gyerekes berendezésű, 1 falmatricája van az ágy mellett. Gondolkozok, hogy milyen legyen a szobája. Én gondoltam igazi gyerekszoba lesz, téma még kérdéses (dínó, vonat, autó...), de annak megfelelően lenne berendezve (szőnyeg, lámpa, függöny...). Férjem szerint erre semmi szükség, legkésőbb iskolás korában úgyis nagyfiús szobát szeretne majd és akkor vehetünk mindent újra. Persze ebben igaza van, praktikusabb alapból a nagyfiús berendezés, de nekem úgy tetszenek azok az igazi gyerekszobák, még ha rövid időre is szól és tényleg több pénz utána megint berendezni. Szerintetek? Nálatok hogy van a gyerekszoba?

2022. jan. 21. 11:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk van egy nagy beépített szekrény szerű gardrób, amiben nem csak az ő cuccai vannak, ez marad évek múlva is. Van egy sundvik pelenkázónk, ami ugye sima szekrényként fog funkcionálni később. A falon pár állatos kép van, ezt bármikor ki lehet cserélni másra, ha szeretné. A szőnyeg is fekete-fehér, de ha nem tetszik majd neki, kicseréljük. A falak fehérek, a függöny is. Nekem nem tetszenek a nagyon gyerekes, csicsás dolgok, a játékok így is ott vannak mindenhol a lakásban :D
2022. jan. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk csak a függöny és az ágynemû gyerekmintás, attól épp eléggé gyerekszoba lesz. De ezeket könnyû lecserélni. Meg van egy kakukkos óra a falon (a kakukk lekapcsolható rajta, estére le szoktam kapcsolni). A falon nincs minta.
2022. jan. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
Fehér fal és matrica, mintás függöny. Olcsó, ha megunja, matrica le, függöny csere, a fehér fal meg könnyen javítható. Más kérdés, hogy azért egy 5-8 évente így is úgy is illik kifesteni, tehát nem látom, miért akkora tragédia, ha most kap valami "gyerekeset" a szobájába, amit majd csak átfestéssel lehet eltűntetni.
2022. jan. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

4 évesen lett lányosabb szobája. Fal színe rózsaszín,függönye hercegnős. Van lányos szőnyege. Ágya lányos mintájú. De a bútorai sima felnőtt bútor.

Ha majd szeretné, kap lányosabbat.

Én úgy gondolom, elég pár kiegészítő,ami jelzi, hogy gyerek szoba. Ha nagyobb lesz, úgyis elmondja milyet akár 🙂

2022. jan. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
55%

Fiamnak igazi gyerek szobája van. A kialakítása is ilyen.

Szép kastély alakú ágy csúzdával, lego mintás tárolókkal, ugyan ilyen bútorral.

A függöny is ilyen, szőnyeg is. Falon, kastély és hegyek vannak festve, mint egy tájkép.


Idővel ha majd nagyfiú lesz, kamasz majd változtatunk mindenen. De ameddig pici szeretném ha meglenne a kis birodalma.

2022. jan. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
63%

6 éves volt a kislányom amikor lett egy külön szobája. Elköltöztünk és itt már bőven volt helyünk.

A szobája két színű lett. Alul pink,felül babarózsaszín. Középen egy fehér bordűrrel elválasztva.

Szürke laminált van lerakva.

Vettünk neki egy fehér házikóágyat.

Gömbégősort raktunk fel neki éjszakára és plüssöket rakott az ágyára.

Egy fehér tükrös gardrób van a szobájába amiben a játékai is vannak és egy babarózsaszín szőnyeg. A függöny babarózsaszín spagettifüggöny.

Mindent ő választott ki.

Három éve lett átalakítva neki de már idén más színt akar.

Minden marad benne csak a szőnyeg lesz lecserélve.

2022. jan. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk nincs ilyen "kirakat szoba".

Én csak így hivom.

Mert erre nem a gyereknek van szüksege, hanem a szülőnek.

Meglátja az újságba, interneten, azt azert csinalja a gyereknek.


Egy sima szobája van, annyi, hogy gyerekes ágyneműje, meg játékok a rengeteg polcon.


Majd ha ő kéri, akkor alakítunk rajta.

2022. jan. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Annyiból látszik, hogy gyerekszoba, hogy van egy kis kosárpalánk a falon...
2022. jan. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk nem tipik gyerek mintásak a gyerekek szobái.

A lányomnak egy fal fehér alapon halvány rózsaszín és szürke pillangós, három fal halvány rózsaszín, a plafon fehér. “Kristály” virágos mennyezeti lámpája van. Színátmenetes függöny (halvány rózsaszín, fehér).

Egyszerű fehér bútorai vannak.

A fiamnak halvány kék-fehér-szürke csíkos tapéta van egy falon, a másik három fal nagyon halvány kékes szürke a plafon fehér. Neki egy nagyon különleges fémes szürke repülő alakú mennyezeti lámpája van.

Neki is egyszerű fehér bútorai vannak, és fehér függöny.

Nagyon örülök, hogy kimondottan gyerek mintás tapétákat választottam. Mind a kettőnek alapvetően egy szép kis letisztult szobája van.

A sok színes játéktól épp elég színes meg gyerekszoba hangulatú a szobájuk.

2022. jan. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Bocsánat, elrontottam egy mondatot: *nagyon örülök, hogy NEM kimondottan gyerekmintás tapétákat választottam.
2022. jan. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!