Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Milyen nálatok "gyerekes" a...

Milyen nálatok "gyerekes" a gyerekszoba?

Figyelt kérdés
Fiam 1 éves, most fogunk nagyobb lakásba költözni, ahol lesz saját szobája. Eddig egy szobában voltunk, értelemszerűen a hálószobánk nem volt gyerekes berendezésű, 1 falmatricája van az ágy mellett. Gondolkozok, hogy milyen legyen a szobája. Én gondoltam igazi gyerekszoba lesz, téma még kérdéses (dínó, vonat, autó...), de annak megfelelően lenne berendezve (szőnyeg, lámpa, függöny...). Férjem szerint erre semmi szükség, legkésőbb iskolás korában úgyis nagyfiús szobát szeretne majd és akkor vehetünk mindent újra. Persze ebben igaza van, praktikusabb alapból a nagyfiús berendezés, de nekem úgy tetszenek azok az igazi gyerekszobák, még ha rövid időre is szól és tényleg több pénz utána megint berendezni. Szerintetek? Nálatok hogy van a gyerekszoba?

2022. jan. 21. 11:11
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Most látom, értelmesre sikerült a kérdés, "nálatok gyerekes a gyerekszoba" lett volna.
2022. jan. 21. 11:53
 12/24 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk mindig a koruknak megfelelő (volt) a berendezés. 9 éves a fiam, 7 éves a nagyobbik lánykám, lassan 2 éves a kisebbik lánykám. Amikor babák voltak, nagyon babás volt a szobájuk. Amikor nagyobbak lettek, a szobájuk berendezése, hangulata változott, komolyodott Velük együtt. De számomra nagyon fontos volt, hogy minden szakaszban igazi gyerekszobahatása legyen a szobáiknak. Sosem akartam Rajtuk spórolni, eszembe nem jutott volna pici korukban azért nem megvenni a cuki formaágyat (autósat, hercegnőset, mindegy), mert nagyobb korukban majd úgyis nagyfiús/nagylányos szobát akarnak. Igen, ez természetes, amikor változik az ízlés, lecseréljük a berendezést, de ez a saját környezetünkkel kapcsolatban is így van. Sosem úgy veszünk meg egy bútordarabot, hogy az hosszú évtizedekig fog szolgálni minket. Bútor, fogyócikk, mi is változunk. A nagyobbik lányom most kezdte az elsőt, kapott teljesen új (nagylányos berendezést, plusz festés, másik függönyt). A kisebbik lánykámat kivettük a rácsoságyból, kapott nagyon szép ágyat, amelyet kb. 2 évet fogja tudni használni, de nem baj, akkor majd kap nagyobbat. Mindennek megvan a maga ideje. A gyerek most gyerek, a szobája pedig az ő birodalma, amely normál esetben tükrözi, ki (milyen korú gyerek) lakik benne. A fiam harmadikos, kinőtte az íróasztalát, de akkor már egy füst alatt az Ő szobáját is megcsináljuk, mert igényel már valami nagyfiúsabb berendezést nagyfiús falakkal, függönnyel.

Szval én mindig is nagy hangsúlyt fektettem arra, hogy a gyerekszobának legyen gyerekszoba hangulata, legyen színes, puha, az embernek kedve legyen fejest ugrani a játéktengerbe. De tudom, különbözőek vagyunk. Számomra nagyon hangulattalan egy rideg (nem jókedvű, gyerekkacajos) gyerekszoba.

2022. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

A falak egyszínűek, sima fa ágyuk van, a függöny meg a szőnyeg gyerekmintás, és hát a falon meg a szekrényajtón van mindenféle matrica-poszter-alkotás-rézfacúbagoly :)

A gyerekbútor öntökönbökés, azt tényleg cserélheted le iskolás korára.

2022. jan. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet a falat is festeni barmilyenre vgay felrakni falmatricat, hoszen tisztasagi festest azert erdemes nehany evente csinalni, gondolom nem az lesz, hogy most lefestitek a fakat es husz evig olyan lesz.

Mi 4 évente festünk ujra, vagyis most fogunk nyaron, mert 4,5 eve elunk a hazunkban.

Az egyik kislanyom szobajaban vilagszurke, szinte feher 3 fal, az ágyánám levo fal szinten de ezek viragos falmatrica van. Imkabb kiegészítőkkel varialunk, rozsaszin parna stb. A masik kislanyome hasonlo, nala pottyos a fal. En eleve a letisztult stilust szeretem, hogy nem 50 ezer szin mindenhol, dr azért megis szines, mert gyerekszoba. A kisfiam nyaron fog szuletni, az ő szobajaban marad az alap falszin es dinós falmatricat rendeltem, pasztell színű.

2022. jan. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Pinteresten nezlodj szerintem, mert kothettek kompromisszumot, hogy ne legyen annyira gyerekes, de azért legyen benne valami olyasmi is. En rengeteget neztem a pinterestet.

[link]

Nem tudom jo-e a link, de nalunk igy kell elkepzelni a gyerekszobajat, egyszeru, de színes. A kisebbik lanyomnak ehhez hasonlo, egy fal ilyen pottyos es szivárványt meg en festettem a falra tavaly utolag, mert kerte.

2022. jan. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

"eszembe nem jutott volna pici korukban azért nem megvenni a cuki formaágyat (autósat, hercegnőset, mindegy), mert nagyobb korukban majd úgyis nagyfiús/nagylányos szobát akarnak"


Én azért nem vettem, mert pozdorját nem veszek, csakis fát és ezek az ágyak kárpitosak is, "beépített" szivacsmatraccal, ami nem a legjobb a gerincnek és higiéniailag se felel meg.


Egyébként szép harmonikus szobájuk van. Állatmintás függöny, kuckós emeleteságy, csepphinta, gyerekmintás szőnyeg és ugye a sok játék és könyv.

A nagyobbnak (6) külön van "tanulószobája", de este a testvérével akar aludni és ott is játszanak, ezért még nem költöztek külön.

2022. jan. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 babyboom567 ***** válasza:

Főleg, hogy mindig a nappaliban lesz, és fog játszani.(mivel ezt is szoktátok meg eddig)

5 éves a gyerekem,2 szobánk van, elvileg a kicsi az a gyerekszoba.(inkább gardrób,meg játéktár),s

Mondjuk én el sem tudom képzelni, hogy pl én tévézek, vagy vasalok, vagy mitudomén,a 1-2-3-4 évesem meg egy külön helyiségbe tevékenykedik.Amíg kicsi azért, amikor meg már nagy akkor meg zsiványok.Az 5 évesemre jobban kell figyelni,mint mikor 1 éves volt.Szerintem 7-8 év körül lesz ennek értelme,akkor meg már ő is kiválaszthatja.

2022. jan. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk tapéta van, nem festett fal, és nem tervezem négy évente áttapétázni. Úgyhogy nincs rajta gyerekminta.
2022. jan. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 babyboom567 ***** válasza:
100%

Sőt van ismerősöm,emeletes kb 200mn-es házban laknak,nappali, étkezőkonyha,vendégszoba zuhanyzó,wc a földszinten,és 3 szoba,mosókonyha fürdőszoba és 2 wc az emeleten.Napközben a földszintet használták,este a gyerekek közös ágyban aludtak az egyik szobában,hiába volt mindenkinek külön szoba, még 10 évesen is együtt aludtak a gyerekek.

És mikor született a 3. gyerek, a kiságy a szülők hálószobájába volt,és a nappaliban volt babasarok.

2022. jan. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
A kiegèszìtőket (falimatrica, àgynemű pàrnàk, kèpek, stb) hagynàm gyerekesre, azokat olcsò lecserèlni kèsőbb. Nàlunk màlyva-bèzs kombinàciò van, de nem kisgyerekes, pedig mèg 2 èves a lànyom. Jàtszani amùgy is a nappaliban jàtszik, a szobajàban csak alszik
2022. jan. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!