Mik voltak számotokra a hasznos és haszontalan baba holmik?

Figyelt kérdés

2023. jan. 7. 19:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%

A válaszok alapján úgy látom, hogy ez is nagyon egyedi.


A legesleghasznosabb nálunk egyértelműen a babafészek, amit még mindig használunk (19 hónapos), és mindenhova visszük magunkkal, ha délutáni alvás időben is maradunk.


A mellszívót is rengeteget használtam.


Hasznosak még: babakocsi, autós gyerekülés, babakád, babakarám, járóka, különböző fejlesztő játékok, babakönyvek, etetőszék.


Nem hasznos:


Pl.a csatos hordozót egy kezemen meg tudom számolni hányszor vettük elő.


A légzés figyelőt szintén. Folyamatosan tévesen riasztott, úgyhogy 1 hét után elpakoltam.


A kiságyat is felesleges volt

összerakni, nem volt hajlandó aludni benne, csak mellettem. (Ami nem a legkényelmesebb megoldás, úgyhogy a következő babánál inkább a babaöböl jöhet szóba. Kár hogy nem hallottam róla hamarabb.)

2023. jan. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
79%

Hasznos: Adamo hinta, babakád állvánnyal, körömvágó olló, cumisüveg melegítő (még mindig használjuk 14 hónapos a Fiam-kb.5 hónapos korától van használatban), etetőszék, ugráló hinta, sima hinta


Haszontalan: járóka, babykomp

2023. jan. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
70%
Hát ez attól is függ, hogy tápszeres vagy anyatejes babád lesz. Én mindkettőre készültem, de így ugye volt, ami felesleges volt. Tápszeres baba mellett szerintem nagyon hasznos a cumisüvegmelegítő. De én pl a szoptatós párnát feleslegesen vettem. Elektromos mellszívót kb 2 hétig használtam, de szinte semmi tejem nem volt. Azért nem mondanám feleslegesnek mégsem, mert így azért az első 2 hétben tudtam valamennyi anyatejet is adni. Ami viszont abszolút pénzkidobás volt nekünk az a légzésfigyelő. Állandóan beriasztott tévesen.
2023. jan. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt honnan tudjátok, hogy tévesen riasztott a légzésfigyelő? Ketten is írtátok asszem. Az oké, hogy szerencsére nem volt igazi légzésleállás a babátoknál, de egy rövidebb légzéskimaradás még abszolút lehetett.

Amire pont elég, hogy megszólal a kütyü, és ettől felriad a baba, tehát mire ti odarohantok, már minden oké.

De ha így van, ez nem téves jelzés, hisz a gép pontosan azt tette, amit kell: észlelte, hogy a baba nem vett levegőt.

Az alvási apnoe meg a teljes légzésleállás közt nyilván nem tehet különbséget.

2023. jan. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Minden jó valamire.


Vízhőmérő fürdőjáték lett.

Tetrakifogó az kánikula takaró.


Rezgő pihenőszék nyomkodni és zenét hallhatni, kislányom igazából szerette 5-6 hónapos kora között, csak egyszer csak az öv tartotta benne, így többet nem használtuk. De babaként ordított benne. Azt az egyet tényleg jobb lett volna, ha nem veszem meg.


Kókuszpólya nélkül is jól ellettünk volna, de végülis néha kihajtva fektettem rá a babát franciaágyon, még újszülöttként...

2023. jan. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Hasznos: babafészek, babaöböl, csatos hordozó, csípőülőke, szoptatós melltartók (ha ezt vehetjük babaholminak)


Haszontalan: babakocsi, pihenőszék/hinta, cumik

2023. jan. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Második gyerekemnél szinte minden haszontalan volt, ami elvileg alapvető. Kiságy, babakocsi, babakád, cumisüveg, mérleg, több zsáknyi játék.

Hasznos volt viszont a kendő, babageometria könyvek. Mást ki sem tudnék emelni, ami nélkülözhetetlen lett volna.

2023. jan. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!