Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Nektek kellene igy bármi kölcsön?

Nektek kellene igy bármi kölcsön?

Figyelt kérdés

Sogornőm összevásárolt milliós tételben márkás ágyat,babakocsit,ruhákat,mindent. De csak 50 m2-en laknak,tervezik a következőt,de kb 3 év korkülönbséggel.

1 éves a lánya,én 3 honap mulva szülök.

"Felajanlotta",hogy mivel nálunk ugyis annyi hely van,raktározna itt,cserébe használhatom,de semminek nem eshet baja,ért ez alatt foltos ruhát,megkarcolt babahordozót,stb,mert akkor azokbol vegyem meg helyettük ujonnan.

Van pénzünk mindenre,de nem vagyok híve a rongyrázásnak,nekem megfelel a 10ezres babaágyis,csak a matrac legyen normális,megfürdetem noname kádban is,és rá fogom adni a turis és a minden márka nélküli ruhákat is ha jó az anyaga.

És mivel nem akarom azzal tölteni a következő éveket,hogy nehogy leegye a ruhát,nehogy összefirkálja a kiságyat,mert nem akarom megvenni 300ezerért,így visszautasítottam.

Azóta én vagyok a szemét,hisz ő milyen nagylelkű felajánlást tett...


2016. márc. 27. 10:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én se fogadtam volna el. Ez nem nagylelkűség. Fenéket. Csak kihasználta volna a helyzetet, hogy legyen hol tárolni a cuccait, amíg nekik nincs rájuk szüksége, cserébe azt dörgölheti az orrod alá, hogy ő milyen nagylelkű.

Bármennyire is akar az ember vigyázni a dolgokra, bármikor történhet kellemetlen eset, történés, baleset. Ha már ilyen jól áll anyagilag, akkor vigyázza meg ő a drága cuccait.

2016. márc. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Így mondta ahogy írtam. Tény hogy egyből mossa a babaruhákat,nincs karcolás se a bútorokon,babakocsival is csak járdán sétál száraz időben,stb.

De én nem ilyen vagyok,leszek,most sem vagyok, ismerem magam,nekem ezek használati tárgyak, nem adok értük százezreket,nem fogok kétségbeesve mosni ha a cékla a hófehér tipegőn landol,mert max veszek másikat ötszázért jófogáson

2016. márc. 27. 14:22
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem egy nagylelkű ajánlat, hanem kimondottan bu nkóság. Elkerülhetetlen, hogy használatból eredő sérülés ne alakuljon ki a dolgokon, bárhogy is vigyáz rá az ember. Ha valaki jó szívvel kölcsönad valamit, az nem ilyen módon teszi. Egyébként meg nem kell raktárnak nézni a másik házát. Béreljen egy garázst, és tegye be oda a dolgait.
2016. márc. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is bunkóság, gyakorlatilag tárolónak akarja használni a lakásotokat.


Ettől függetlenül erre lehet kulturáltan válaszolni, kb azt, hogy "Ne haragudj, de nem tudom vállalni, hogy semmin nem esik egy karcolás sem, és én nem engedhetem meg magamnak, hogy ilyen drága holmikat vegyek."

2016. márc. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!