Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Születés után hol aludjon a...

Születés után hol aludjon a pici, velünk vagy külön? Érvek ellenérvek?

Figyelt kérdés

Első babát várjuk, és egy 4 emeletes téglaházban lakunk, 50 nm, 2szoba. A pici háló mellett van a konyha és nincs ajtó. Hálóban az ablak alá férne el az ágy, de nagyon hangos a kinti zaj, forgalmas utca, buszmegálló van az ablak alatt.

Nappali 14 lépésre van az ágyunktól, ott van a pelenkázó, ruhászszekrénye, és a kiságy az ablaktól átellenes falnál fér el. Egyik része így a nappalinak babakuckó. Amúgy nem használtuk a nappalit, az élettér a háló, konyha.

Így a főzés szaga se jutna el hozzá.

Kb fele fele arányban kapjuk a jótanácsokat, melyik szobában aludjon a kisbabánk.

Félek én is, hogy távol van, jobb lenne, ha magam mellett tudnám. Nappaliban egyenlőre egy nagyon kényelmetlen kanapé van, max 1)2 éjszakát bírnék ottaludni, lecserélni most nincs lehetőség$.

Megnyugtató lenne tudni, hogy nem kivitelezhetetlen a jelenlegi elhelyezkedés, és nem baj, hogy nem velünk alszik.

Köszönöm


2016. júl. 29. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Ezt neked kell eldönteni én velealudtam de a mai napig nem hajlandó egyedül aludni 5 éves kislány.Mára másképpen csinálnám csak a kiságyat tenném a nappaliba és egyből meghallom ha valami kell vagy baj van.Egyébként célszerű még ha mindíg látod mi van vele.
2016. júl. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Nem baj, ha nem veletek alszik. De ezt úgyis majd nektek kell kitapasztalni, hisz mindenkinek másképp kényelmes.


A fiam kezdetektől külön szobában alszik, betegség esetén van mindenféle helycsere.

2016. júl. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
A "jó" tanácsokat jobb ha megszokod. Mondogasd,h "aha-aha", aztán tegyél mindent úgy, ahogy nektek jó. Én alapvetően azt támogatom,h a baba a szülőkkel egy szobában legyen (nálunk is így volt kb 9 hónapos koráig). De ahogy leírtad, nálatok jobb helye lenne a picinek a nappaliban. Legyen légzésfigyelő, esetleg bébiőr is.
2016. júl. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Dehogy baj, ha nem veletek alszik. A fiunk sosem aludt velünk, első naptól saját szobában aludt(természetesen légzésfigyelővel),ami a lakás másik végében volt. Erre találták ki a bébiőrt, mindig hallottam ha valami baja volt és mentem. 8 hetesen már átaludta az éjszakát, soha semmi gond nem volt a külön szobából.
2016. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Légzésfigyelőnk van, a bébiőrre nem is gondoltam! Mindenképp beszerzek

Ha nagyon nem válik be a nappalis megoldás, átszervezzük, de elsőre így próbálnánk meg.

Az a gondolat fura, hogy eddig bennem volt, most meg a 14 lépés, fal, folyosó közben, oly távoli.

2016. júl. 29. 14:37
 6/12 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz, ki pontozza le a válaszadókat? Tanácsot kérek, kinél hogy volt, tapasztalatra vagyok kívåcsi, nem kell ítélkezni!
2016. júl. 29. 14:42
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Mi együtt alszunk. Sosem volt gond az alvásával , mert azonnal megnyugszik , ha hozzám ér. Már 2 és fél éves. Egyszerű volt a cici és .Nekünk így jó , ez a természetes. Ki az ,aki egyedül szeret aludni? Kell az édesanya közelsége , èjjel-nappal
2016. júl. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szerintem nem jó ezt igenek emberekre bízni, ez a te életed, majd ki fog alakulni úgy, hogy neked jó lesz és senki másra ne hallgass, persze a férjeden kívül :)


14 lépésért teljesen felesleges bébiőrt beszerezni, mi is 50 nm-es részen lakunk, de kertes ház, emeleten van a lakóterünk, lent szintén 50nm ugye, ott garázs, mosókonyha, fűtőház, kint meg kert. már a földszinten kellett a bébiőr, de fönt meghallottam a picit akkor is ha csak nyöszörgött :)


velünk volt egy szobában egy ideig, 7 hónapos koráig. nálunk a férjem ment ki a nappaliba aludni ha fáradt volt, nem csináltunk ebből problémát. most is így tervezzük, csak betettük a hálónkba a kiságyat, majd ha már nem kel sokat éjszaka, akkor megy a nagy szobájába :)

nekem borzasztó lett volna elsővel az, hogy 2 óránként rohangáljak ki másik szobába. az is fárasztó volt, hogy felálltam míg kivettem a kiságyból. de van barátnőm aki soha nem aludt a babával és mindig fotelből szoptatott, akár egész éjjel. mások vagyunk :)

2016. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

Külön alszik a Babànk az első otthon töltött éjszakàtól kezdve. Nàlunk a hálószobánk és az Ő szobàja között egy fürdő és egy wc van, kb. 10 lépés àgytól ágyig. Màr ha megmozdul, azt is meghallom és pillanatok alatt ott vagyok. Nekem nem nehézség az éjszakai szaladás, ha szükség van rà, de nagyon jó alvó. Cserébe mi is tudunk pihenni.

Szerintem nagyon fontos, hogy mindenkinek legyen egy kis tere, egyàltalán nem baj, ha így szokja meg. Ha úgy biztonságosabbnak érzed, légzésfigyelőt, bébiőrt hasznàlj, de szerintem ha egy àgyban alszik a csalàd, abból nagyobb baj lehet, mint így.

2016. júl. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

Én is az első babámat várom és nekünk külön szobában lesz a baba. Kialakítjuk neki a baba szobát. A mi szobánk amúgy pont az ő szobájára nyílik tehát teljesen közel lesz és nem kell messzire rohannom. Szerintem azért is célszerű külön szobába rakni, hogy ő így szokja meg, nem szabad rákapatni hogy velünk alszik mert később nehéz lesz elválasztani.

Ilyen légzésfigyelő meg bébiőr lesz.

2016. júl. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!