Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Külön szobába vagy velünk...

Külön szobába vagy velünk aludjon a baba?

Figyelt kérdés
Még nem született meg viszont ez már aktuális kérdés a berendezkedés miatt. Mik a tapasztalatok?

2017. jan. 10. 14:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem minimum fél-egyéves koráig egy szobában. Többféle nézet létezik, nyilván mindkettő mellett vannak érvek, én (és még jó néhány neves gyermekpszichológus :-)) azt gondolom, hogy a gyermek lelki fejlődésének, biztonságérzetének jót tesz, ha az első időkben a szülőkkel egy szobában van. Mi is így csináltuk és nem bántam meg.
2017. jan. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
63%
Első naptól külön szobában van és jól működik a dolog, nem bántuk meg.
2017. jan. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
48%
Mindharom gyerekunk velunk aludt evekig. Jo volt.
2017. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
66%
Mind a három gyerek addig aludt egy szobába velünk ameddig éjszaka felébredt enni. Ez a középsőnél tartott a legtovább 4 hónapos koráig.
2017. jan. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Amikor terhes voltam, meggyőződésem volt, hogy külön szobában szeretném majd altatni a kisfiamat. Amikor viszont megszületett, nem tudtam volna külön szobában lenni tőle. Így velünk egy szobában aludt :)
2017. jan. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
60%

Első naptól külön szobában van a fiam. AMikor ébredt, azonnal mentem át hozzá.

Lassan 4 éves, nagyon jól működik, én örülök, hogy így csináltuk.

2017. jan. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat ameddig felkel éjszaka addig valószínűleg velünk lesz. 😊
2017. jan. 10. 15:49
 8/30 anonim ***** válasza:
70%
Én nem mondom egyikre seem, hogy rosszabb, mint a másik, mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó, ahogy ő jónak érzi és mind a kettő mellett vannak érvek és ellenérvek, így azt javaslom, ne az alapján dönts, hogy melyik verziót mondják jobbnak, hanem az alapján, hogy neked melyik a szimpatikusabb! Én máshová nem is tudnám tenni a kiságyat, mint a mi hálónkba és 2 évig még nem is fogunk innen elköltözni, tehát 2 éves koráig velünk fog aludni. Ha lenne még egy szobánk, akkor 1 éves koráig aludna velünk, mert én ezt érzem jónak, az én igényeimhez és biztonságérzetemhez ez a megoldás áll közel.
2017. jan. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
45%

Csakis külön szoba! Véleményem szerint az az "egészséges" mind a felnőttnek, mind a gyereknek. Amíg felébred, ajtó nyitva, vagy babafigyelő.

Szokja meg így, sokkal jobb lesz neki (és nektek is).

2017. jan. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
71%
Én is most vagyok terhes és velünk egy szobában lesz. Két szobánk van, nappali és hálószoba, úgyhogy sok más lehetőség nincs is, de szerintem így a legkényelmesebb, mert sokat kel fel éjjel egy csecsemő és csak át kell érte nyúlnom a kiságyba.
2017. jan. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!