Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Külön szobába vagy velünk...

Külön szobába vagy velünk aludjon a baba?

Figyelt kérdés
Még nem született meg viszont ez már aktuális kérdés a berendezkedés miatt. Mik a tapasztalatok?

2017. jan. 10. 14:59
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk a kislányom 8 hónaposan költözött külön, pedig 6 hetes kora óta nem kelünk hozzá, a kisfiam 3 hónapos, de fél éves koráig tuti velünk lesz, pedig 2 hetes kora óta nem kel éjjel. Szerintem az elején jobb egy szobában, pedig én tényleg nem rendelem magam alá a gyerekeknek. Hobbim is van meg magamra is odafigyelek, de engem megnyugtat, hogy ott van velünk! Én csak ahhoz ragaszkodom, hogy külön ágyban legyen. Amúgy meg mindenki úgy csinálja, ahogy nekik jó! Valakinél ez, valakinél amaz jön be!
2017. jan. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem az első pár hónapban együtt, aztán külön, ha van rá lehetőség.


Egyrészt a kicsiknek más az alvásritmusuk mint a felnőtteknek, másrészt miután a házaspár ismét él rendszeres szexuális életet szerintem nem javasolt a gyermekkel egy szobában lenni.


Tudom, hogy át lehet vonulni a gyerekszobába, nappaliba, na, de az nem az igazi.

Másrészt a gyermeknek sem kényelmes, ha az eltérő ritmusunkkal folyton felzavarjuk, felébresztjük mikor ő még aludna.


Legkésőbb onnantól, hogy nem kell éjszaka szoptatni és kialakult a saját alvásritmusa érdemes saját szobába tenni.


Ezzel nem akarok senkit megbántani, ez a véleményem.

2017. jan. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
63%
Az anyuka kényelmén kívül milyen komoly indok szól a külön szoba ellen?
2017. jan. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
11%
Hát az, hogy lehessen mindig az ágyban szexelni, mert a konyhában, nappaliban, fürdőben nem az igaz na. Csak az ágyban. Vak sötétben. :-D
2017. jan. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
66%
Az mellette szól. :)
2017. jan. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
80%

Én is most vagyok terhes! Határozottan tudom, hogy külön szobában lesz, a mellettünk levőben.

Sok oka van, amiért mi így gondoljuk.

Pl.:

- ismerek olyat aki együtt alszik/aludt a gyerekkel, annyira hozzászokott, hogy évekig nem tudták átszoktatni a gyerekszobába, de alvás közben már zavarták egymást nagyon

- a férjem hajnalban kell és megy dolgozni, nem lesz otthon, mint én, azért nem ártana, ha nem minden sírásra ébredne fel, etetnem úgy is nekem kell, ha arról van szó

- nem csak a szexről van szó, de a hálószoba, az a "miénk", nekem tudom, hogy szükségem van arra, hogy este összebújjak picit kettesben a férjemmel, nézzünk egy filmet az ágyból, olvassunk, meg persze, nem a nappaliba akarok kimenni szexelni minden áldott alkalommal, az első pár hónapban persze tudom, hogy az ilyesmi felejtős, mert úgy fogok beájulni az ágyba..., de szerintem az intimitás igenis fontos

- alternatív megoldásként gondoltam arra is, hogy veszünk egy heverőt a kiságyon kívül, így ha nagyon nyűgős vagy beteg ott tudok aludni a szobájában, ha nagyobb lesz, jó lesz neki az ágy.

2017. jan. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

21 válaszoló vagyok!

Semmi gondunk nem volt az átszoktatással, de nem is a mi ágyunkban aludt! A szexet mi a nappaliban oldottuk meg, kényelmes is volt, mivel óriási kanapénk van :) Az is igaz, hogy pár hónapról beszélünk, mert a lányomat amint zavarni kezdte a mi mocorgásunk a szobában, költözött. Én azt viszont nem csinálnám, hogy külön alszom a gyerekkel, mondjuk mi szerencsére az éjszakázást nem ismerjük :)

2017. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
89%
Külön szoba. 2 hónapos koráig én aludtam bent vele kanapén, aztán vissza költöztem az ágyba. 5 hónapos koráug kelt, ekkor már inkább csak hajnalban, nem éjszaka. Nekem semmi problémám nem volt azzal hogy felkeljek és átsétáljak a másik szobába megetetni, miután már a saját ágyunkban aludtam. Semmiképp nem altattam volna az ágyunkban. És egy szobába se, mert másfél szobásba lakunk, a nagyszoba/nappali amiénk, ott "élünk" tvzünk, kutyánk is van. Szóval szerintem a körülményektől is függ.
2017. jan. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
84%
Szerény személyes véleményem is az hogy külön. Apuka 3 szakban dolgozik korán regfel megy késő este jön stb. Nem biztos hogy jól aludna a baba amig készülődik a férjem. A másik hogy egy baba egészséges fejlődéséhez fontos a nyugott alvás ami pedig nem jöhet létre tv mellett. Nem beszélve arról hogy amit nézünk lehet nem neki való. Nem félreérteni pl.simpson csalad family guy helyszinelők stb.
2017. jan. 17. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
54%
Külön. Ha kell ott tudok vele aludni. Viszont én az összes ismerősöm tapasztalata alapján döntöttem így. A lehetőséggel, hogy ott alhatok meg van a közös szoba előnye is, viszont amiatt, hogy nincs velünk összezárva nem kell majd azzal szenvedni idővel, hogy hogy is szoktassuk át a saját szobájába.
2017. márc. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!