Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit tennél, ha a 4 éves...

Mit tennél, ha a 4 éves kislányod lába feltűnően szőrös lenne?

Figyelt kérdés

Mar kérdeztem róla a háziorvost, de azt mondta, nem kell vele foglalkozni. Viszont most már annyira zavaró, hogy el fogom vinni endokrinológushoz. De ettől még a lába szőrös lesz...szóval mit tennétek? Eltávolítanátok vagy nem vennétek róla tudomást, kitéve a gyereket esetleges csúfolódásnak.

Őt egyébként még nem zavarja.


2019. szept. 21. 20:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
17%

Ez csak genetika. Arra tanítsd meg, hogy ő így teljes egész, normális, tökéletes.


Te szánalomhegy.

2019. szept. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
92%
Szükség esetén (zavarja, csúfolják) elvinném lézeres szőrtelenítésre. Amíg viszont ilyen gond nincs, addig nem terhelném ezzel. Ha hormonális probléma áll fenn, az egy vérvétellel megállapítható.
2019. szept. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Igen, életszerű, hogy belemantrázom a gyerekbe, hogy így tökéletes, és majd elengedi a füle mellett a csúfolódásokat.
2019. szept. 21. 22:33
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek csúfolódnak, ha nem ezért, akkor másért. Nem tudsz mindennek elébe menni, inkább arra kell megtanítani, hogyan viselje ezeket.


Lehet pl tesztoszteron túltermelés vagy valami ilyen hormonális gond. Az endokrinológus jó irány. A bogarat viszont bele fogod tenni a fülébe, hiszen hall és ért mindent, amit a dokival beszélsz.

2019. szept. 22. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
82%

Márpedig igenis jó, hogy mint anya, foglalkozol ezzel. Lehet komolyabb hormonzavar is sajnos már ennyi idősen is. Én is mindig szőrösebb voltam az átlagnál, zavart is, de nem szóltam. Később kiderült (már 20 elmúltam), hogy valószínűleg PCOS van, pm alulműködéssel. Ha korábban elkezdik a vizsgálatokat, már rég kezelve lennék.

Endokrinologus jó megoldás

2019. szept. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én 6 éves kislányomnak is kicsit erősebb és sötét a szőr a lábán már kis kora óta. Aggódom, de nem csak az esztétika miatt, hanem, mert féltem, nem lesz e valami hormonális problémája, nekem sincs rendben a ciklusom, mégis hamar teherbe estem mindkétszer, ezért nem nézetttem magamnak hormonsort, de félek, a kislányomnak lesznek problémái. Az orvos még engem is nyugtat és bár engem zavar, a lányom nem, ezért nem magyarázom bele a gyerekbe a szorongás. Nem is csúfolják miatta, magabiztos kislány és szerintem minden ezen múlik - saját tapasztalat. Pár év múlva tervezek utánajárni komolyabban szakorvosnál, addig nem szeretnék beleszólni (lehet tényleg feleslegesen) a természetbe. Ha zavarni fogja, akkor persze stratégiát váltok, addig pedig úgy viszonyulok hozzá, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, ahogy az is az hogy mind másképpen nézünk ki és nem vagyunk egyformán és próbálok nem aggódni előre, persze ez nem könnyű...
2019. szept. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
71%
Én, mint felnőtt mondom, ha még most nem zavarja hamarosan fogja, engem például még mindig zavar. Én elsősen már nagyon szégyenltem magam, pedig nem vagyok nagyon durván szőrös csak kicsit jobban, mint a többiek. 7 évesen már papír vágó ollóval vagdosatam le a karomról a szőrt, ami miatt csomó helyen megvágtam magam, aztán, amikor megtaláltam a szüleim borotváját, akkor a lábamat is leborotváltam. Amikor rajta kaptak a szőrtelenítésen jól megszidtak és pofont is kaptam, utána pedig sokáig nem is mertem szőrteleníteni, vagy csak megemlíteni, hogy engem zavar. Csúfolodást fog kapni minden kisebb dologért bántják egymást a gyerekek. Én nagyon hálás lettem volna, ha rám így figyelnek a szüleim. A szőr pedig mindig zavaró lesz egy lányon, így semmi baj, ha el van távolítva, főleg ha örökre még hálás is lesz érte később, még ha most nem is érti miért mentek orvoshoz, vagy miért szeded le róla.
2019. szept. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

Röhejesek vagytok!

4 éves gyerek lába kicsit szőrös, majd kinövi. Nem kell neki esni semmivel.Anyuka jelentkezzen pszichológusál, ha ennyire zavarja.

2019. szept. 23. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnalom a gyerekedet, ha van. Ha nincs, ne is legyen.

Szerintem inkabb te vagy rohejes.

2019. szept. 24. 21:34
 20/22 anonim ***** válasza:

Kisfiam ovis csoportjában volt egy kislány, akinek jól látható sötét szőr volt a karjain. Az anyukával beszélgettem róla, a kislányt nem zavarta a dolog, az ovistársak észre se vették, senki se csúfolta, nyugodtan felvett pólót, nyáron szoknyát.

Ha az én kislányom lenne, én biztosan nem távolítanám el a szőrt, amíg őt nem zavarja. Lehet, hogy kis tinédzser koráig nem tűnik fel a kortársainak. Persze az értelmes közösségen is múlik a dolog, a fiam osztályában van kövér, sovány, magas, alacsony, szemüveges gyerek is, egyiket se csúfolják, a duci srácot pl. úgy tudom, mindenki kedveli.

Dokihoz lehet, hogy elvinném, ha aggasztana a dolog, de úgy, hogy ne a gyerek előtt beszéljük meg a teendőket. Telefonon megkérném, hogy diszkréten vizsgálja meg, és küldje el vérvételre, az eredményeket utána négyszemközt beszéljük meg.

2019. szept. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!