Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Sűrű pislogás mire utal?

Sűrű pislogás mire utal?

Figyelt kérdés

2 éves a gyerekem és eddig soha nem tapasztaltam ilyet nála.Ma viszont napközben hullámokban sokszor hunyorított vagy gyorsan pislogott.Párom szerint ez lehet idegrendszeri probléma is, de akkor az már előbb is kellett volna ilyet csinálnia nem? Mi okozhat ilyet?

31 előtt nálunk nincs orvos.Volt valakinél ilyen, mitől?



2019. dec. 26. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy idegrendszeri és csak most alakul ki vagy eddig is volt jele csak más ami nem túl szembetűnő. De az is lehet hogy a szemével vannak gondok nem? Már csak a hunyorítás miatt is mondom. Nem biztos csak egy tipp.

De az is lehet hogy semmi baja.

2019. dec. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ha ideges volt akkor csinálta olyan 2-3 éves kor között.

Valahogy felfedezte és ha zavarba volt akkor elkezdett gyorsan, nagyokat pislogni aztán el is múlt nála.

Olyan múló hóbórtnak nevezhetném.

De ha nem múlik el akkor nézesd meg .

2019. dec. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom mire gondoljak.Kicsit utána olvastam és írják, hogy lehet kötőhártya gyulladástól(de neki nem is igazán piros,meg nem is folyik a könnye,nem csipás.Azt így kilőném)Meg idegességet is olvastam.(tény hogy hirtelen lettünk sokan körülötte, de máskor is volt ilyen és nem csinálta) pszichésen is (az apja pár napja el kellett ,hogy utazzon) meg tényleg van szemészeti probléma esetén illetve idegrendszerre is írják, epilepszia illet turet vagy milyen szindrómánál.

Ma nem csinálta, csak mikor megkértem a nagymamát, hogy hallgassanak meg telefonon pár gyerekdalt míg kiviszem a szemetet(hogy ne hiányoljon) akkor nézte és hunyorgott.

Hát elviszem orvoshoz szerintem 31.én hátha mond valamit ha még mindig látom, hogy csinálja, mert tegnap tényleg nagyon durván tolta.Majd gondolom ad beutalót szemészetre és ha ott nincs gond akkor a neurológiára is.Nem tudom, hogy mennek ezek a dolgok.

2019. dec. 27. 13:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a szemével volt a gond. Mielőtt szemüveget kapott, pont ezt csinálta, hunyorgott és pislogott mesenezes közben vagy ha távolra nézett.

Tényleg lehet tikkelés is, vagy idegrendszeri gond. De első körben úgyis szemészetre küld a doki szerintem.

2019. dec. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azóta se csinálta.Lehet csak valami belement a szemébe.Minden esetre utána járunk, inkább legyen egy felesleges vizsgálat, minthogy gond legyen és ne foglalkozzunk vele.
2019. dec. 30. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!