Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit tegyek hogy ne féljek...

Mit tegyek hogy ne féljek ennyire a bölcsőhaláltól?

Figyelt kérdés

Nemrég hoztuk haza a babánkat a kórházból (első gyerek), ott ugye a 3 napban nem volt légzésfigyelő, szóval eléggé úgy tettek, mintha ez a probléma nem is létezne. Itthon azóta bekapcsoltam a légzésfigyelőt, tegnap hajnalban csipogott is egyet, mire átrohantam a szobájába, de szerencsére minden rendben volt. Viszont egyébként is félek, hogy baj történik, azóta pláne. Pedig a családban nem volt előzmény, sőt, a férjem nővére végigdohányozta mind a négy terhességét, mégsem történt semmi ilyesmi egyik gyerekkel sem. Hanyatt szokott feküdni a gyerek, az egyetlen kockázati tényező, hogy a szomszéd szobában van a kiságy, tehát nem velünk alszik egy szobában.

Mégsem tudom kiverni a fejemből a bölcsőhalál lehetőségét, érzem, hogy kicsit túlparázom, ahelyett, hogy inkább a gyereknevelés szépségeivel foglalkoznék. Elmennék pszichológushoz, de még nem akarom másra rábízni, szóval addig is ha tudnátok valami biztatót írni, megköszönném.


2020. jan. 2. 14:06
 1/9 anonim válasza:
75%
Amikor én az első gyerekemet szültem, annak már lassan 15 éve, akkor is felkapott lett a bölcsőhalál téma, s a kórházban szóba is hoztuk az ápolónőnek, aki engem teljesen megnyugtatott a következő mondatával. A nap 24 órájában csak a jó Isten tud rájuk vigyázni! Ez engem megnyugtatott és többé nem is aggodalmaskodtam.
2020. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Legyen legzesfigyelo, tudd mit kell csinalni. Ennyi. Nagyon ritka a sids, engedd ezt el. Elvezd a babazast! Semmi baja nem lesz, mert a masik szobaban alszik. A ferjed novere meg gusztustalan.
2020. jan. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1# köszönöm, ebben teljesen igaza volt :)


2# hát ez igaz sajnos, amit a férjem nővéréről írtál, köztünk is örök téma, hogy mit hogy csesznek el a gyerekeikkel, de végül is mindegyik él és virul.


meg még arra szoktam gondolni hogy a terhességet is túlparáztam, mégis egészségesen megszületett.


köszönöm hogy írtatok.

2020. jan. 2. 14:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudnék erre mondani, hogy a bölcsőhalál ritkább, mintha elütne egy autó. Nyilván figyelsz rá, fogod a kezét az utcán, de nem zárod be rettegve a lakásba örök életére.
2020. jan. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, meg talán arra is nagyobb az esély, hogy leejtem és akkor történik valami, szóval elsősorban az óvatosságra kell koncentrálnom.
2020. jan. 2. 14:28
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

1. Már miért ejtenéd le?

2. Annó 11 évesen kb. 1 méter magasról fejreejtettem az újszülött öcsémet, szépen visszapattant a parkettáról. Teljesen normális ember lett belőle. :)))

2020. jan. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na még szerencse hogy nem lett baja az öcsédnek :)


Hát megfordult a fejemben egy-egy kómás estén amikor hoztam vittem a babát, hogy a fáradtság ellenére jobban kéne figyelnem hogy nehogy véletlenül leejtsem, csak erről jutott eszembe.

2020. jan. 2. 15:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha volt már a családban, akkor van egy apró esély rá, de akkor sem sok. Ha a családban nem volt még, akkor extrém kicsi az esélye.
2020. jan. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

első gyereknél volt

kb. 3 hét múlva kivágtam mivel többször falsot riasztott, illetve az éjszakai szopinál nem kapcsoltam ki :) és kb olyan volt mint a sziréna a gyerek meg 3 órát ordított miatta...


amúgy maga a riasztó semmit nem ér ha az újraélesztős tanfolyamot nem végezted el !


nálunk velem aludt mind a 3 gyerek addig amíg stabilan nem aludták végig az éjszakát

szexelni a párommal abban az időben a nappaliban konyhában fürdőben volt megoldott - élelem legjobb félévei voltak azok ! :)

2020. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!