Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Egy pár hetes kisbabát mennyir...

Egy pár hetes kisbabát mennyire féltenétek a koronavírustól?

Figyelt kérdés

Most hiszti ide vagy oda, első babás szülőként elismerem, hogy kicsit paramami vagyok, ezért a kérdés. Mostanság várható, hogy megszülessen a kislányom és anyukámmal, aki Szerbiában él, eredetileg az volt a megbeszélés, hogy majd augusztus 20 körül jön látogatni, hosszú hétvége, férjem is itt lesz, tök jó. Csakhogy most ott kezdenek nagyon megugrani az esetszámok, sokkal inkább ki van téve a vírusnak így, mint mi, de még ugye nem is tudjuk, egy hónap múlva milyen intézkedések lesznek bevezetve, szóval mondtam neki, hogy inkább halasszuk el ezt a babanézős dolgot egy időre, legalább amíg a lányom kicsit nagyobb nem lesz és megerősödik.

És hát anyukám emiatt egy kissé megsértődött rám, ami egy dolog, az igazán nem érdekelne, de még a férjem is (meglepő módon, pedig nem kedveli különösebben) az ő pártját fogta, hogy én itt gonoszul el akarom tiltani az unokájától. Az tény, hogy nincs különösebben jó viszonyom anyámmal, nem is bízom benne, őszintén vírustól függetlenül se szívesen adnám a pár hetes kisbabám a kezébe, de így meg aztán főleg úgy gondolom, hogy indokolt az aggodalmam. 3-4 hetes lesz csak, mire anyám jönne, még semmi immunrendszere, oltásokból is alig kapott, nem szeretném rögtön kitenni egy légzőszerveket érintő vírusnak még véletlenül sem. Egyébként nem akarom eltiltani őket egymástól, meg amúgy steril környezetben sem akarom nevelni a gyereket, addigra már bőven ki szeretnék vele mozdulni sétálni meg ilyenek, de anyám azért mégis csak kézbe venné, biztos puszilgatni is akarná meg hasonlók, teljesen más az, mint amikor csak tologatom a babakocsiban egy parkban.


Szerintetek is túlaggódom a kérdést?


2020. júl. 16. 12:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ha megnézzük az elmúlt időszakot, akkor szerintem őszre fog csitulni a szerbeknél is a dolog, már ha a lakosságra lehet hatni.

Spanyoloknál is a lecsengésig kellett kb 3 hónap.

2020. júl. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!