Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit csináljak, hogy a lányom...

Mit csináljak, hogy a lányom ne kapjon el mindig a náthát az oviban?

Figyelt kérdés
Már középsős és 4 napnál többet nem bírt egyhuzamban eddig szeptemberben. Adok C, D vitamint neki plussz multivitamint, mézes citromos teát. Novembertől mennék vissza dolgozni, de így hogy? Lázas nem szokott lenni, csak orra folyik meg köhög. Vagy valaki mindig betegen vinné a gyereket be? Ha nekem szól az óvónő, hogy beteg és ne vigyem akkor gondolom másnak is szól.

#Betegség, megfázás, nátha, óvoda,
2020. szept. 23. 16:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Orrát is leszivatom rendesen, sóoldatos orrsprayt meg xilomaret is használunk.
2020. szept. 23. 16:47
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kivan akadva az orvos ha náthával köhögéssel oda viszem mert hogy szezonális "betegség". De az iskolában ovodában meg veszekednek hogy beteg.

Az orvos meg azt mondta csak akkor vigyem oda ha lázas vagy hasmenése van. Na itt tegyen valaki igazságot.

2020. szept. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Régen nálunk is ez volt. Pár nap, vagy hét ovi, utána betegen otthon. Amikor ezt már nagyon megelégeltük, akkor váltottunk egy nagyot. Megkérdeztük azokat a szülőket, akiknek a gyerekei nem hiányoznak gyakran és elgondolkoztunk a tanácsaikon. Ha náluk bevált, akkor talán nálunk is. A legfurcsább közös vonás az volt, hogy nem adtak a gyereknek tejet. Furcsának tűnt, de kipróbáltuk és már pár hét alatt látványos volt a javulás. Elkezdtünk változtatni a táplálkozási szokásainkon, vitaminokat adtunk nekik nagyobb adagban, pl. 2000 mg C-viatamin, 2000 UI D3+K2. Plusz mellé még másokat is. Mézet pl nem adunk nekik. Ennek az lett az eredménye, hogy a gyerekeink már vagy 4 éve nem hiányoztak betegség miatt egyszer sem.

Persze nem azt mondom, hogy ez minden gyereknél ugyanígy működik, de nálunk és az ismerőseinknél bevált.

2020. szept. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez csak véletlen lehet. A tejtol nem lesz beteg. Sőt, még ajánlják is, csontoknak is jó.
2020. szept. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A méz nagyon egészséges. Természetes gyulladáscsökkentő.
2020. szept. 26. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

Persze, simán lehet véletlen is. Mi is így gondoltuk az elején. Meg azt, hogy azoknak a szülőknek a gyerekei biztosan szerencsések, vagy jók a génjeik, vagy bármi más. Természetesen mi is azt hallottuk, olvastuk mindenhol, hogy a tej milyen egészséges (az oviban színes plakátok buzdítanak a tejfogyasztásra). Mi is úgy nőttünk fel, hogy a méz az maga az egészség.

Viszont a tapasztalataink meg nem ezt támasztották alá. Akármennyi mézet és tejet kaptak, mégis rendszeresen megfáztak. Akik viszont nem fogyasztották ezeket, azok meg valahogy nem fáztak meg.

Ezért kockáztattunk egy nagyot: mi lesz, ha pár hétig, hónapig nem adjuk a gyerekeknek ezeket a dolgokat? Úgy gondoltuk, hogy bármilyen egészségesek is ezek a dolgok, a gyerekeknek semmi bajuk nem lesz ez alatt a rövid idő alatt, ha nem kapják.

És nálunk bevált. Szerencsére mi is a szerencsések táborába kerültünk. Azóta már nagyon sok ismerősünk gyereke ugyanilyen szerencsésnek mondhatja magát.


Nem azt mondom, hogy a tej és méz elhagyásával elérhető az, hogy soha többé nem lesznek betegek. Inkább úgy fogalmaznék, hogy az életmódváltás, a táplálkozási szokások megváltoztatása, a vitaminok, táplálékkiegészítők beiktatásával értük ezt el. Pl nem elég kivenni a mézet, ha cukrot adunk helyette. A méz sokkal jobb, mint a cukor, de mégiscsak nagyrészt cukor.


Én nem tudom, hogy mi az igazság, nem vagyok szakértő. Az tudtam, hogy ha akkor nem változtatunk semmin, akkor az eredmény sem változott volna. Változtattunk, nekünk bejött és másoknak is. Lehet, hogy véletlen egybeesés, de őszintén szólva már nem szeretnék visszatérni a régi "nem véletlen" életünkhöz :)

2020. szept. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most rendeltem meg a biconnect szuperlekvárját a fiamnak. Most kezdtük az ovit, de már harmadszor náthás.

Mellé c + d vitamin.

Remélem valamit azért használ.

Eddig béres cseppet szedett + c vitamint. Ovi óta gumivitamin, de sztem az sokat nem ér.

Valakinek van tapasztalat ezzel a szuperlekvárral?

2020. szept. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#6: az egészséges, vitamin dús étkezés oké. De a tej és méz simán része lehet ennek.


Szóval pusztán a méz és tej semmit se jelent, a mellette lévő egészséges vagy egészségtelen táplálkozás és életmódnak van pozitív hatása.

2020. szept. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

#8

Én nem értek ehhez, fogalmam sincs, hogy a tejben levő kazein és laktóz milyen kölcsönhatásba lép a szervezettel, mi hogyan szívódik fel. Az internet tel van pro és kontra cikkekkel. Számomra pont olyan tudományosnak tűnik mindkét oldal állítása, legfeljebb az egyik oldal hangosabb, mint a másik. Egyetlen módon tudtam csak kideríteni, hogy melyik oldalnak higgyek: kipróbáltam. Az elején még sokat kísérleteztünk, próbálgattuk, hogy mi a leghatásosabb. Ugyanolyan étrend és vitaminbevitel mellett, amikor az egyik gyereknek tejet adtak rendszeresen az óvodában, akkor ő elkezdett gyakrabban megfázni. A testvérei meg nem. Ugyanez látszott más szülőknél is abból az ovis csoportból.


Még egyszer leszögezném: nem szeretnék vitába szállni ebben a kérdésben, hisz nem vagyok szakember (annak ellenére, hogy nagyon sok kutatást, cikket átolvastam), csak leírtam a tapasztalatainkat.

2020. szept. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez igaz lenne akkor azért lenne már valami kutatási eredmény.
2020. szept. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!