Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit csináljak, hogy a lányom...

Mit csináljak, hogy a lányom ne kapjon el mindig a náthát az oviban?

Figyelt kérdés
Már középsős és 4 napnál többet nem bírt egyhuzamban eddig szeptemberben. Adok C, D vitamint neki plussz multivitamint, mézes citromos teát. Novembertől mennék vissza dolgozni, de így hogy? Lázas nem szokott lenni, csak orra folyik meg köhög. Vagy valaki mindig betegen vinné a gyereket be? Ha nekem szól az óvónő, hogy beteg és ne vigyem akkor gondolom másnak is szól.

#Betegség, megfázás, nátha, óvoda,
2020. szept. 23. 16:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Tele van kutatási eredményekkel az internet, mindkét oldal részéről. Vannak hivatalos- a konvencionális orvoslás által elfogadott kutatások, ugyanúgy, ahogy alternatív kutatások is. Azt se felejtsük el, hogy ameddig a hivatalos kutatások eljutnak a köztudatba, addig sok tíz év el kell teljen.


Pl a hivatalos álláspont szerint -már régóta- lázat csillapítani csak a közérzet javítása érdekében ajánlott. Ennek ellenére a köztudatban az van még mindig, hogy azonnal lázat kell csillapítani bárim áron. Volt idő, amikor a tojás volt a közellenség, ma már nem az. Volt amikor az állati zsír volt a legkárosabb az emberi szervezetre nézve és mindenki étolajat használt. Mára ez is kezd megváltozni. Volt, hogy a margarin volt a legegészségesebb a világon - én már nem is ismerek olyan embert, aki margarint enne.


Nehéz kiigazodni.

2020. szept. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

hivatalos álláspont szerint -már régóta- lázat csillapítani csak a közérzet javítása érdekében ajánlott. Ennek ellenére a köztudatban az van még mindig, hogy azonnal lázat kell csillapítani bárim áron."



Dehogy is, már a doki se mondd ilyet. Akkor kell ha a gyerek nagyon rosszul érzi magát.


Ez pont nem olyan mint a méz, tej.

2020. szept. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék mélyen belemenni a lázcsillapítás témakörébe, nem ezért írtam.

Csak pár gondolat ezzel kapcsolatban:

-én ismerek olyan háziorvosokat, akik egyből lázcsillapítót írnak fel. Szerintem vannak itt mások is, akik ismernek ilyet.

-ha itt a gyakorin beírod a keresőbe, hogy "lázcsillapitás", akkor láthatod, hogy az emberek jelentős része még mindig a régi felfogás szerint áll a lázcsillapításhoz.

-vajon mennyi idő telt aközött, hogy a tudományos szaklapokban megjelentek az új eredmények és aközött, hogy a háziorvosok áttértek rá?


Ez valóban nem pont olyan, mint a méz és a tej. Inkább arra szerettem volna rávilágítani, hogy az álláspontok állandóan változhatnak, új tanulmányok születhetnek. A konvencionális orvoslás SZERITNEM még nincs azon a szinten, hogy 100%osan, minden kétséget kizáróan ki tudja mutatni ezeknek a hosszú távú hatásait.

Ha ott tartana, akkor nekünk sem kellett volna "kísérletezni" a gyerekeinkkel, hanem a háziorvos egyből megmondja a tuti módszert és onnantól kezdve nem betegszenek meg olyan sűrűn a gyerekeink.

2020. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!